Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 22/10/2021)

Avrupa'ya ilk seyahatinizi planlıyorsanız, en çok bilmeniz gereken birkaç şey var güzel şehirler dünyada. için mükemmel kılavuzu tasarladık 10 Avrupa'da kaçınmanız gereken seyahat hataları. Kaleler diyarına bir gezi, nefis mutfaklar, Ulusal parklar, ve doğal köyler, sahip olacağınız en unutulmaz tatillerden biri olabilir. Tam aksine, aynı zamanda kötü bir efsaneye dönüşebilir ve kötü bir sonla bitebilir, uygun şekilde hazırlanmadıysan.

Avrupa'ya ilk kez seyahat ediyor ya da geri dönüyor olun, bu ipuçları seyahatinizi en güvenli hale getirecek, en rahat, ve kesinlikle destansı.

 

1. Küçük Şehirleri ve Alışılmamış Yerleri Ziyaret Etmemek

Avrupa'ya ilk seyahatinizse, o zaman kesinlikle herkesin bahsettiği yerlere gidiyorsun. ancak, özel Avrupa'yı keşfetmek istiyorsanız, küçük köyleri ve bilinen şehirleri ziyaret etmemek, Avrupa'da kaçınılması gereken seyahat hatalarından biridir.. Yolculuğunuzu Avrupa'nın en unutulmaz, dayak yolu kapalı yerlerine planlamalısınız.

Tabii ki, Paris sokaklarını dolduran diğer milyonlarca turistle aynı resimlere sahip olmak istiyorsanız, Milano, ve Prag, sonra kalabalığı takip et. Fakat, bir kaşifin ruhuna sahipsen, ve arıyorum o gizli mücevherler, sonra gezini planla Avrupa'daki küçük ve eşsiz köyler.

Floransa - Milano Tren Fiyatları

Floransa - Venedik Tren Fiyatları

Milano - Floransa Tren Fiyatları

Venedik - Milano Tren Fiyatları

 

woman walking on grass

 

2. Avrupa'da Kaçınmanız Gereken Seyahat Hataları: Toplu Taşıma Kullanmamak

Duyduğunuzda aklınıza gelen ilk şeylerden biri toplu taşıma, kalabalık ve sıcak otobüsler, kuyruklar, ve trafik. ancak, Avrupa'da toplu taşıma sadece otobüsler değil, tramvaylar ve trenlerdir. Bazı turistler araba kiralamayı tercih ediyor, işe gidip gelmekten daha, ancak Avrupa'da toplu taşıma çok rahat, dakik, ucuz, ve tavsiye.

Avrupa'nın en ücra köşelerine kolayca ulaşabilirsiniz, muhteşem doğa rezervleri, kaleler, ve nefes kesen manzarası, trenle. Avrupa'da seyahat etmenin trenden daha iyi bir yolu yok, mutlak zaman ve para tasarrufu sağlar.

Münih - Salzburg Tren Fiyatları

Viyana - Salzburg Tren Fiyatları

Graz - Salzburg Tren Fiyatları

Linz - Salzburg Tren Fiyatları

 

Not Using Public Transport is a Travel Mistakes You Should Avoid In Europe

 

3. Seyahat Sigortası Almama

Evet, Avrupa şehirleri dünyanın en gelişmiş ve en güvenli şehirlerinden biridir. Fakat, hala insansın, ve Avrupa'nın milli parklarındaki uçurumlar dik ve acımasız. En tecrübeli yürüyüşçü ve gezgin olurken, hala üşütebilirsin, ayak bileğini bükmek, veya kameran çalındı.

Avrupa'da seyahat sigortası, sağlık ve diğer seyahat nedenleriyle önemlidir. Seyahat sigortası almak Avrupa'da bir zorunluluktur, ve böyle bir gereklilikten tasarruf etmemelisin. Seyahat sigortası yaptırmamak, Avrupa'ya seyahat ederken kaçınmanız gereken bir hatadır çünkü size küçük bir servete mal olabilir..

