Време на читање: 6 минути(Последно освежено на: 30/01/2021)

Секој сонува на пролетта за потоплите временски услови. Тоа секогаш е убаво време во Европа кога снег на зимата прави пат за блескаво обновување на пролетта. Паркови и градините оживуваат и градовите повторно се враќаат во живот. Патување во Европа напролет, пред лето толпата, е исто така прекрасен време да рефус Европската народот додека чувањето на вашите трошоци надолу со пријателски стапки рамо сезона. Ние ги разгледаме во некои од најпознатите примамливата, возбудлив, и зачудувачки места за патување во Европа на пролет.

 

Првите нешта кои доаѓаат на ум кога патуваат во Европа напролет:

 

Патување во Европа во пролет илустрација

Уживајте во храната при патувањето во Европа напролет:

Ние ги напишав неколку статии за храна. Можете да ги прочитате ТУКА и ТУКА. Значи тоа не е изненадување дека имаме храна, како врв за патување во Европа во пролет!

Рим храна:

По долга зима на печени корен зеленчук, Римјаните со нетрпение очекуваме да горчлив зелено наречен puntarella, форма на цикорија. Доцна зимзелена боја цвета во Лацио. Тоа е предвесник на пролетта, облечени со малку масло и сецкани аншоа. Delish!

Терни во Рим возови

Фоџа во Рим возови

Гросето во Рим возови

Арецо во Рим возови

 

Италијанска храна:

Во Италија пролет пазари, ќе најдете многу познати и многу непознати зеленчук. Се уште ќе биде артишок во пролет (Фала му на Господ), и тие ќе бидат евтини, но ќе има неколку видови. Нашата омилена е шилести артишок Сицилија и Сардинија. Тие веќе еволуирале да прогонвам далеку овците; практично секоја фабрика во Сардинија има боцки!

Други необичности вклучуваат нашите омилени, agretti, на блато трева да соте во малку масло и некои лук, Леќата лесно, ако воопшто е поради тоа што има saltiness својствени во своето место на раѓање. Исто така, постојат Cardoons (cardoni на италијански, роднина на артишок) и кромидот како сијалицата во сликата наречена lampascione, навистина посебен вид на зумбул сијалица која некогаш беше Cucina Povera, готвење на сиромашните, а сега стана доста тренди како гарнир во Пуља сочувани “во масло” или под масло.

Месина на Катанија возови

Сиракуза на Катанија возови

Таормина на Катанија возови

Палермо во Катанија возови

 

Француска храна:

Диви јагоди на Франција се задолжителни! уште поретки, се јагоди одгледува во Aveyron се специјални и зрее порано од градинарски јагоди.

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лил во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

аспарагус фестивал

Пролет е, исто така, на почетокот на два месеци аспарагус фестивал во Долината на Evesham во Вустершир во Cotswolds. Бела аспарагус сезона во Германија и во северниот дел на Европа започнува во мај.

Да, луѓе во Европа одат сите надвор да прослават аспарагус, бела, зелена, или диви како што сите излегуваат надвор.

Грција има истиот дух на собирање и многу од ист извор зеленчук како што се Италија.

сега, доволно за храна. Повеќе за вистинските патување!

Амстердам до Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Патување во Европа во пролет Cotswolds аспарагус фестивал

 

Париз:

Мислам дека сите ние да се согласиме дека таму никогаш не е лошо време да оди на Париз. Сепак, има нешто посебно во овој град на романтиката и гастрономските задоволства дојде пролет. Изработка на тоа е дефинитивно вреди да патуваат во Европа напролет!

на шарм на Париз во пролетта е само големо. Од излет пред Ајфеловата кула за да скитници многу импресивни градини во градот, шарени талкање на бреговите на Сена, сончеви часови во текот на еден свеж кроасан и Млеко, ескими Eves над Pernod и црвено вино - опкружен со костен расцутена градини, цветаат градини, и навистина неверојатен сина пролет дена.

се уште убедени?

Најдобриот дел е на линиите. Или недостаток од нив, ние треба да се каже. Лувр и Ајфеловата кула не се ни приближно дебели како Summertime.

