Нарачајте билет за воз СЕГА

Евтини билети за воз на Еуростар и цени за патувања

Овде можете да ги најдете сите информации за Евтини билети за воз Еуростар и Патни цени на Еуростар и придобивки.

 

Теми: 1. Еуростар со Определување на воз
2. За Еуростар 3. Врвни сознанија за да добиете ефтин билет за воз на Еуростар
4. Колку чинат билетите на Еуростар 5. Зошто е подобро да се вози возот Еуростар, а не патување со авион
6. Кои се разликите помеѓу Стандардот, Стандарден премиер и деловен премиер на Еуростар 7. Дали има претплата на Еуростар
8. Колку долго пред поаѓањето да пристигне 9. Кои се распореди на воз на Евростат
10. Кои станици ги опслужува Еуростар 11. Најчесто поставувани прашања на Евростат

 

Еуростар со Определување на воз

  • Компанијата Еуростар беше лансирана на 14 ноември 1994
  • Еден од најбрзите возови во Европа е Еуростар, Брзината што ја достигнува Евростат е 320км на час
  • Тунелот на каналот Еуростар е 50.45 км долга или 31.5 милји. Тоа е еквивалент на 169 Ајфеловите кули наредени еден врз друг
  • 2h15 време за патување помеѓу Париз и Лондон на Еуростар
  • Кога патувате со Еуростар од Велика Британија во Европа, ти имаш 1 час назад на време
  • Преминувањето на каналот Тунел трае 35 минути

 

За Еуростар

Брзи возови на Еуростар е услуга што ги поврзува Западна Европа со Лондон и Кент во Велика Британија, Врските од Европа се Париз и Лил во Франција, Брисел, и Антверпен во Белгија, Ротердам и Амстердам во Холандија. Исто така, може да се стигне со воз од Лондон до Дизниленд Париз (Arnелезничка станица Марн Ла Вале Чеси) и исто така сезонски дестинации во Франција Како што се Марсеј и Мотиери на француските Алпи. Сите возови на Еуростар го преминуваат англискиот канал преку каналот Тунел.

На Служба за воз на Евростат возови патуваат до 320 км на час на брзите воз линии. Бидејќи Еуростар започна со работа во 1994, изградени се нови линии во Белгија и Велика Британија за да се намали времето на патување помеѓу дестинациите на Евростат. Двостепениот проект на каналот „Тунел железнички линк“ беше завршен на 14 ноември 2007, кога лондонскиот терминал на Еуростар беше префрлен од Ватерло Интернешнл во Лондон Свети Панкрас Интернешнл железничка станица.

 

Eurostar train

Оди до Зачувај ја почетната страница за воз или користете го овој елемент за пребарување тренира билети за Еуростар

Зачувајте ја апликацијата iPhone за воз

Зачувајте воз Андроид апликација

 

Зачувај воз

Потекло

дестинација

Дата на заминување

Датум на враќање (Изборен)

Возрасен (26-59):

Младина (0-25):

Сениор (60+):


 

Врвни сознанија за да добиете ефтин билет за воз на Еуростар

број 1: Резервирајте ги билетите на Еуростар однапред колку што можете повеќе

Билети за воз Еуростар се достапни помеѓу 3 месеци до 6 месеци пред заминувањето на возот. Однапред резервации билети за воз погрижете се да ги добиете најевтините билети и најевтините билети за воз на Еуростар се многу ограничени. Цените на билетите на Еуростар возови се зголемуваат во цената, бидејќи се приближувате до денот на патувањето, па за да може заштедете пари за набавка на билет за воз, нарачајте што е можно повеќе однапред.

број 2: Патување со Еуростар во периоди на највисоки периоди

Еуростар, цените на билетите се поевтини за време на надвор од врвните часови, на почетокот на неделата, и во текот на денот. Средината на неделата патувања со воз (вторник, Среда и четврток) често нуди најевтини цени. За најдобри цени, не го земајте Евростат во раните утрински часови и раните вечери во текот на неделата (поради многу деловни патници), исто така, избегнувајте возење на Евростар вечери во петок и недела (поволно за одмор на викенд), за време државни празници и исто така за време на училишните одмори цени на вртоглавицата на Еуростар.

