(Modifikimi I Fundit Më: 15/09/2019)

Kur planifikoni një pushim për një familje, çift ​​ose Grupi i miqve, shpesh është e vështirë për të marrë të gjithë për të rënë dakord. Një gjë do të jetë e lehtë për të rënë dakord mbi, megjithatë, është nëse të marrësh me qira një makinë ose shkoni me tren. Ja pse treni fikje është më e mirë se fikje rrugor.

 

Askush nuk ka për të përzënë

Kur të marrë një udhëtim rrugë, dikush gjithmonë duhet të jetë shoferi. Kjo do të thotë të paktën një person ka për të arritur në çdo këmbë e destinacionit lodhur. Shtoni stresin e lundrimit dhe mundësinë e gjetjes së humbur, dhe ju do të jetë rezervimin tuaj bileta treni any day now, kështu që lexoni pse treni fikje është mënyra për të udhëtuar.

Amsterdam për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

video nga kabina, ndërsa treni fikje është natyra

Comfort dhe views

Në qoftë se ju shkoi ndonjëherë në një udhëtim rrugë të fëmijërisë, ju do të dini në lidhje me luftën për një vend nga dritarja, pasi askush nuk dëshiron të jetë shtypur në mes të ndenjësen e pasme. Në një tren fikje, të gjitha vendet janë njësoj të rehatshme dhe të ketë një pamje të mirë. Vendet më të ri trenat Trenitalia janë veçanërisht të rehatshme, në mënyrë të sigurt për të librit një udhëtim në Frecciarossa tren i shpejtesise se larte.

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

Trajnimi Fikja dhe Sleep në tren

në makinat, vetëm pasagjerët mund të fle dhe madje edhe atëherë, kjo nuk është në një shtrat të rehatshëm. trenat natës janë një mënyrë e zgjuar për të marrë në destinacionin tuaj të ardhshëm shpejtë, ndërsa edhe kursyer në strehim për natën.

London për Trenat Brukselit

Bruksel për Trenat Cologne

Cologne për Trenat e Vjenës

Cologne për Trenat Insbruk

 

Parking vs Trenit fikje

Në një udhëtim rrugë, ju keni nevojë për të gjetur një vend për të parkuar makinën tuaj me siguri tërë natën. Çfarë është më e vështirë edhe pse, është gjetur vende për të parkuar në zonat metropolitane dhe sidomos në zonat turistike si Koloseu në Roma ose Duomo i Firences në Firence. Që hapësirë ​​është shumë i kërkuar rreth këtyre vendeve, parking kushton një çmim shumë.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

ndërsa treni fikje ju goditi hekurudhor dhe lirisht relaksohuni
rruga hekurudhore

Mjedisi

udhëtimit Road është e njohur për emisionet e saj të lartë të karbonit, dhe bateri operuar makina janë të vështira dhe të shtrenjta për të punësuar. për fat të mirë – ka një mënyrë më të mirë. tren fikje – sidomos në anën trenat më të reja – kanë një shumë më të Ndikim më i vogël mbi tokë amtare, kështu që ju mund të gëzojnë tuaj pushime faji-free.

 

Ready to book your train tripping adventure? vizitë Save A Train dhe për të marrë bileta më e lirë treni.

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://embed.ly/code?url=https://www.saveatrain.com/blog/why-train-tripping-is-better-than-road-tripping/ - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)