Okuma zamanı: 8 dakika
(Son olarak Güncelleme: 25/06/2021)

Renkli, acayip, ve habitat özellikleri ve yeri bakımından olağanüstü, bunları bulacaksın 12 hayvanlar Avrupa'da görülecek en eşsiz hayvanlar. en derin okyanuslarda yaşamak, en yüksek Alpler, veya yeşil Avrupa ormanlarında dinleniyor, Avrupa'daki bir sonraki maceranızda bu harika vahşi hayvanları aradığınızdan emin olun.

 

1. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Avrupa Lynx

İsviçre'de ikamet etmek, Fransa, İtalya, ve Çek Cumhuriyeti, Avrupa Lynx eşsiz bir yaban kedisidir. Lynx'in kısa bir kuyruğu var, benekli kahverengi kürk, karlı kış ormanında görülmesi çok kolay.

Bu vahşi kediyi evcil bir kedinin büyüleyici bir cinsi bulacaksınız., ve vahşi benekli çita.

Avrupa'da Avrupa Vaşağını Nerede Görebilirim?

, Bavyera Ormanı Lynx'leri ve yavrularını görmek için harika bir yer.

Düsseldorf'tan Münih'e Trenle

Dresden'den Münih'e Trenle

Nürnberg'den Münih'e Trenle

Bonn'dan Münih'e Trenle

 

European Lynx in the snow is a Unique Animals To See

 

2. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Martı

Bu güzel yaratıkları en iyi nisan ortasından itibaren kıyı kayalıklarında görebilirsiniz.. Örneğin, Batı Galler'deki Skomer Adası, vahşi yaşam ve Puffin fotoğrafçılığı için harika bir yer. ek olarak, Brittany sahili, Atlantik deniz kuşuna hayran olmak için başka bir harika yer.

Puffins kadar uzanır 30 cm uzunluğunda ve 20 cm yüksekliğinde. Dahası, turuncu gaga ve gözlerinde daireler, Bu sevimli deniz kuşlarını okyanus kenarındaki kayalıklarda görmenin çok kolay olduğunu göreceksiniz.. İle 90% Avrupa'daki tüm küresel nüfusun, yılın büyük bir bölümünde Avrupa kıyılarındaki bütün kolonilere hayran olabilirsiniz.

Avrupa'da martıları nerede görebilirim?

Fransa'daki Brittany sahili ve Skomer Adası, Puffin'i görebileceğiniz harika yerlerdir..

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Puffin is a Unique Animals To See In Europe

 

3. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Saiga

Saiga eşsiz bir antiloptur, ne yazık ki, bugünlerde tehlike altında. Saiga, 12 Avrupa'da görebileceğiniz en eşsiz hayvanlar. Sıradışı burnu ile, Bu eşsiz hayvan, soğuk ve sıcak iklime kolayca uyum sağlayabilir, Burun formu bu amaca hizmet ettiğinden.

bu nedenle, Saiga'nın sabit bir evi yoktur ve şu adrese kadar göç edebilir: 1000 yaz ve kış arasındaki km. Dahası, günde onlarca km yürüyebilir ve çoğunlukla gün boyunca aktiftir. Saiga ile ilgili ilginç bir gerçek, bitkilere ve çimenlere ek olarak, diğer hayvanlara zehirli bitkiler yiyor.

Avrupa'da Saiga'yı Nerede Görebilirim?

Saiga'yı güzel Karpat dağlarında ve ormanlık alanlarda görebilirsiniz..

 

Saiga is the wild in Europe

 

4. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Çam Sansarı

Avrupa ormanları ve ormanlık alanlarda yürüyüş yapıyorsanız, büyük olasılıkla eşsiz Çam Sansarı ile karşılaşacaksınız.. Çam sansarları ağaç oyuklarında yaşar ve oldukça iyi dağcıdır, Bu özel yaratığı görmek istiyorsanız yukarı baktığınızdan emin olun..

Çam sansarları kestane kahvesi renktedir, boynuna açık sarı bir önlük ile. Bu nedenle ormanlık alanlarda bile, Bir ağaç dalındaki bu büyüleyici hayvanı kaçırmak zor olacak, o sarı önlükle.

Çam sansarlarını nerede görebilirim?

