Време на читање: 4 минути(Последно освежено на: 10/04/2021)

Патување во Европа на буџетот е предизвик! Сепак, тоа е можно како што додека го правите вашето истражување за да организира вашето патување мудро. Тоа може да ве изненади колку можете да заштедите со преземање на право начин на транспорт или изборот поевтини дестинации. Доверете ни се; има буџет-friendly алтернативи за сè заедно вашето патување - од атракции за превоз на храна за сместување.

Запомнете, патниците на буџетот не се "сиромашни:"Тие се такт! Па пред да одите чувство жал за себе, мислам за сите пари ќе заштедите време уште се прават прекрасни спомени. Вашиот буџет е ограничен и драгоцен; затоа,, треба да се справи со нега. Тука се нашите врвни совети за патување во Европа на буџетот:

 

Заговор вашиот Пат

Изградба на вашиот итинерар пред било што друго. Нема сомневање дека, имаш листа на мора да ја посетите европски дестинации. реално, не можете да ги посетите сите кога патуваат во Европа на буџетот, особено ако вашето време е ограничен како што вашиот буџет. Така, наместо да се врши притисок да ги видиме сите, изберете вашиот првите две или три. Сега проверете ја мапата за да се види дали градовите сте со оглед на се лесни за да се поврзете, и што други градови се оди по тој пат.

на пример, може да бидат заинтересирани за посета Париз и Амстердам. Проверете на пат, и ќе видите дека Брисел е град кој се наоѓа меѓу двете! Со избирање градови кои ги поврзуваат, или оние што се помеѓу две дестинации од соништата, можете да добиете повеќе резултат за дадените пари.

Амстердам до Париз возови

Париз до Амстердам возови

Париз во Брисел возови

Брисел во Париз возови

 

Choose Accommodations Wisely when traveling in Europe on a budget

Да го добиете најдоброто стапки кога ќе ја резервираш твојата хотел или хотел соби однапред. Колку порано, подобро. Изберете го вашиот сместување мудро.

Додека апартмани на 5-ѕвезда хотели значи целосна удобност и луксузни, тие не се паметен избор кога се работи со помал буџет. Исто така, кои престојуваат во скапи хотелска соба ќе биде губење на вашите пари, главно, ако вашиот итинерар вклучува разгледување и истражување градот. Тоа значи дека ќе се користат само во собата да се сруши и поминуваше поголемиот дел од вашите дена надвор и за.

Ако сакате да ги зачувате, може да остане со локален бесплатно со посета на туристичката размена. Други евтини сместување вклучуваат хостели дека објектите понуда дом стил. Соба имот на онлајн пазари како што се Airbnb исто така се идеални за патување во Европа на буџетот.

 

Јадете како локален кога патуваат во Европа на буџетот

мислите како на локално, кога патуваат во Европа на буџетот

 

гастрономските задоволства се насекаде во Европа. Но, ако сте патуваат во Европа на буџетот, паметната работа што треба да се направи е да се избегне јадење на скапи туристички места. Не дозволувајте сметки ресторан се скрши вашата храна буџет.

наместо, јадат како локален и да добијат вистински културен Искуство. Храна тезги и улица храна се во целиот европски градови, и тие се совршен жариштата да се купи автентична кујна. И најдобриот дел е тоа што тие ќе чини само неколку милиони евра. Ако сакате да ги зачувате на храна, удри во самопослуга. Ако сте престојуваат во соба која има средства да се готви, купи состојки за јадење може да се лесно да се направи.

Париз во Лил возови

Рим во Милано возови

Хамбург до Берлин возови

Женева во Париз возови

 

 

Спие на железничката

Спиење на воз помеѓу дестинации е можеби една од нашите омилени совети за луѓе кои патуваат во Европа на буџетот. Наместо да се губи драгоцено дневните часови во транзит, изберете да одите на воз во текот на ноќта. Тоа може да ве изненади колку поевтино е од резервација на хотел во текот на ноќта. Секако, ќе го пропушти сценографијата, но ќе се разбудите одморени во нов град!

 

Ready to start traveling in Europe on a budget and книга на воз? Книга билети за почетокот и го добиете најдоброто занимава на седишта!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-europe-budget%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / pl да / FR / или де и на повеќе јазици.