Време на читање: 3 минути(Последно освежено на: 26/09/2020)

Ако сте во потрага да избега на врвот јога се повлекува во Европа вашиот следен одмор, сте во среќа. Некои од најубавите европски земји имаат многу да понуди кога станува збор за јога и релаксација. Иако Индија се смета за повеќето јога место во светот, Европејците навистина ги презеле од практиката и да го прифати како свој. Еве некои од најдобрите јога се повлекува во Европа, како и начини на добивање таму со воз:

 

Јога повлекува во Италија

убава, смирувачки глетка сигурно може да го подигнете вашиот јога пракса - да не ги спомнуваме чист воздух и сонце. Ако тоа е она што го барате, потоа Италија е место за вас. На сите прекрасни јога повлекување места за да изберете од, сакаме оние во Тоскана. Може да потрае сценската воз вози низ регионот и се стави крај на патувањето на јога се повлече во Chianti. ужива сонце, вино и престојуваат сетат и сегашноста - што би можело да биде подобро?

Милан да Chianti Castellina возови

Фиренца Chianti Castellina возови

Перуџа да Castellina Chianti возови

Рим за да Chianti Castellina возови

 

Јога повлекува во Франција

Yoga Retreats with mattress

 

За оние од вас во љубов со планините, Француските Алпи се случува да биде можност не можете да пропуштите. Освен редовните јога, во француските Алпи, јога повлекува можете да направите пешачење, јога, бела вода рафтинг, па дури и параглајдерство. Анеси е голем град за да ја посетите за оваа намена, и може да се стигне со воз од Париз. Тоа е секако една авантура погоден за луѓето кои преферираат повеќе активен животен стил.

Париз во Анеси возови

Женева за Анеси возови

 

Јога повлекува во Велика Британија

Обединетото Кралство има многу сценско, го одзема здивот места да се повлечат, како Гластонбери, Девон, Кент, Шкотска, и други. Сепак, ние се уште преферираат Лондон за својата единствена духот и атмосферата. Ако сте во потрага по повеќе урбани јога повлекување Искуство, тогаш Лондон е добар избор. Бројот на опции ќе направи вашата глава предат - има по нешто за секој јога вкус. Можете лесно да стигнат до градот со воз од повеќето големи градови во Европа, па тоа е уште еден бонус.

Амстердам до Лондон возови

Лион во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Германија

Германија зема својот велнес сериозно и обично е комбинација на јога пракса со целосна спа искуство. Тој е идеален за одмор кога сакате да ги наполните батериите и чекор подалеку од бурните начин на живот. Германија, па дури и нуди целосно молчи повлекува, со многу mindfulness медитација пракса и некоја голема спа третмани. Дозволувајќи им на тишина и мир на природата да се мие на стрес далеку е одличен рецепт за релаксација. Ако ова звучи како нешто што би можеле да треба, може да се резервира на воз за баварскиот Алпите.

Берлин во Минхен возови

Франкфурт Минхен возови

Виена во Минхен возови

Штутгарт во Минхен возови

 

Австрија

relax mode while doing yoga

 

Австрија сака своите зимски јога се повлекува, што го прави совршена дестинација во текот на овој период од годината. Зошто да не се доживее сезона во сите негови слава? Дури и ако ве мразат зимата, вие сте обврзани да го цениме како јога се повлекува во Австрија го направи тоа блажен. Тие се на ладно времето и да ја претвори во механизам за здравствена промоција, инкорпорирање на различни стилови на јога, скокање и мирно сон за зајакнување на вашиот имунолошки систем. Салцбург е еден од австриски градови каде што може да се доживее ова, и може да се стигне со воз.

Виена во Салцбург возови

Минхен во Салцбург возови

Грац во Салцбург возови

Прага во Салцбург возови

 

Подгответе се за твојот сон јога одмор во еден од најдобрите дестинации во Европа? Книга вашиот билети за воз за еден од најдобрите јога се повлекува во Европа рано за најдобрите зделки на седишта!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fyoga-retreats-europe-train%2F - (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / pl до / де / или руски и на повеќе јазици.