Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 22/01/2021)

Geleneksel ve modern, sakin ve telaşlı, Çin, keşfedilecek en büyüleyici ülkelerden biridir, özellikle trenle. Çin'e bir gezi planlamak oldukça zor olabilir, bu yüzden topladık 10 Çin'e trenle nasıl seyahat edileceğine dair ipuçları.

Paketlemeden tren bileti rezervasyonuna, bunlar 10 Çin'e trenle seyahat etmek için ipuçları, herhangi bir karışıklığı sıralayacak, ve en destansı macerayı garantileyin.

 

1. Çin'i Trenle Seyahat Etmek İçin İpucu: Araştırmanı yap

Çin'de, orada bulacaksın 2 tren türleri: Yüksek hızlı ve geleneksel trenler. Araştırmanızı önceden yapmanız çok önemlidir, sizin için en iyi olanı anlamak için seyahat bütçesi, gezi türü, süre, ve rahatlık seviyesi. Eğer öyleyseniz özellikle önemlidir çocuklarla seyahat etmek.

Çin trenleri - G numaralı yüksek hızlı trenler, D, veya C, en yüksek hızda koşmak 350 km / s. iş / VIP veya birinci sınıf koltuklarla donatılmış.

L başlıklı geleneksel trenler, Popüler olanlar, ve sert koltuklar sunun, sert veya yumuşak uyuyanlar, ve lüks yumuşak uyuyan. Şurada seyahat etmek 160 km h daha ucuzlar.

 

2. Çin'i Trenle Seyahat Etmek İçin İpucu: Doğru Tren Sınıfı Ayırtın

Çin'deki trenlerin dört sınıfı var: Sert koltuk, yumuşak koltuk, sıkı uyuyan, yumuşak uyuyan.

Sert koltuk: En ucuz tren sınıfı, ve genellikle vardır 5 sıra başına koltuk sayısı. Yani, bir bütçeyle seyahat ediyorsanız, bu en popüler seçenektir, ancak Çinliler arasında da en yaygın seçenek olduğunu düşünün. bu nedenle, çok gürültülü ve kalabalık olabilir tren yolculuğu.

Yumuşak uyku: biraz daha yumuşak ve tren bileti oranı daha yüksek, ama daha rahat.

Sert uyuyan: 6 rıhtımlar, ve diğer bölmelerden mahremiyet veya izolasyon için bir kapı yok.

Yumuşak uyku: Çin trenlerinde en iyi tren sınıfı, ve uzun mesafeli tren gezileri için şiddetle tavsiye edilir. En pahalı seçenektir, ama izole bir kabinde olacaksın, arasında 4 uyur, ve kişisel prizlerle. Seyahat eden bir çift iseniz, o zaman lüks senin için mükemmel olacak.

 

Çin'i Trenle Seyahat Etmek İçin İpucu: Doğru Tren Sınıfı Ayırtın

 

3. Önceden Tren İstasyonuna Varış

Çin'deki en işlek tren istasyonları en büyüğüdür, kaotik, ve bagaj röntgen prosedürlerini içerecektir. bu nedenle, en azından varmalısın 40 tren kalkış saatinizden dakikalar önce. Bu yoldan, pasaport kontrolü için yeterince zamanın olacak, güvenlik kontrolü, ve tren platformunu bulun.

 

How does China's train station looks like

 

4. Atıştırmalık ve İçecek Paketi

Gemideki yiyecek ve içecekler çok daha pahalı olabilir, şehirde satın alırken olduğundan. Yani, önceden hazırlansan iyi olur, ve önceden yiyecek ve içecek satın alın, ve trendeki yiyecek arabalarından pahalı atıştırmalıklar satın almayın. Taze meyve, sandviçler, ve hatta KFC bile Çin’deki tren geziniz için harika atıştırmalıklardır. yüksek Hızlı trenler.