број 3: Нарачајте ги билетите за Еуростар кога сте сигурни во вашиот распоред за патување

Услугата возови на Еуростар е во голема побарувачка и во моментов, само железничката компанија Еуростар управува со возови во тунелот Ла Манш, затоа,, нема конкуренција. Еуростар како единствен оператор за воз во трасите меѓу Англија и Западна Европа постави ограничувања на билетите за воз. Може да се заменат само билети за воз од типот Business Premier, другите билети за воз не можат да се разменуваат или да се вратат, но има форуми на интернет каде што можете да ги продавате вашите билети за воз од втора рака. Значи, Зачувај препорака за воз за Патување во Еуростар е да резервирате кога сте сигурни во вашиот распоред за патување.

број 4: Купете ги билетите на Еуростар на Save A Train

Save A Train има најголема понуда на билети за воз во Европа и во целиот свет, и заради нашата моќ, ги наоѓаме најевтините билети на Еуростар. Ние сме поврзани со многу железнички оператори и извори и нашите алгоритми за технологија ви даваат секогаш најевтини билети на Еуростар, а понекогаш и со комбинации на други оператори за воз до други дестинации. Можеби ќе најдеме и алтернативи на Еуростар.

 

Амстердам до Лондон билети за воз

Париз до Лондон билети за воз

Билети за воз Берлин до Лондон

Брисел до Лондон билети за воз

 

Колку чинат билетите на Еуростар?

Цените на билетите може да започнат од 35 € за време на промоцијата, но може да достигнат 310 € во последната минута. Цените на Еуростар зависат од класата што ќе ја изберете. Еве прегледна табела за просечни цени по класа за Лондон-Париз / Лондон-Брисел / Патувања Лондон-Амстердам:

Едностран билет Околу патување
Стандард 35 € – 190 € 68 € – 380 €
стандард Премиер 96 € – 290 € 190 € – 490 €
бизнис Премиер 310 € 600 €

 

Лондон до Брисел со воз

Лондон до Париз со воз

Лил до Лондон со воз

Лондон до Амстердам со воз

 

Зошто е подобро да се вози возот Еуростар, а не патување со авион?

1) Предноста на патувањето во Еуростар е тоа што одите и пристигнувате директно во центарот на градот во кој било од градовите од каде патувате, ова е нешто што е многу уникатно за возовите, па ако тренирате патувања од Париз, Брисел, Амстердам, Ротердам, Антверпен, Лил или Лондон ова е најголема придобивка за Еуростар. Кога станува збор за Цена на Еуростар, обично варира. Некои промоции ви овозможуваат да добиете евтини билети на Еуростар. Но, во последните денови пред поаѓањето, цените се зголемуваат. Ако сакате непречено патување, Еуростар е за вас!

2) Патувањето со авион има безбедносни процедури на аеродромот, и тоа значи дека мора да бидете барем 2 неколку часа пред закажаното заминување, со Еуростар треба да бидете праведни 1 час однапред. Исто така, мора да патувате до аеродромот од центарот на градот. Значи, ако го сметате целото време на патување, Еуростар секогаш победува во вкупното време на патување.

3) Понекогаш цените на возот се повисоки отколку со авионите на личната вредност на билетот, но споредбата треба да вклучува, колку ве чини да однесете какво било превозно средство до аеродромот, покрај во некои случаи, добивате и слободно време кога патување со Еуростар, и на крај со Еуростар немате такси за багаж.

4) Авионите се една од причините за поголемото загадување на нашата планета, на ниво на споредба, возови се многу поповолна за околината, и ако споредите авион со воз за патување, патувањето со воз е 20 пати помалку загадувач на јаглерод од авионите.

easyjet vs eurostar

 

Билети за Луксембург до Лондон

Билети за Антверпен до Лондон

Билети од Ротердам до Лондон

Билети за Лион до Лондон

 

Кои се разликите помеѓу Стандардот, стандард Премиер, и Бизнис Премиер на Еуростар?

