(Последно освежено на: 17/04/2020)

Backpacking е една од највозбудливите начини да патуваат, и за добра причина. Слободата на сите кои имаат вашите лични предмети на грб и подрипнувајќи од воз за обука и земја до земја е неверојатно искуство. Бидејќи ова стана толку популарна, ние сме мислеле дека ќе ви даде некои туристички бackpacking совети за патување со воз.

 

читање backpacking совети на една железничка станица

Let’s start with where we recommend you go before we give you ourBackpacking совети за патување со воз.

Пат предлог 1: Лондон до Амстердам

времетраење: 23 дена

Поставата: Рим, Viareggio (Тоскана), Венеција, Виена, Будимпешта, Краков, Прага, Берлин, Амстердам, користени, Лондон

Лондон до Брисел возови

Лондон до Париз возови

Лондон во Лион возови

Лондон до Амстердам возови

Пат Предлог 2: Лондон во Истанбул

времетраење: 25 дена

Поставата: Лондон, Париз, Лозана, Зермат, Chur, Минхен, Салцбург, Виена, Будимпешта, Сигисоара, Брашов, Букурешт, Велико Трново, Софија, Plovdiv, Истанбул

рута: Ајфеловата кула, Луксембург градини, Женевското Езеро, швајцарските Алпи, замокот Нојшванштајн, Концентрационен логор Дахау, Буда замокот, термални бањи во Будимпешта, Црното Црква, на палатата на Собранието, Црквата на Христовото раѓање, Alexander Nevski church, Големата чаршија, Света Софија.

Цирих, Лозана возови

Женева, Лозана возови

Берн во Лозана возови

Луцерн во Лозана возови

 

Нашата 1 избор за совети backpacking: Пак светлината!

Додека мислата на lugging премногу на свој грб не звучи привлечно, тоа е лесно да се над пакетот кога сте добивање возбуден за вашето патување! Прво, кажете збогум на таа торба со торбичка и прилично добијте удобен ранец што се обвиткува околу половината за поддршка. кога пакување, запрашајте се: "Дали јас навистина треба оваа?’ If the answer is no, ров тоа! Even better if you can run up and down the stairs a few timesthis will give you an indication of how you’ll manage if you’re running late for a train and need to run to catch it!  

Брисел во Лил возови

Антверпен во Лил возови

Париз во Лил возови

Руан во Лил возови

 

Совет 2: направи ја стан железничка излет твојот најдобар пријател.

Овој стан преземања сите распоредот возот кон телефонот, така што можете да им пристапите присутен и е важно за вашиот совети backpacking!  It’s perfect for planning your trips while you’re on the go and enjoying your time in a new, странски место. исто така,, Во стан ви овозможува да ги филтрираат вашите опции железнички врз основа на директни врски само, возови без задолжителна резерва, и возови со велосипед превоз. Иако ние не би навестиле преземање на велосипед на патување backpacking!

Дортмунд во Франкфурт возови

Нирнберг во Франкфурт возови

Штутгарт во Франкфурт возови

Бон во Франкфурт возови

 

Совет 3: Не се измеша со спонтаност се дезорганизира!

Целата поента на совети backpacking е да имаат слобода да патуваат брзо, лесно, и по можност без грижа во светот! Ако заврши купувањето на железнички премин, ќе заштедите пари, но ако сте го изгубиле Вашиот воз, тоа може да започне да добива скапи.  така, Whey до она што сакате да го направите и се даде фер износот на време да го направи тоа. Купување на билети однапред ќе ви заштеди пари, но тоа ќе го ограничи вашата флексибилност.

Келн до Нирнберг возови

Минхен Нирнберг возови

Штутгарт до Нирнберг возови

Дортмунд до Нирнберг возови

 

Совет 4: совети последните backpacking – Чувајте го сув пар чорапи на дофат

Најдобрите совети за патување backpacking доаѓаат од лично искуство. Ништо урнатините на ден како мокри чорапи, особено ако се има потреба да одат на долги растојанија. За да додадете навреда за повреда, вториот најлошото нешто да се случи не се во можност да дури и се најде на чорапи кога ќе им треба нив! Ова завршува во распакување ре-пакување. Нешто никој не сака да се направи! И во двете сценарија не се забавни, така што чува сува пар во џеб во близина на врвот на својата торба. Натаму, ако не се случи да одат право во тоа гигант локва, вашето решение е во близина на рака.

 

 

To get the best train experience when backpacking, во фантастична цени и без резервација такси, употреба Зачувај воз, и не заборавајте да се печати нашите туристички backpacking совети пред да се обучуваат за патување.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/travel-backpacking-tips/ – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.