Marsilya - Lyon Tren Fiyatları

Paris - Lyon Tren Fiyatları

Lyon - Paris Tren Fiyatları

Lyon - Avignon Tren Fiyatları

 

Travel Mistakes to Avoid in Europe is not a hike in the great outdoor

 

4. Avrupa'da Kaçınmanız Gereken Seyahat Hataları: Önceden Bilet Satın Almama

Avrupa pahalıdır. En uygun yerlere seyahat ediyor olsanız bile, müzeler ve cazibe biletleri size küçük bir servete mal olacak. Önceden bilet almamak Avrupa'da kaçınılması gereken en büyük hatalardan biridir., her yıl Avrupa'yı ziyaret eden milyonlarca turist, sana bunu garanti edecek.

Böyle, Avrupa'nın ikonik siteleri için harika fırsatlar bulabilirsiniz, konumlar, ve faaliyetler, önceden araştırır ve rezervasyon yaparsanız. Bazen basitçe şu yolla gerçekten harika fırsatlar elde edebilirsiniz: çevrimiçi bilet satın almak, ve yolculuğunuzda size çok değerli zaman kazandırır. ek olarak, Avrupa'ya ilk seyahatinizse, uzun kuyruklara hazırlıklı olmalısın. Böyle, Online olarak seyahat ve eğlence biletleri satın almak sizi yağan yağmurda ayakta durmaktan kurtaracak, sıcak yaz günleri, ve bunun için sana zaman bırakıyor bakış açısı ve piknik.

Nürnberg - Prag Tren Fiyatları

Münih - Prag Tren Fiyatları

Berlin - Prag Tren Fiyatları

Viyana - Prag Tren Fiyatları

 

woman laughing next to flowers

 

5. Havalimanında Para Transferi

Yabancı bir ülkeye seyahat etmek stresli olabilir, dili konuşmamak veya şehirde yolunuzu bulamamak. Bütçenizi ve dövizinizi yönetmek de stresli olabilir. Havalimanında para alışverişi çok rahat ve güvenilirdir, Avrupa'da kaçınılması gereken seyahat hatalarından biridir.

Alacağınız ücretler ödeme ve döviz bozdurma sana mal olacak, bu nedenle araştırmanızı exchange noktaları. Ayrıca, her zaman otelinizin resepsiyonunda sorabilirsiniz, tavsiye etmekten mutlu olacaklar güvenilir para puanları alanda. Havalimanından yolculuk için yeterli değişim yapılması tavsiye edilir., ve ilkini karşılayacak bir miktar 1-2 seyahatinizin günleri.

Paris - Rouen Tren Fiyatları

Paris - Lille Tren Fiyatları

Rouen - Brest Tren Fiyatları

Rouen - Le Havre Tren Fiyatları

 

Travel Mistakes to Avoid in Europe is to exchange money in the airport

 

6. Yanlış Mahallede Konaklama Rezervasyonu

Konum oluşturmada en önemli faktörlerden biridir mükemmel tatil Avrupa'da. Araştırmanı şehrin en iyi yerinde yapmıyorsun, Komşuluk, veya içinde kalacak köy, Avrupa'da seyahat ederken kaçınılması gereken bir hatadır. Kalacağınız yeri seçmek, konaklama tipini seçmek kadar önemlidir.. Şehrin yanlış yerinde kalmak size seyahat süresine mal olabilir, trafik, fiyat, ve Güvenlik.

Brüksel - Amsterdam Tren Fiyatları

Londra - Amsterdam Tren Fiyatları

Berlin - Amsterdam Tren Fiyatları

Paris - Amsterdam Tren Fiyatları

 

Accommodating on a mountain

 

7. Avrupa'da Kaçınmanız Gereken Seyahat Hataları: Gördüğünüz İlk Restoranda Yemek Yemek

Tipik bir turist iseniz, daha sonra öğle yemeği için popüler fast-food zincirlerine ya da yolunuzdaki ilk restorana gideceksiniz. ancak, harika restoranları kaçırabilirsin, nefesinizi kesecek muhteşem yerel yemekler ve bakış açıları ile.

Seyahatinizden önce araştırmaya biraz zaman ayırırsanız, Kendinize unutulmaz bir mutfak deneyimi yaşatacaksınız. dışında, lezzetli yemek denemek, birkaç kuruş tasarruf edebilirsin, ilk lokantada savurganlık yapmak yerine. Harika kahve, hamur işi, Yerel mutfak, ve komik oranlarda sansasyonel yemekler, hemen köşede olabilir.