Возовите на Еуростар имаат неколку класни услуги кои треба да се градат за кој било буџет, и кој било вид патник, без разлика дали сте деловен патник или во слободно време или и двете 🙂

Стандардни билети на Еуростар:

На Билет на Еуростар Стандард е најевтина од сите достапни цени. Најдобро е да се резервира билет за воз однапред, заради Стандардната ниска цена на билетите – тие брзо продаваат. Патниците кои поседуваат стандарден билет можат да земат 2 куфери + 1 носач на багаж бесплатно. Патниците на стандардните билети на Еуростар можат да уживаат и во бесплатна WiFi и избор на седишта. Стандардните билети се претежно неповратни.

Премиер билети за премиер Стандард Еуростар:

Оваа класа на билети е поскапа од типот на билет од Стандард Еуростар, на Билет за Премиер Стандард нуди дополнителни услуги. Покрај предностите на Стандардните билети што ги напишавме погоре, Влезниците на Premier Standard нудат поубави места со повеќе простории за нозе, широк избор на списанија и весници се дава бесплатно, и ви се сервира лесен оброк и пиете на вашето место на Еуростар. Билетите за Премиер Стандард се менливи со надомест во зависност од вашата дестинација.

Билети за деловни премиер Евростат:

На Билет на Еуростар Бизнис Премиер купувачите можат да уживаат во сите предности што ги напишавме погоре, но и, ќе имаат корист патниците од „Еуростар бизнис премиер“ 3 торби за багаж наместо 2, луксузно жешко мени дизајнирано од познатиот готвач Рејмонд Блан, Патниците на Бизнис Премиер можат да уживаат во салон пред да се качат на возот на патот кон Лондон или од Лондон, дополнително само специјален check-in само 10 минути и услуга за резервација на такси само за нив. Најважно, овој вид билет на Еуростар Бизнис Премиер воз ви овозможува флексибилно патување: можете да го измените и откажете патувањето, пред вашето заминување или до 60 денови по вашето заминување, сите без дополнителни трошоци.

 

Дали има претплата на Еуростар?

Не, и напротив, Еуростар е поддржан само со билети од точка до точка и не е поддржан од патни исправи, но, ако патувате многу покрај Еуростар, можете да се приклучите на Евростат Клуб, ова е програма за лојалност која ви нуди да соберете поени за патувања со воз, за ​​да можете да ги откупите овие поени на билети или попусти. Заработувате 1 поен за секои 1 фунти што сте ги потрошиле и овие поени ви даваат право на специфични привилегии:

– Од 200 поени: Добивате билети на Еуростар по намалени цени.

– Ако добиете 500 поени: може да се добие 1 надградба на услуги за воз.

– И ако успеавте да постигнете 1,000 поени: можете да го искусите 1,000 посочува на кружно патување Еуростар до Лондон од каде било во Западна Европа.

 

Колку долго пред поаѓањето да пристигне?

Да го добиете вашиот Еуростар и да бидете во право на време, железницата препорачува да пристигнете барем 1 час пред да замине вашиот воз на Еуростар. Ние во Save A Train бидејќи патувавме многу во возовите на Eurostar дека ова е доволно време и ако редот на пасошката контрола нема да биде долг, исто така можете да уживате во продавниците и да ги добиете оние предмети што ви се потребни за патување со воз да биде што е можно побрзо.

 

Лондон до Марсеј возови

Лондон до возови на Мјутиери

Хаг во Лондон возови

Лондон до Бургу Сен Морис возови

 

Кои се распореди на воз на Евростат?

Ова е тешко прашање и прашање кое Save A Train може да одговори во реално време, одете на нашата почетна страница и напишете го вашето потекло и дестинација, и можете да ги најдете најточните Распореди со воз на Еуростар има, Има возови од 7 наутро до 9 во вечерните часови до која било од патеките на Еуростар и на повеќето зафатени рути како Париз до Лондон или Лондон кон Париз, имате возови на Еуростар кои работат секој час половина час, само треба да го изберете вистинскиот билет на Еуростар кој е удобен за вашиот распоред за патување.