İskoçya ve İrlanda'daki yaylalar, Pine Marten'i görmek için en iyi yerler.

 

The Pine Marten is among the Unique Animals To See In Europe

 

5. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Avrupa Yeşil Kertenkele

saat 40 cm boyutunda, Avrupa yeşil kertenkelesini özlemek gerçekten zor olacak. Bu eşsiz kertenkelenin sırtı parlak yeşil ve göbeği sarıdır.. ilginç biçimde, çiftleşme mevsimi boyunca, erkeklerin rengi parlak maviye döner.

Yeşil Kertenkele yüksek bir rakımda yaşıyor 2000 metre, yani, Avusturya dağlarında yürüyüş yaparken, etrafına baktığından emin ol. Sonbahardan kışa seyahat ediyorsanız, o zaman muhtemelen bu kertenkeleleri mağaralarda ve kuru saklanma yerlerinde göreceksiniz. ancak, yazın, Mart'tan itibaren, bu güzellikler güneşte ısınacak.

Yeşil Kertenkeleyi Nerede Görebilirim?

Bu yeşil kertenkeleyi güneşte kayaların üzerinde otururken görebilirsiniz., Avrupa genelinde, Avusturya, Almanya, Romanya'ya kadar, ve Türkiye.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

the gorgeous European Green Lizard

 

6. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Pembe flamingo

Güzel pembe flamingolar, en iyi vahşi yaşam doğa rezervleri Avrupa'da. Pembe flamingolar, Fransa'daki Camargue rezervinde muhteşem vahşi atlarla yaşıyor. Pembe flamingo, Camargue'nin sembolü haline geldi, canlı pembe renklerinde.

Lagünlerde, bataklık, veya uçmak, güzelliğini göstermek, pembe flamingo oldukça muhteşem bir manzara. Sen yürürken 4 Camargue'daki parkurlar, bu kuşun neden 12 Avrupa'da görülecek en eşsiz hayvanlar.

Camargue Rezervinde Pembe Flamingo'yu Nerede Görebilirim?

Camargue, Fransa'da büyük bir doğa koruma alanıdır.. Bu eşsiz kuşu görmek için, -e git Ornitolojik Park.

Lyon'dan Toulouse'a Trenle

Paris'ten Toulouse'a Trenle

Trenle Toulouse'a Güzel

Bordeaux'dan Toulouse'a Trenle

 

Flying Pink Flamingo

 

7. İrlanda'da balinalar

İrlanda'nın güneyinde yelken yapıyorsanız, uzakta bir yerde, su altından yumrulu bir kafa ortaya çıkabilir. Bu Kambur balina olabilir, İrlanda çevresindeki okyanusta yaşayan muhteşem ve büyük balina.

Etkileyici ve korkutucu boyutlarına rağmen, 12-16 metre, zararsız ve naziktirler. Bu güzel balinalar sonbaharın sonlarında gelir, karmaşık şarkılarını söylemek, arasında kalıcı 10-20 dakika.

Kambur Balinayı Nerede Görebilirim?

İskoçya, İrlanda, İngiltere balina izlemek için harikadır.

 

 

8. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Kurtlar

Büyüleyici ve korkutucu, kurtlar, Avrupa'da nesli tükenmekte olan hayvanlardan biridir. Bu eşsiz hayvanlar, herhangi bir habitata kolayca adapte olur, kamuflaj renklerinde, ve boyut olarak büyük. Çok sayıda kurt türü var, ama ortalama bir kurt şunlara kadar ulaşabilir 70 kilogram.

Kurtlar ormanlarda yaşar, paketler halinde, ve Avrupa'da yüksek düzeyde korunan hayvanlar olarak kabul edildi. Kurtları korumak ve tamamen neslinin tükenmemesi için onlara en iyi koşulları sağlamak için koruma merkezleri ve rezervler vardır..

Avrupa'da Kurtları Nerede Görebilirim?

İtalya'da Liguria bölgesi, Bavyera Ormanı, ve Polonya kurtlardır’ tercih edilen habitat.

 

Special Wolves Animals To See In Europe

 

9. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Yunuslar

İtalya kıyı şeridinin sularında sıçrayıp şarkı söyleme, sevimli yunuslar harika bir manzara. Herkes muhtemelen resimlerde yunusları görmüş olsa da, su parkları, veya Avrupa'da hayvanat bahçeleri, Hiçbir şey bu sevimli yaratıklara yelken açmak ve hayranlıkla bakmakla kıyaslanamaz.