 

Çin'de trenle seyahat ederken atıştırmalık ve içecek paketleyin

 

5. Çin'i Trenle Seyahat Etmek İçin İpucu: Tuvalet Çantanızı İyi Toplayın

Çin'deki hızlı ve hızlı trenlerdeki tesisler oldukça modern. Muhtemelen her trende hem bodur hem de modern banyolar bulacaksınız. ancak, kendi tuvalet kağıdını hazırlasan iyi olur, bu, bu hızlı trenlerde süper hızlı bitme eğiliminde olduğundan. ek olarak, tüm trenlerde duş kabini yoktur, bu yüzden her ihtimale karşı ıslak mendilleri paketleyin, taze kalmak, ve tabii ki seyahat şampuan şişesi ve sabun.

 

Çin'i Trenle Seyahat Etmek İçin Tuvalet Çantanızı İyi Bir Şekilde Paketleyin:

 

6. Katmanlar giyin

Kat kat giymek tren yolculuğu için her zaman harika bir fikirdir, AC'yi trenlerde denetleyemeyeceğiniz için. Ayrıca, eğer kabini paylaşıyorsan, belirlenmiş bir değişen alan olmayacaksın, ve kat kat giymek, eğlenceye hazır olacağınız anlamına gelir, uyu yataklı trenler, ve herhangi bir yolcu, Erkek veya kadın, tren kabinini sizinle paylaşmak.

 

 

7. Paketi Işık

Çin'de seyahat eden katmanlar trenle seyahat etmek bizi hafif ambalajlamanın bir başka önemli ipucuna götürüyor. Çin'deki trenlerde bagaj hakkı aşağıdakilerle sınırlıdır: 20 yolcu başına kg. Gemide nadiren kontroller olsa da, Çin'deki trenlerde bagaj alanı oldukça sınırlı, hafif paketlesen iyi olur, ve valizini sana yakın tut, veya alan izin verirse, tren kabininde, tren koridorları deposu yerine.

Sırasında seyahat ediyorsanız Çin tatilleri, sonra kalabalık trenlere hazırlıklı olun. bu nedenle, sırt çantanızın tüm valizler arasında yakın ve görünür olmasını isteyeceksiniz.

 

Çin'deki tren yolculuğunuzda Pack Light

 

8. Online Tren Biletleri Satın Alın

Tren biletini tren istasyonundan satın alabilirsiniz, seyahat acentelerinden, ve otelinizden.

Tren biletinizi Çin'den satın aldığınızda en iyi fiyatları alacaksınız, internet üzerinden. Save A Train, Çin'deki tren seyahatiniz için ideal bileti bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır., en iyi fiyata. Dahası, İngilizce konuşulan bir platformda tren biletinizi ayırtmayı daha kolay bulacaksınız, Tren istasyonundaki Çinli temsilcilerden daha, otel, veya seyahat acentesi.

 

Buy China Train Tickets Online and don't wait in line

 

9. Kulak Tıkacı Getirin

1. sınıfta seyahat etmeyi planlamıyorsanız, kesinlikle kulak tıkacı getirmelisin. Çin'deki hızlı trenler yerel halk arasında oldukça popüler, ve geleneksel trenler çok meşgul olabilir. Yani, Çin'de uzun bir yolculuğun varsa, güvenli ve sağlam bir yolculuk için kulak tıkaçlarını paketleyin.

 

Kulak tıkaçları tren seyahati için bir zorunluluktur

 

10. İpucu Çin Trenle Nasıl Seyahat Edilir: Tren Biletlerinizi Önceden Rezerve Edin

Çin'deki hızlı tren biletleri hızla tükeniyor. bu nedenle, tren biletinizi en az bir ay önceden satın almalısınız. Biletler en erken tükeniyor 30 kalkış tarihinden önceki günler. Ayrılma Bilet rezervasyonu ve son dakikaya seyahat planlaması kaçınılması gereken bir seyahat hatası, özellikle Çin'de.

 

Çin şehir manzarası

 

Trenle seyahat, Çin kırsalında çevre dostu gezinize başlamanın harika bir yoludur, şehirler, ve görünümler. Burada Kaydet A Train, Çin'e seyahatinizi trenle planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Çin'i Trenle Nasıl Seyahat Edilir?" Adlı blog gönderimizi sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftips-travel-china-train%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)