Koha e leximit: 3 minuta(Modifikimi I Fundit Më: 26/09/2020)

Nëse jeni duke kërkuar për të shpëtuar për Retreats lartë yoga në Evropë për pushime tuaj të ardhshëm, ju jeni me fat. Disa nga vendet më të bukura europiane kanë shumë për të ofruar kur është fjala për yoga dhe relaksim. Edhe pse India është konsideruar të jetë vendi më i yoga në botë, Evropianët kanë marrë me të vërtetë up praktikën dhe e kanë përqafuar atë si të tyren. Këtu janë disa nga Retreats lartë yoga në Evropë, si dhe mënyrat e gjetjes atje me tren:

 

Retreats yoga në Itali

E bukur, pamje qetësues me siguri mund të ngre praktikën tuaj yoga - për të mos përmendur ajër të pastër dhe diell. Nëse kjo është ajo që ju jeni duke kërkuar për, atëherë Italia është vendi për ju. Nga të gjitha vendet e mrekullueshëm yoga tërheqje të marr nga, ne favor atyre në Tuscany. Ju mund të marrë një udhëtim skenik tren nëpër rajon dhe në fund të udhëtim në një tërheqje yoga në Chianti. Gëzojnë sunshine, verë dhe duke qëndruar të ndërgjegjshëm dhe e tashmja - çfarë mund të jetë më mirë?

Milani për Trenat Chianti Castellina

Florence për Trenat Chianti Castellina

Perugia për Trenat Castellina Chianti

Roma për Trenat Chianti Castellina

 

Retreats Yoga në Francë

Yoga Retreats with mattress

 

Për ata prej jush në dashuri me male, Alpet franceze do të jetë një mundësi që ju nuk mund të humbasë. Për më tepër yoga rregullt, në Alpet franceze, yoga Retreats ju mund të bëni hiking, yoga, ujit të bardhë rafting, dhe madje edhe paragliding. Annecy është një qytet i madh për të vizituar për këtë qëllim, dhe ju mund të arrijnë atë me tren nga Paris. Kjo është sigurisht një aventurë të përshtatshme për njerëzit që preferojnë një mënyrë jetese më aktive.

Paris për Trenat Annecy

Gjenevë për Trenat Annecy

 

Retreats yoga në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar ka shumë skenik, befasues vende të tërhiqen për të, si Glastonbury, Devon, Kent, Skoci, dhe të tjerët. megjithatë, ne ende preferojnë Londër për shpirtin e saj unik dhe atmosfere. Nëse jeni duke kërkuar për një tërheqje yoga më urbane përvojë, atëherë Londra është një zgjedhje e mirë. Numri i opsioneve do të bëjë spin tuaj kokë - ka diçka për çdo shije yoga. Ju lehtë mund të arrijnë në qytetin me tren nga qytetet më të mëdha në Evropë, kështu që kjo është një tjetër bonus.

Amsterdam për Trenat Londër

Lyon për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Gjermani

Gjermani merr Wellness tij seriozisht dhe zakonisht kombinon një praktikë yoga me një përvojë të plotë spa. Është ideale për pushime kur të doni për të kundërsulm bateri tuaj dhe të hap larg nga jetesës ethshëm. Gjermania madje ofron Retreats krejtësisht të heshtur, me një shumë të praktikës mindfulness meditim dhe disa trajtimeve spa të mëdha. Duke lejuar heshtjen dhe qetësinë e natyrës për të larë stresin larg është një recetë e shkëlqyer për relaksim. Nëse kjo tingëllon si diçka që ju mund të kenë nevojë, ju mund të rezervoni një tren në Bavarian Alpe.

Berlin për Trenat Mynihut

Frankfurt për Trenat Mynihut

Vjenë për Trenat Mynihut

Stuttgart për Trenat Mynihut

 

Austri

relax mode while doing yoga

 

Austri do Retreats saj yoga dimrit, që e bën atë një destinacion i përsosur gjatë kësaj kohe të vitit. Pse nuk përjetojnë sezon në të gjithë lavdinë e saj? Edhe në qoftë se ju e urreni dimrit, ju jeni i detyruar të vlerësojmë se sa Retreats yoga në Austri e bëjnë të lumtur. Ata marrin të ftohtë mot dhe kthyer atë në një mekanizëm të shëndetit-promovimin, duke përfshirë stile të ndryshme të yoga, rritjen dhe paqësore gjumë për të rritur sistemin tuaj imunitar. Salzburg është një nga qytetet austriake ku ju mund të përjetojnë këtë, dhe ju mund të arrijnë atë me tren.

Vjenë për Trenat Salzburgut

Mynih për Trenat Salzburgut

Graz të Trenat Salzburgut

Pragë për Trenat Salzburgut

 

Gati për ëndërr largim tuaj yoga në një nga destinacionet më të lartë në Evropë? Rezervoni biletat tuaja tren për një nga Retreats lartë yoga në Evropë hershme për marrëveshje më të mirë në vende!

 

 

A doni të embed blog post tonë onto faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fyoga-retreats-europe-train%2F - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)