(Последно освежено на: 07/06/2020)

Ако ова е вашата прва време патувањето со воз, не постои сомнеж дека тоа ќе биде првиот од многуте. искрено, кој е даден патување со воз шанса отиде сосема луди над него! Зошто? Затоа што тоа е прекрасен! Спротивно на безлична авион вози, непријатно автобуски тури или начинот на кој премногу одговорен вози со автомобил, на патување со воз е безбедно, брз, но неверојатно шармантен и романтично. Еден може да тврдат дека патувањето со воз е вистинска мешавина од Вирџинија Вулф отсутни ум и денешна практичност. ах, ќе го видите за себе веќе.

Бидејќи веќе сте го добив Вашиот билет подготвени - тука се најдобрите 4 тактики за да го добиете најмногу од вашиот патување со воз:

 

Се држат настрана од вашиот лаптоп & телефон

Ние би Ви препорачуваме да се избегне загледан во вашиот лаптоп на целото патување, како ќе се пропуштаа на многу! наместо, Гледај наоколу, види она што се случува; уживате во поглед од прозорецот и спектакуларен природата надвор. Внимавајте на луѓето околу вас и да се размислува за работи што обично не имаат време да се направи. Тоа е совршена можност да се детоксикација надвор од вашиот секојдневен gadgets, и да ги прифатат убава комплексноста на патување со воз до – насекаде.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

жена седи во неа место за време на едно патување со воз

 

Уживајте новина на патување со воз

Ние не може да гарантира дека ќе го имаат тоа Итан Хоук – Џули Делпи патување со воз ситуација на вашиот прв воз вози (О, Ајде, Сите сме виделе и swooned повеќе Пред Трилогија, тајно, надевајќи се дека ќе ги имаат истите љубовна приказна се случи со нас.) Се пробие на вашиот школка и да се случи на искуства. Колку интелигентни, започнување, и забава разговори ќе имате? Искуството и добивање да комуницирате со луѓе од различни култури е фантастично чувство! Никогаш не знаеш колку многу убави пријателства ќе се изгради, колку дави ќе мора или колку неверојатен личности ќе се сретнат. Ако не сте премногу срамежливи, да биде првиот да се скрши мразот и да разговараат со луѓе ви се интересни.

Лион во Женева возови

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Берн во Женева возови

 

Патуваат во групи

Nothing beats traveling around and taking a Train Journey to your омилени градови во Европа со група на луѓе кои ги обожаваат. Да, ние знаеме што си мисли – Како ќе multitask преку желби секого, барања, темперамент секого, и претходно испланирани дестинации – и ние сме малку со вас за тоа. но,, работата е – Ако се организира добро и имаат чесен разговор пред да се качат на ова патување, работите ќе биде подобро отколку што може да се замисли.

Патување во групи и во посебни денови ја намалува цената значително за билет за воз (Да, навистина може да се добие попуст на билет за, рече, Trenitalia ако одите на викенди). Таа, исто така ви дава некој да го сподели искуството со и ги гледам работите од перспектива на другите луѓе. дека, и – се опиваат во земја странски Европа е дефинитивно подобро меѓу луѓе кои знаете од тоа го правам соло… дали сме во право или сме во право?

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Започнете со патување со воз весник & Слика

Еден од најдобрите начини да го користите вашиот време на воз е да се започне вашиот весник документирање искуства. Сите ние сме премногу завиткани во нашите студии, канцеларија животи, секојдневните проблеми со кои ние обично заборавајте да се излезе од таа проблематична рамка ум и дишат за една секунда. Пишување на дневник ќе ви даде некои перспектива на работи, особено кога ќе се врати во него, по некое време. Плус, тоа ќе биде одлична меморија на своето патување, и потсетник на она што сакате да се чувствуваат / мислат / искуство повторно.

 

 

Уживајте во вашиот патување со воз, си даде дозвола да се опуштите и да ги прифатат сè за вашето патување со воз! Најсигурни да се постави за да книга вашиот билети за воз се saveatrain.com сигурно, така – се movin "!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/train-journey-4-tactics/- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/tr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / tr да / FR / или де и на повеќе јазици.