Нарачајте билет за воз СЕГА

автор: Хелен Џексон

Работи што треба да знаете кога се вози во Европа

Време на читање: 4 минути Со стотици историски атракции и голема погледи кои се движат од сонцето бакна крајбрежја на пештера планините, Европа навистина има сето тоа. Тоа е совршена дестинација за патување, како што е можно да се направи вашиот пат од една до друга земја во…

5 Помалку гужва градови да се истражуваат во Франција

Време на читање: 3 минути Франција е популарна туристичка жариште благодарение на своите прекрасни градови и познати знаменитости. Земјата е сон дестинација познат во целиот свет за неговата неверојатна култура и вкусна храна. Додека голем број на туристи доаѓаат во Париз, градот, често може да стане многу пренатрупани, особено…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија