Okuma zamanı: 4 dakika
(Son olarak Güncelleme: 27/03/2021)

Demiryolu taşımacılığı seyahat için en çevre dostu bir yoludur. demiryolu taşıma kilometre başına gaz emisyonlarının sera etkisi 80% arabalar daha az. Bazı ülkelerde, daha az 3% Tüm taşıma gazı emisyonları trenler geliyor. trenlerin daha çevre dostu olan yöntemler yürüyorlar ve döngü. Orada Birçok nedenleri trenle seyahat etmek tercih çevre dostudur ve sizinle bu paylaşmak istiyorum!

Tipik bir tren hattı taşıyabilir 50,000 Saatte insanlar. Bir otoyol şeritli ile karşılaştırın, Sadece hareket edebileceği 2,500 Saatte insanlar.

 

 

raylı motorlu taşıtlar zıt zaman, dış maliyetler, gürültü, ses, hava kirliliği, kazalar, ve altyapı bozulma, ve tıkanıklık üzerinde çok düşüktür Özel bir araç kullanarak daha trenler.

Amsterdam Londra trenleri

Rotterdam Londra trenleri

Paris Londra trenleri

Londra Trains Brüksel

 

Gürültü kirliliği – Neden trenle seyahat etmek seçerek çevre dostudur

Gürültü kirliliği, gürültünün hem insanlar hem de insanlar üzerindeki olumsuz etkisidir. hayvanlar. Bu fakir doğrudan bir sonucudur şehir ve Bölge Planlama. antik Roma'ya gürültü kirliliği tarihinden itibaren Sorunlar! Bugün, arabalardan gürültü kirliliği insanların psikolojik durumuna zarar verebilir. Semptomlar hipertansiyon,, yüksek stres seviyeleri, kulak çınlaması, uyku bozukluğu, ve diğer zararlı etkileri.

Şu anda, karayolunda gürültü etkisini sınırlamak için tedbirler vardır. önlemler gürültü bariyerler, Araç hızları sınırlayıcı, karayolu dokusunu değiştirmeden, yanı pürüzsüz trafik akışını sağlayacak trafik denetimleri gibi. Bu trafik kontrol sisteminde arabalar az onların frenler ve ivme kullanmak gerekir anlamına gelir.

Tren çevre dostudur ve bu kritik. Hindistan yıllık bazda artan otomobil satışları görüyor. Çin yaşayacağı tahmin edilen 300 tarafından yolda milyon araba 2030. Havacılık ve gemi seyahati küresel CO2 emisyonlarının ekleniyor. O dışarı Bütün ulaştırma görünür, sadece trenler emisyonları düşük tutuyor ve gelecek için sürdürülebilir.

Elektrikli ve Hibrid arabalar geleneksel araçların daha çevre için açıkçası daha iyi, ama sorun bugün bu arabalar arabalar olumsuz sonuçları dengelemek olacaktır düzeyde satılacak çok pahalı olmasıdır.

Rimini Floransa trenleri

Roma Floransa trenleri

Roma trenleri Floransa

Venedik Floransa trenleri

 

 

Dizel tren ve elektrikli trenler

Bir fark arasındaki vardır dizel trenler ve elektrik trenler. Elektrikli trenler yaymak 20-35% dizel trenlerden daha az karbon. Bir tren yenilenebilir enerji ve teklif güçlendiriliyor çevre dostu özellikle Elektrikli trenler olduğunu karbonsuz yolculuk. kaynaklı emisyonlar Avrupa'da trenler Diğer bir tarafından azaltacaktır 50% tarafından 2030. trenler için hesap beri Bu rakamlar büyük 8.5% Tüm seyahat aktivitesinin.

Köln Frankfurt trenleri

Münih Frankfurt trenleri

Hanover Frankfurt trenleri

Hamburg Frankfurt trenleri

 

Trenler veya uçaklar – neden trenle seyahat etmek seçerek çevre dostudur

Önemli bir öğe ne zaman düzlemlerine trenler karşılaştırılması uçaklar Kalkış ve iniş hem yakıt inanılmaz miktarda kullanmak gerekir olmasıdır. Ayrıca, insanlar uçakla seyahat ederken, onlar araba ile havaalanına almak eğilimindedir. Bu yolculuk için CO2 emisyonlarının ekler. Bu alarak yapar şehirlerarası tren Bir çevre için no-beyin.

bazı yeni gelişmeler oldu, Özellikle insanlar için iş için seyahat Onların uçuş karbon etkisinin seyahat acentaları tarafından bilgilendirilir kim. Ayrıca, kenara çevreden, çok zor şehir merkezlerine ulaş arabayla, buna karşılık, Eğer bir trende ise, anakentini merkezlerine doğrudan erişim. Bu, ekseriya, Ayrıca başka bir yöntemle daha trenle seyahat etmek çok daha hızlı olduğu anlamına gelir.

Cenova Milan trenleri

Roma Milano trenleri

Bologna Milan trenleri

Verona Milan trenleri

 

Sonuç olarak, Bir tren çevre dostudur ve seyahat etmenin en çevre dostu yoludur ve aynı zamanda hem iş hem de eğlence amaçlı seyahat eden insanlar için kolaylık sağlar. karayolundaki araçlarda artış tıkanıklık ve kirlilik artmaya devam etmektedir ve trenler çevreyi korumak için nakil cevabı anlamına gelir.

 

Eğer herhangi bir rezervasyon ücreti ile tren biletleri satın almak için arıyorsunuz? git www.saveatrain.com en ucuz tren oranlarına erişmek için.

 

sitenize bir blog yazısı gömmek istiyor musunuz, Sonra buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-choosing-to-travel-by-train-is-environmentally-friendly%2F%3Flang%3Dtr - (Göm Kodunu görmek için aşağı kaydırın)