А голем плус на пролетта во Париз е Нуит музејот des или Ноќ на музеите. It’s when museums, уметност галерии, и културни центри низ градот ги отворат своите врати за една ноќ во така може да се посетителите можат да се доживее некои од најдобрите уметност во светот во многу поинаков начин: потполно бесплатен и многу доцна во ноќта.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

Патување во Европа напролет – Источна Европа – Унгарија:

Кога сива паѓа далеку на пролетта, на унгарскиот главен град навистина доаѓа на живот. Ние нагласи препорача на партијата сцена во Будимпешта дојде пролет. Постојат цела низа на културни настани и изложби да присуствуваат на. Посетителите можат да ја впиваат годишниот унгарска ракија од кајсии фестивал, кој дегустации на повеќе 300 видови на ракија, време на Пролетниот фестивал, две недели спектакуларен, вовлекува во себе и маси во со своите фузија на оркестарски, џез и светот музички настапи.

Еве голем листа на работи кои треба да се направи во пролет во Будимпешта:

  • Вози на Будимпешта Око Види цреша цветови на ЕЛТЕ ботаничката градина
  • Се јаде надвор на храна камион градини
  • Уживајте во стил BKK ферибот возење уживаат во лаком ден храна фестивали
  • Ѕиркаат во историски згради во Budapest100 Најди локални ракотворби на пролетниот саем во Будимпешта се добие намирници во недела пазарите во пропаст барови
  • Напречни rubberized патеки за трчање на градот
  • Земете chairlift за високо лета возење
  • Посетете релевантни изложби Голтка локалните занаетчиски пива само на тераса hangouts

 

https://www.youtube.com/watch?v = nipHsxjBVaE

 

топло време дел од Патување во Европа во пролет – Севилја, Шпанија:

Возбудлив Андалузија капитал експлодира со животот во пролет: кафулиња и ресторани зуи со енергија. Цветови од портокал и бело цитрус остава цут, и културниот календар започнува во една сосема нова опрема.

Ако се чувствувате возбудени за пролет и сакаат да го прослават, тогаш сте на вистинското место. Expect weeks, на забавите, танцување, и сјајни настапи во калдрмисани улички. Падот во љубов со фламенко, и ја добиете вашата пополнете на неверојатни Андалузија билет.

За кул настан да се доживее кога патуваат во Европа напролет, да се упатат кон Севиља во текот на неговите познати FERIA де Abril, или пролет фер. на Севилја Саем традиционално започнува две јасни недели по Велигден недела, во огромна област во правни лекови (мапа), на југо-западниот дел на градот, во близина на реката. Ова е една недела на сериозни танцување, пиење, јадење, и дружење, со доцни ноќи – или на сите nighters – норма. Неговата вистинска големина на спектаклот на саемот во април е извонредна. Од околу пладне до почетокот на вечер – особено во вторникот, првиот официјален ден – Севиља паради општеството околу саем во вагоните или на коњи. Постојат, исто така, секојдневно корида, генерално се смета за најдобар на сезоната.

 

Минхен, Германија:

Минхен Неверојатно е целогодишна, но вистински белег е фаќање на градот во текот на својот годишен Fruhlingsfestival, или пролет фестивал, секој април / мај. Размислете Октоберфест, но со начинот на кој помалку луѓе, но само како многу пиво 😉

 

Последните Патување во Европа напролет – Даблин, Ирска

На улиците на Даблин рафал на животот на овој месец за на прославата на Свети. Ден Патрик. Патниците во посета на главниот град, во март ќе имаат многу да се фати нивното внимание. Проверете на тура за водење на пристаништето во Даблин, или познатиот две-километарски долга St. Фестивал парада Патрик. На прославата span целата викенд, па планирате за бегството на народот на К клуб, 5-ѕвезда стара земја лоцирана 30 минути во близина на Даблин. Со старомодни 1936 Jaguar куќа автомобил, куратор виски дегустации, и коњи патеки на 550 акри. Пријавете се ни до!

 

Патување во Европа во пролет Патрикс ден во Даблин

 

Пролет во брзина и книга во која билет за воз со Зачувај воз да ја посетите било кој од овие локации со воз, во минути!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-europe-spring%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.