Koha e leximit: 3 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 17/03/2020)

Kur një udhëtar përmend vizituar Francën, shumica e njerëzve do çast mendoj se e Parisit. megjithatë, France kapitale nuk është i vetmi qytet me vlerë vizituar në këtë vend të bukur, Udhëtim në Strasburg është në të ri. Shumë vende të tjera janë si të denja për vlerësim për të gjithë pamjet mrekullueshëm dhe përvojat që ata mund të ofrojnë.

Strasbourg është një nga ato Qytetet se ne mund të vlerësojmë më shumë, si për bukurinë e saj dhe bollëkut të gjërave për të bërë atje. Udhëtimi me tren në Strasburg nga qytetet e mëdha evropiane do të marrë frymë tuaj larg. Le të ketë një vështrim nga afër se si ju mund të udhëtojnë në këtë destinacion fantastik dhe atë që ju mund të shihni dhe të bëjë atje:

 

Kur Udhëtim në Strasburg vizituar Strasburgut katedralen

Cathedrals nga periudha mesjetare janë të këndshëm, frikë-frymëzuese dhe thjesht e mrekullueshme për të eksploruar. dhe Strasbourg Katedralja qëndron gjatë në mesin e tyre - fjalë për fjalë, si ajo përdoret për të jetë ndërtesë e lartë në botë deri 1874! Disa pjesë të tij datë si qysh më 1100, e cila është një testament i vërtetë për sa kohë kjo strukturë historike ka qenë në këmbë. Nëse ju vendosni të eksplorojnë brenda apo rrinë në vëzhgimin e fasadë, ju jeni do të jetë i impresionuar.

Paris për Trenat Strasburgut

Luksemburgu për Trenat Strasburgut

Nancy për Trenat Strasburgut

Basel për Trenat Strasburgut

 

Të marrë fotografitë e La Petite France

Udhëtim në Strasburg për La Petite France

 

Shkelën në La Petite France ndjehet gati si kthim prapa në kohë. Me strukturat çuditshëm zezë dhe të bardhë gjysmë drurë bërë pirg në rrethin që përdoret për të i përkasin tregtarët e të gjitha llojet, rrugët me kalldrëm, dhe tradicionale restorante, kjo është një vend që ju duhet të përjetojnë. Bej fotografi dhe imagjinoni veten në kohët e kaluara të gjatë.

Marseilles për Trenat Strasburgut

Dijon për Trenat Strasburgut

Antwerp për Trenat Strasburgut

Lyon për Trenat Strasburgut

 

Kënaq në kuzhinën lokale

për turistët ushqim, ka një trajtojnë të veçantë gastronomical të jetë e provuan kur udhëtojnë në Strasburg: ushqim Alsasit, dhe të jashtëzakonshme verë dhe birrë. Strasbourg mbretëron mbi rajonin e Alsace, ku verërat janë kryesisht varietal, dhe të dy kryesore të provoni janë Gewürtztraminer dhe Riesling. Pair e fundit me krapin pan-skuqur ose Choucroute garnie, njohur klasike Alsasit, dhe kënaqet qiellëz tuaj.

Cologne për Trenat Strasburgut

Lille për Trenat Strasburgut

Zurich për Trenat Strasburgut

Metz për Trenat Strasburgut

 

 

Merrni një udhëtim me varkë Rreth Strasburg

Petite France

 

Një tjetër mënyrë e shkëlqyer për të eksploruar Strasbourg është nëpërmjet një udhëtim anije. Kjo është një shans të bukur për të kontrolluar nga disa nga pamjet më të bukura të qytetit dhe të mësojnë në lidhje me historinë e saj në të njëjtën kohë. Atje jane shumë opsione udhëtim me varkë për të zgjedhur nga, dhe ju mund të merrni disa ide si të të cilat pikë e nxehtë për të vizituar ardhshëm.

 

Udhëtim në Strasburg By Train

Strasbourg ka e dytë më e madhe stacion hekurudhor në Francë, menjëherë pas Parisit. Arritjen e tij me tren është relativisht i drejtpërdrejtë, dhe ju keni mundësi të marrjes së me shpejtësi të lartë tren TGV (Shpejtësia e trenit.) Kjo mund të ju merr nga Parisi në Strasburg në vetëm 2 orë dhe 20 minuta, në vend të zakonshme 4 orë me makinë.

Kjo gjithashtu do të thotë se kohët e udhëtimit nga qytetet e tjera të mëdha evropiane janë gjithashtu në mënyrë të konsiderueshme më të shkurtër. Nëse jeni të udhëtonte për Strasburg nga Switzerland, Belgjikë, Holandë, Gjermani, dhe vende dhe qytete të tjera evropiane, ju mund të merrni në Strasburg lehtë dhe shpejt. kërkoj lidhjet e natës nëse ju jeni në një buxheti forta sepse këto bileta janë zakonisht më të lira.

 

Gatshme që të ketë kohën e jetës tuaj eksploruar qytetin simpatik e Strasburgut? Rezervoni biletat tuaja tren tani, dhe të gëzojnë të dy udhëtimin dhe destinacionin.

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftraveling-strasbourg-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)