Koha e leximit: 4 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 07/06/2020)

Nëse kjo është hera e parë që udhëtojnë me tren, nuk ka dyshim se do të jetë i pari i shumë. me ndershmëri, kushdo që ka dhënë udhëtonte me tren një shans shkoi krejtësisht i çmendur mbi të saj! Përse? Për shkak se ajo është e mrekullueshme! Në kundërshtim me rides aeroplan papërcaktuar, turne pakëndshme autobus ose Rides mënyrë-too-përgjegjës me makinë, një udhëtim tren është i sigurt, të shpejtë por të tepër simpatik dhe romantike. Dikush mund të argumentojë se udhëtonte me tren është një përzierje e vërtetë e Virginia Woolf pikëpamjeve mungon dhe praktike moderne-ditore. Ah, ju do të shihni atë për veten tashmë.

Që ju keni marrë tashmë biletën tuaj gati - këtu janë më të mirë 4 taktika për të marrë maksimumin e udhëtimit tuaj trenit:

 

Qëndro larg nga laptop & telefon

Ne do të ju rekomandojmë që të shmangur ndezur në laptop tërë udhëtimit, si ju do të jetë humbur në mënyrë shumë! Në vend të kësaj, po shikoj, të parë se çfarë po ndodh; të shijoni pamje të dritares dhe natyrën spektakolare jashtë. Vëzhgoni njerëzit rreth jush dhe të mendojnë për gjëra që ju zakonisht nuk kanë kohë për të bërë. Kjo është mundësi e përkryer për çhelmoj off i Gadgets tuaj të përditshme dhe të përqafojnë kompleksitetin e bukur e një udhëtim tren për – kudo.

Milani për Trenat Venecia

Padua për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Gruaja ulur në vendin e saj, ndërsa në një udhëtim tren

 

Gëzojnë Risia e udhëtim tren

Ne nuk mund të garantojë që ju do të keni se Ethan Hawke – Situata Julie Delpy Train Journey në tuaj të parë tren (oh, Eja, Ne të gjithë kemi parë dhe të ligështoheshin mbi Përpara saj Trilogy, fshehurazi, duke shpresuar se ne do të kemi të njëjtën histori dashurie të ndodhë me ne.) Pushim nga guaska juaj dhe le eksperiencat ndodhë. Sa inteligjent, exhilarating, dhe bisedat fun do të keni? Përvoja dhe për të gjetur për të bashkëvepruar me njerëz të kulturave të ndryshme është një ndjenjë fantastike! Ti nuk e di se sa e bukur Miqësitë ju do të ndërtojë, Sa crushes ju do të keni apo sa befasues personalitete që ju do të takohen. Nëse ju nuk jeni shumë i trembur, të jetë i pari për të thyer akullin dhe të bisedoni me njerëzit që ju të gjeni interesante.

Lyon për Trenat Gjenevës

Zurich për Trenat Gjenevës

Paris për Trenat Gjenevës

Bern të Trenat Gjenevës

 

Udhëtojnë në grupe

Nothing beats traveling around and taking a Train Journey to your Qytetet më të preferuara në Evropë me një grup të njerëzve që ju adhuroj. po, ne e dimë se çfarë jeni duke menduar – Si do të multitask me dëshirat e të gjithëve, kërkesat, Kalit të gjithëve, dhe destinacione të para-planifikuar – dhe ne jemi disi me ju në atë. por, gjë është – në qoftë se ju të organizojë mirë dhe të ketë një bisedë të sinqertë para se të hyjë në këtë udhëtim, gjërat do të jetë më mirë se ju mund ta imagjinoni.

Udhëtimi në grupe dhe në ditë të veçanta ul çmimin në mënyrë të konsiderueshme për të biletave të trenit (po, në të vërtetë ju mund të merrni një zbritje në bileta juaj për, them, Trenitalia në qoftë se ju shkoni në fundjavë). Ajo gjithashtu ju jep dikush për të ndarë përvojën me dhe shohin gjërat nga perspektiva e njerëzve të tjerë. që, dhe – duke u dehur në një vend të huaj Evropë është definitivisht më të mirë në mesin e njerëzve që ju dini se bërë atë solo… jemi të drejtë apo të jemi të drejtë?

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Fillo një Train Journey Journal & Shkrep fotografi

Një nga mënyrat më të mira për të përdorur kohën tuaj në një tren është për të filluar një ditar dokumentimin tuaj eksperienca. Ne jemi të gjithë mënyrë shumë e përfundoi në studimet tona, jetët zyra, problemet e përditshme që ne zakonisht harrojnë të hap jashtë atë kornizë mendjes problematike dhe frymë për një të dytë. Duke shkruar një ditar do të ju jap disa perspektivë në gjëra, sidomos kur ju shkoni përsëri në atë pas një kohë. Plus, ajo do të jetë një kujtim i shkëlqyer i udhëtimit tuaj, dhe një kujtesë me gjërat që ju doni të ndiheni / mendoj / Përvoja përsëri.

 

 

gëzojnë tuaj udhëtim tren, jepni vetes leje për t'u çlodhur dhe për të përqafuar çdo gjë në lidhje me udhëtimin tuaj tren! Më e besueshme për të vendosur për të rezervoni biletat tuaja tren është saveatrain.com me siguri, kështu që – merrni movin '!

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-journey-4-tactics%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)