Yunusları görmek için en iyi zaman, havanın daha sıcak olduğu yaz aylarıdır., ve yunus izleme tekne turuna çıkabilirsiniz.

İtalya'da Yunusları Nerede Görebilirim?

, Cinque Terre'nin güzel kıyıları ve Ligurya denizi İtalya'da vahşi yunusları görmek için mükemmel bir yerdir..

La Spezia'dan Riomaggiore'ye Trenle

Floransa'dan Riomaggiore'ye Trenle

Modena'dan Riomaggiore'ye Trenle

Livorno'dan Riomaggiore'ye Trenle

 

Dolphins in Italy jumping over water

 

10. Keyifli Köpekbalıkları

Çoğu insan duyduğunda “Köpekbalığı” en doğal tepki tiz ve korkudur. ancak, Güçlü Basking Shark büyük ve göz korkutucu boyutta olabilir, ama bu köpek balığı sadece plankton yiyor.

bu nedenle, bunların etrafında tamamen güvende hissedebilirsin 12 tonlar ve 12 metre balık. Basking Shark, İngiltere'deki en büyük ikinci köpekbalığıdır., ve en iyi yaz aylarında kayalıklardan görülen. Böyle, büyük üçgen bir yüzgeç ve gri bir gövde görürseniz, sonra selam verin ve kameranızı Basking Shark fotoğrafı için hazırlayın.

İngiltere'deki Basking Sharks Inn'i Nerede Görebilirim?

Cornwell kıyılarında, Men Adası, ve Batı İngiltere kıyılarının çoğu, doğal ortamlarında güneşlenen köpekbalıklarını görebilirsiniz.

 

Basking Sharks looks similar to whales

 

11. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Wolverine

Dağınıklık, Dağınıklık, wolverine’in Latince takma adıdır, Glutene çevrildi. Bu alışılmadık isim, Mustelidae ailesinin en büyük üyesine uyuyor – sıradışı bir iştahları olduğu için mükemmel.

Bu yüzden, wolverines yiyecek aramak için uzaklara seyahat edebilir, ve artık tüm Avrupa'da bulunabilir.

Wolverines'i Nerede Görebilirim?

genellikle, wolverine popülasyonu yoğunlaşmıştır Rusya'da, Tayga, ve Asya. Dahası, wolverines'i de görebilirsiniz Birleşik Krallık'taki yayla yaban hayatı parkı.

 

Wolverine is a Rare and part of the Unique Animals To See In Europe

 

12. Avrupa'da Görülmesi Gereken Eşsiz Hayvanlar: Alp Dağ Keçisi

Yüksek 4000 metre, karlı dağ zirveleri arasında, kayalık uçurumlara, Alp Dağ Keçisini bulacaksınız. Büyüyebilen boynuzlarla 140 santimetre, Bu dağ keçisi, Avrupa'nın en etkileyici ve eşsiz hayvanlarından biridir..

İlk önce, Avrupa Alplerinde yaşayanlar, Alp Dağ Keçisi, Basking Sharks ve yeşil kertenkelelere kıyasla fark edilmesi o kadar kolay değil. dışında, toynakları dağ keçisinin tırmanıp kayalık Alplerdeki avcılardan kaçmasını kolaylaştırır..

Alp Dağ Keçisini Nerede Görebilirim?

İtalyan Alpleri ve İsviçre Alpleri birkaç tane var muhteşem bakış açıları vahşi yaşam ve Alp dağ keçisi izleme için.

Zürih'ten Wengen'e Trenle

Cenevre'den Wengen'e Trenle

Bern'den Wengen'e Trenle

Basel'den Wengen'e Trenle

 

Mountain Alpine Ibex

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, vahşi yaşamı izlemek için en iyi noktalara bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Avrupa çapında bir tren yolculuğu, Avrupa'daki bu eşsiz hayvanların doğal yaşam alanlarına seyahat etmek için idealdir..

 

 

"Avrupa'da Görülecek En Eşsiz 12 Hayvan" blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Funique-animals-europe%2F%3Flang%3Dtr- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)