(Modifikimi I Fundit Më: 10/01/2020)

Udhëtim në Evropë është një ëndërr vijnë e vërtetë për kaq shumë. Dhe në qoftë se ju jeni me fat sa të ketë mundësi për të shënoni këtë destinacion off listën tuaj kovë dhe të shohim të gjitha Vendet më të mira në Evropë, ju do të dëshironi të të bëjë përvojën sa më të paharrueshëm të jetë e mundur. So pay attention to how to Train Travel in Europe with Thalys.

udhëtimit tren është mënyra savviest të shtrydh një shumë të ndonjë gjë interesante në Evropë. Thalys është vija treni me shpejtësi të lartë që mund të merrni ju për të gjitha qytetet e mëdha në stil dhe shpejtësia.

 

Get të dini famshme "Red Train"

Kur ju tren Udhëtoni në Evropë me Thalys, Trenat janë të njohur si "The Red Train" për ngjyrën e kuqe të gjallë të motorit të saj, është treni linjës me shpejtësi të lartë që mund të ju lidhë me 17 Qytetet në të gjithë Europa Perëndimore në rehati. Linja Thalys përbëhet nga French-belge trenat me shpejtësi të lartë, shërbejnë Amsterdam nëpërmjet HSL. Me Brukseli duke shërbyer si qendër për linjë, ju mund të arrijnë qytetet e mëdha në Evropë të tilla si Paris, vasal, Amsterdam, Antwerp, Cologne dhe Haga.

këto trenat me shpejtësi të lartë udhëtojnë me shpejtësi të 300 km në orë. Linja trenit është sekreti për shkojnë nga Brukseli në Paris në kuadrin e një ore e gjysmë. Dhe ju mund të lëvizin nga Parisi gjatë gjithë rrugës për në Amsterdam në vetëm 3 orë dhe 20 më! Thalys bën më shumë se 50 rreth udhëtime Trajnimi cdo dite. Atje jane 27 trena në ditë drejtimin e Paris - rrugë Brukseli vetëm.

Frankfurt për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Vjenë për Trenat Cologne

Hanover për Trenat Cologne

 

Train Travel in Europe with Thalys trains

 

Zgjedhja e drejta Klasa

Ata kanë tre klasa e shërbimit të zgjedhur nga kur ju Train Travel në Evropë me Thalys - Standard, rehati, dhe Premium.

Të dy Comfort dhe klasa Premium ofrojnë "të klasit 1", tapiceri, ku ju mund të gëzojnë udhëtimit tren në komoditetin e vendeve komod janë mbështetur që ofrojnë më shumë legroom. Përmbysur e zgjedhjes Premium është se stafi treni i shërbejnë tuaj vakt dhe pije në vendin tuaj. Ju gjithashtu do të keni qasje në lounges Thalys në Paris dhe Bruksel.

Vendet në rehati dhe Premium janë të rregulluar në një 2 + 1 model. Dhe në çdo Cabin, ju do të gjeni 1 Tabela ulur, duke e bërë atë të përsosur për udhëtime çiftet. Standard ose "të klasit 2" vende janë në një 2 + 2 model në të gjithë makinë.

Të gjitha klasat ofrojnë internet WiFi në bord, qasje në shuplakë bar dhe fole tuaj të energjisë ekskluzive për mbylljen në pajisjet tuaj.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

Thalys (rehati 2) - Brukseli në Paris

 

Blerë bileta për të Trenit Travel në Evropë me Thalys

Është e detyrueshme për të bërë rezervimet tren në qoftë se ju doni të udhëtoni në trenat Thalys. The Thalys trains are high demands so make sure you book your train ticket as much as possible in advance.

Ju mund të rezervojë vende tuaja mbi Thalys deri në 90 ditë më parë. Dhe në qoftë se ju Rezervoni tren tuaj Ticket hershëm, ju mund të ruani deri në 75%!

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

To make reservations to Train Travel in Europe with Thalys, Book A Train Online. Ne punojmë me Thalys për të siguruar që ju nuk jeni të ngarkuar ndonjë tarifat prenotim dhe për të marrë normat më të mirë të mundshme.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/train-travel-europe-thalys/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)