(Последно освежено на: 02/05/2020)

совети воз за патување низ Европа се од суштинско значење за патници. Прво, постојат многу различни причини за да патуваат во Европа. Вие може да сакате да видите убави мостови, железнички станици, and equally го одзема здивот сценографијата. Или можеби ќе се патува за да ја видите неверојатни култура на Италија. Од друга страна, може да биде патуваат за бизнис. Иако причините за патување се секогаш различни потребата од совети и хакове за патување остануваат исти.

 

воз совети и хакове
Независна патник во Европа.

 

Најдобрите железничка Совети & Hacks for traveling Europe by train

руки грешки

Прво, не направи дебитант грешка и се обидуваат да види сè во Европа во едно патување. Покрај фактот дека Европа е премногу голема за да ја видите во едно патување, градови во Европа, исто така, се премногу големи за да ја видите во едно патување. Во реалноста, тоа е подобро да се избере фокус за вашето патување и да се држи до тоа. Во случај ова е ваша прва посета на Европа, треба да се разгледа на населението како што се Франција, Италија, Шпанија, и Германија.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Воз совети за Европа правци

 

Планираат и книга напред

совети возот за резервации напред е дека не само резервации билети однапред да ви помогне да буџет исто така може да ви помогне да гарантира сте резервирани места за целото патување. Во светло на почетокот на билети резервација се на максимална корист, Ви препорачуваме да влезете во книга билети веднаш штом ќе станат достапни (2-3 месеци пред патување). дополнително, планирањето на патувањето offseason да се обезбеди да се избегне толпата и да добијат уште подобри цени. А да не зборуваме, дека резервации почетокот може да ви помогне да се избегне голем број луѓе и големи редици. Исто така, ако книга да одат туристички жариштата за време на висока сезона пати како Јули / Август, you are less likely to encounter local people and more likely to be surrounded by tourists. So although you may still be able to see all the sights at these times you will miss out on the authentic experiences. Во случај да патувате како двојка или во група можеби имате право на намалена цена за вашите патувања. Но, се сеќавам на овие попусти ќе важи само ако останат заедно како двојка / група за целото времетраење на патувањето.

Цирих во Париз возови

Женева во Париз возови

Монпелје во Париз возови

Ница во Париз возови

 

патни исправи

Првиот воз совети за патување документи е тоа што: земји во Европа имаат тенденција да имаат договор меѓу нив, кои им овозможува на туристите да се оди преку границите, без да покажуваат патни документи. Земји во Европската унија, особено, им овозможи на патниците да го напуштат и да влезат без да покажуваат пасоши. Сепак, не сите земји на Европската унија за учество во оваа политика на отворени граница like Croatia, Бугарија, и Романија. Спротивно, there are countries that are not part of the European Union that do participate in the agreement like Switzerland and Norway.

Лион во Женева возови

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Берн во Женева возови

 

 

Користете го вашиот совети воз со нашата одлична цените на билетите

Зачувај воз сака да ви заштеди пари колку е можно. So our search engine finds you the cheapest tickets. Browse to our Save A Train site now and take 3 минути да се најде вашиот следен билети. Може да се плати со кредитна картичка, и 10 други опции.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: http://embed.ly/code?url = https://www.saveatrain.com/blog/train-tips-hacks/ - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.
  • Ако имате веб-сајт, можете да се поврзете со нашите RSS наслови.