Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 29/01/2020)

Возовите се најдобриот начин да патуваат во Италија без оглед на сезоната. Сепак, тие да се покажат на побезбедни и поудобно опција, особено во текот на зимата. Зимски туристички воз во Италија не е само безбедни, но тоа е, исто така, брзо и ефикасно.

 

воз линии со голема брзина како што се Trenitalia кандидира право одредување на центарот на Италија. Trenitalia се нарекува Frecciarossa, Frecciargento или Frecciabianca зависност од линија. Возовите ги поврзуваат практично секој град или град во Италија, земајќи во центарот на секоја дестинација. Главната постојки се Салерно - Наполи (Неапол) - Ромите (Рим) - Фиренца (Фиренца) - Болоња - Милан (Милан) - Торино (Торино). Рим во Венеција е мазна 3 час и 45 минути патување а патување од Фиренца во Рим е само 1 час и 32 минути.

Поради брзината и практичноста е клучот за Зимските воз патување во Италија, можете да ја посетите сите на земјата Топ дестинации брзо и удобно. Еве ги првите пет градови да патуваат со воз во Италија оваа зима.

 

Венеција Зимски воз патување во Италија

 

1. Неапол – е нашиот настроената за Зимски воз патување во Италија

Неапол е идеален за оние кои сакаат да се извлечеш од студот. Тоа секогаш е Сонцето во Неапол! Кога станува збор за Божиќни свечености, Неапол сјае над сите други градови во Италија. Тие имаат Божиќ хороскоп сцени што ќе се зема здивот. Ќе ги видиме сите во текот на градот. Многумина ќе се согласат дека најубавиот еден е на Виа Сан Грегорио Armeno.

Милан во Неапол возови

Фиренца во Неапол возови

Бари во Неапол возови

Рим до Неапол возови

 

 

2. Тоскана

Рим за да Тоскана е врвен пат во зима воз патување во Италија, бидејќи тоа е кратко и еден час и половина воз вози далеку. Можете да почнете со вашиот ден во главниот град на Италија ужива продажбата на одмор и посета на Ватикан музеите. до ручек, може да се качи на воз и за помалку од два часа, се најде себе си во живописната Тоскана. Фрлите натопи во топлинска вода бањи на капаче од вашиот ден.

Милан на Сиена возови

Фиренца на Сиена возови

Перуџа на Сиена возови

Рим на Сиена возови

 

3. Палермо

Ако наидете на зимскиот тмурна и омразата постудено времето; потоа да тренира патување во Палермо. Сицилија е вашиот избега од студено северно Европа како што нуди атмосфера која се чувствува поблиску до лето или пролет. Можете, исто така, не може да не се падне во љубов со Божиќ пазари во градот, хороскоп сцени, и средновековни шарм.

Месина во Палермо возови

Сиракуза во Палермо возови

Сицилија Палермо возови

Катанија во Палермо возови

 

4. Торино

Упатат до северниот дел на градот Торино ако ладно скијање оклопни е вашата идеја за зима забава. Торино е вашата Зимски воз патување во Италија портал на Алпите. Не ја пропуштајте Луци d'Artista. Тоа е годишниот современа уметност изложбата што светнува градот со спектакуларни светлосни инсталации.

Милан во Торино возови

Езерото Комо во Торино возови

Џенова во Торино возови

Парма во Торино возови

 

5. Венеција

Зима во Венеција значи чиста, свеж воздух и помалку народот да ви го одвлекува вниманието од својата убавина. Уживајте во возењето гондолата или голтка кафе на плоштадот. Секогаш има можноста на светлината снежни врнежи да се направи вашиот Венеција искуство дури и повеќе магичен.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Зимски воз патување во Италија, нема потреба за авиони

 

Како да се купат билети за воз Зимски Патување во Италија

Купување на билети однапред го прави твојот живот помалку стресни. на возови на долги дестинации како што се Frecciarossa, Frecciargento, frecciabianca, резервирани места е задолжително.

Купување на билет во лицето на станицата е секогаш опција. Сепак, да бидат подготвени за долги линии и непријатности и повисоки цени. Во овој ден и возраст, тоа стана норма да резервирате воз седишта онлајн. Кога станува збор за тоа колку далеку однапред може да се купат влезници, одговорот ќе зависи од видот на Италијански воз.

Frecce возови се возови со голема брзина кои работат меѓу главните градови на Италија. Ти можеш купат влезници уште четири месеци пред датумот на Вашето патување. неодамна, Trenitalia најави дека ќе ја зголеми својата резервација хоризонт до 6 месеци пред.

 

Книга места во однапред, и дури и ќе уживаат во некои значителни попусти. Тоа е најдобро да се купат влезници ако сте сигурни за датумите на вашето патување, како и намалена билети однапред обично не се менуваат и не се враќа. Контактирајте Зачувај воз за какви било прашања за патување во зима воз во Италија.

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwinter-train-travel-italy%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/zh-CN_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / zh-cn до / ES / или тоа и на повеќе јазици.