Floransa - Roma Tren Fiyatları

Napoli - Roma Tren Fiyatları

Floransa - Pisa Tren Fiyatları

Roma - Venedik Tren Fiyatları

 

Eat at the right place and avoid Travel Mistakes in Europe

 

8. Ücretsiz Şehir Yürüyüş Turu Yerine Rehber Kitaba Bağlılık

Bir rehber kitap, Avrupa gezisi için harika bir ilham kaynağıdır, ve genel bir seyahat planına sahip olmak için. ancak, rehberinize bağlı kalmak, Avrupa'da kaçınılması gereken en büyük seyahat hatalarından biridir.. Milyonlarca diğer turistle aynı yerleri ziyaret edeceğiniz anlamına gelir, ve bir turist gibi.

Şehri bir ücretsiz yürüyüş turu Avrupa'nın en muhteşem şehirlerinin tadını çıkarmanın en iyi yolu. Yerel bir İngilizce rehber sizi şehrin her yerine götürecek. Popüler ve ünlü siteleri göstermenin yanı sıra, şehir yürüyüş turu rehberi size şehrin en iyi korunan sırlarını anlatacak ve size şehirle ilgili birçok öneri ve ipucu verecektir.. Bu içerir yemek önerileri, harika fırsatlar, gizli noktalar, ve en önemlisi nasıl güvende kalınır.

AAmsterdam - Londra Tren Fiyatları

Paris - Londra Tren Fiyatları

Berlin - Londra Tren Fiyatları

Brüksel - Londra Tren Fiyatları

 

 

9. Avrupa'da Kaçınmanız Gereken Seyahat Hataları: Avrupa İçin Paketlemiyor

Güneşli, yağışlı, soğuk, veya nemli, Avrupa ile ilgili en özel şeylerden biri, her şeyi deneyimleyebilmenizdir. 4 bir günde mevsimler. Böyle, Avrupa'nın hava durumu için özel olarak paketleme yapmamak, ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken bir seyahat hatasıdır.

Tişörtler, yağmur ve rüzgar ceketi, rahat ayakkabılar, Avrupa seyahatiniz için yanınızda bulundurmanız gereken temel unsurlardır. Katmanları paketlemek ve giymek en iyisidir, bu şekilde her havada rahat edeceksin, ve bir bütünü taşımayacak giysi dolabı.

Münih - Zürih Tren Fiyatları

Berlin - Zürih Tren Fiyatları

Basel - Zürih Tren Fiyatları

Viyana - Zürih Tren Fiyatları

 

eiffel tower black and white

 

10. Paranızı Tek Bir Yerde Tutmak

Avrupa şehirleri çarpıcı olmalarıyla tanınır, ama aynı zamanda yankesicilik, turist tuzakları, ve turistleri kandırmak için çeşitli planlar. Dalış arasındaki seyahat bütçeniz günlük gezin sırt çantası, kasa, ve bir kredi kartı, güvenli bir şekilde seyahat etmenin ve eğlenmenin en iyi yoludur.

Güvenli tarafta kalmak ve nakit ile kredi kartınızı tek bir yerde tutmaktan kaçınmak en iyisidir. Böyle, her zaman ve her yerde kıymetli ait olduğun, Avrupa'da kaçınmanız gereken bir seyahat hatası.

Amsterdam - Paris Tren Fiyatları

Londra - Paris Tren Fiyatları

Rotterdam - Paris Tren Fiyatları

Brüksel - Paris Tren Fiyatları

 

Travel Mistakes to Avoid in Europe is not to take a Canal trip

 

Sonuç

sonuçlandırmak, Avrupa'da keşfedilecek çok güzel yerler var. Harika bir hafta sonu geçirebilir veya uzun bir Euro gezisi planlayabilirsiniz., İmkanlar sonsuzdur. Fakat, yabancı bir ülkeye seyahat ederken, oyunun kuralları şehirden şehire değişir. Aynı kalan tek şey turistlerin her yolculukta yaptığı hatalardır.. bizim 10 Avrupa'da kaçınılması gereken seyahat hataları, sizi güvende tutacak ve seyahatinizi gerçekten benzersiz kılacak.

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, Trenle seçtiğiniz Avrupa'ya tatilinizi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

 

"Avrupa'da Kaçınmanız Gereken 10 Seyahat Hatası" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/travel-mistakes-avoid-europe/?lang=tr - (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)