 

Билет за воз во Лондон до Антверпен

Билет за воз во Лондон до Ротердам

Дизниленд Марна-ла-Вале за билет за воз во Лондон

Билет за воз во Лондон до Лил

 

Кои станици ги опслужува Еуростар?

Именувана е железничката станица во Париз за Евростат Париз Gare du Nord, железничката станица се наоѓа во 10-та област Париз, што е +-30 неколку минути пешачење од катедралата Нотр Дам. Да го земеме Евроестар, мора да влезете во станицата и да одите нагоре 1 кат во внатрешноста на Гаре ду Норд со помош на ескалаторите лоцирани во средина на станицата.

Во Дизниленд Париз, Евростар пристигнува на станицата Марн Ла Вале Чеси, кој се наоѓа 5 минути пешачење од ресорт Дизниленд и хотели на Дизниленд. Во станицата има лесен багаж за складирање и можете да одите да уживате во паркот без да се грижите за вашиот скапоцен карго.

Во Лондон, Деновиве возовите на Еуростар заминуваат и пристигнуваат Меѓународна станица „Свети Панкрас“, се наоѓа северно од центарот на градот Лондон. пред 2007, Возовите на Еуростар порано пристигнуваа на станицата Ватерло во Лондон.

На Брисел Миди-Зуид (Брисел југ) станицата се наоѓа среде Брисел, но проверете дали ви е јасно Брисел Миди-Зуид а не Централната станица во Брисел, Брисел железничката станица Миди-Зуид има 22 возови платформи, и билетарницата Еуростар се наоѓа во близина на платформата 8. Билет за воз Еуростар ви овозможува слободно патување помеѓу Брисел Миди Зуид и Брисел Централ.

Централ Амстердам (Амстердам Централната станица) се наоѓа во центарот на градот Амстердам веднаш до реката, кога ќе ја напуштите железничката станица, ја гледате главната улица Амстердам полна со атракции како што е Мадам Тисо, а не од таму, исто така, квартот „Црвено светло“. Како и во многу големи железнички станици во Европа, имате складишта за багаж што се отвораат рано и се затвораат доцна ако сакате само да ги посетите 1 ден или пред да може да се најавите во вашиот хотел.

Во Лил, имаш 2 железнички станици недалеку едни од други, но мора да запомните Терминал на Еуростар во Лил, е Лил Европа а не Лил Фландрес, но дури и ако го направите ова лесно да направите грешка, железничките станици се 5 минути оддалечени едни од други.

Централна станица Антверпен е местото каде што се качувате на Еуростар во Антверпен, 2-ри по големина град во Белгија, Ако патувате од Антверпен, препорачуваме да дојдете на железничката станица подолго од препорачаното 1 час пред поаѓање затоа што ова железничката станица има добиено награди за декорација и архитектурата и има 5 подови и убаво е да се движите во него.

Кога патувате од и до Ротердам, ќе се користи Централна станица Ротердам или во холандско име Ротердам Централ, оваа железничка станица е изградена како мал трговски центар одвнатре кон надвор, за да уживате во убав шопинг пред и по вашето Патување во Еуростар.

 

Најчесто поставувани прашања на Евростат

Што треба да донесам со мене на Евростар?

Спроведувањето на вашето патување во Еуростар е неопходно, но згора на тоа треба да бидете сигурни дека го имате вашиот патнички документ на Еуростар со вас, друг мора да има е валиден пасош и секогаш е добро е да имате патничко осигурување.

Која компанија е сопственик на Еуростар?

Компанијата која е сопственик на Еуростар, е именуван не изненадувачки како Еуростар Интернешнл лимитид, 55% сопственост на СНЦФ, 30% CDPQ Канада, 10% Федерацијата Хермес, а остатокот припаѓа на белгиските железници, СНЦБ.

Најчесто поставувани прашања на Еуростар за тоа каде можам да одам со Евростат?

Освен Париз, Лондон, Амстердам и Брисел, Ротердам, и Лил, Еуростар работи и сезонски линии. Во текот на летниот период, помеѓу јули и септември, некои возови на Еуростар одат директно во Авињон и Марсеј, додека во текот на зимските месеци, помеѓу декември и април, Возовите на Еуростар можат да одат директно во ски-регионите на Алпите, како што се Мутиерс или Бург Сент Моурис, кои се клучните градови од каде треба да одат одморалиштата за ски, како што е Ла Планж, Избор на оние, Тинес и Вал Торенс.

Кои се процедурите за интернат за Еуростар?

Кога ќе стигнете до железничката станица и одредената област, го скенирате билетот на Еуростар, Денес луѓето претпочитаат да го користат QR-кодот, но може да имате и копија на билет за воз со вас и да го скенирате, тогаш мора да поминете преку безбедносна проверка (кои се многу побрзи отколку на аеродромите), одете на контрола на пасошот и преминете ја границата и потоа одите до вашиот воз и на начин имате неколку продавници или салон Еуростар, во следното видео можете да го видите целиот процес од кога ќе пристигнете на железничката станица сè додека не се качите во возот на Еуростар.

https://www.youtube.com/watch?v = Jtx0k4Jw7f4

Какви услуги на Еуростар?

На возот Еуростар има место кое е посветено на пијалоци и лесна храна на возовите на Еуростар, Менито вклучува сендвичи, чипови со чоколади, закуски, чоколади, кафе, врело чоколадо или чај. Потоа можете да јадете и пиете во овој ресторан железнички автомобил или да го земете она што го купивте назад на вашето место. Можете да користите слотови за напојување веднаш до вашето седиште во возовите на Еуростар.

Како да стигнам до Св. Лондон. Панкрас Интернешнл ќе го понесе возот Еуростар?

Како и со сите транспортни потреби во Лондон, користењето на лондонското подземје за да се стигне до Меѓународната станица Свети Панкрас е наједноставниот начин. Шест различни подземни линии стигнуваат до крос-станицата Кингс и од таму можете да пешачите пеш до Свети Панкрас Интернационал за само неколку минути. Лондон Свети Панкрас Интернационал е исто така само неколку минути од железничката станица Еустон, ако доаѓате од југот на Лондон.

Дали е можно да се возат возовите на Еуростар помеѓу Лондон и Амстердам?

Од април 2018, благодарение на Еуростар, може да патувате помеѓу Лондон и Амстердам околу 3-4 часови, и нема потреба да се менуваат возовите во Брисел, иако дел од возовите на Еуростар од Лондон до Амстердам, застанува во Брисел, но тоа зависи од билетите на Еуростар што ги купувате.

Најпобарувани Најчесто поставувани прашања за Евростат – Дали треба однапред да резервирам седиште на Еуростар?

Кога купувате билет за воз на Еуростар, седиштето автоматски ќе ви се додели кога ќе направите резервација. И ако има слободни места кога сте во возот, ви е дозволено да се движите наоколу за да имате различен простор.

Дали има WiFi интернет во Евростат?

Можете да уживате Бесплатен WiFi интернет на сите возови на Еуростар и сите часови за патувања кога однапред купувате билети на Еуростар.

 

Ако стигнавте до ова далеку, знаете сè што треба да знаете за вашите возови на Еуростар и подготвени сте да го набавите вашиот билет за воз на Еуростар SaveATrain.com

 

Имаме билети за воз за овие железнички оператори:

DSB Denmark

Дански ДСБ

Thalys railway

Талис

eurostar logo

Еуростар

sncb belgium

СНЦБ Белгија

intercity trains

Меѓуградски возови

SJ Sweden Trains

СЈ Шведска

NS International Cross border trains

НС Интернационал Холандија

OBB Austria logo

ОББ Австрија

TGV Lyria france to switzerland trains

SNCF TGV Лирија

France national SNCF Trains

SNCF Оуиго

NSB VY Norway

NSB Vy Норвешка

Switzerland Sbb railway

СББ Швајцарија

CFL Luxembourg local trains

CFL Луксембург

Thello Italy <> France cross border railway

продлабочува

Deutsche Bahn ICE high-speed trains

Deutsche Bahn ICE Германија

European night trains by city night line

ноќ возови

Germany Deutschebahn

Дојче Бах Германија

Czech Republic official Mav railway operator

Мав Чешка

TGV France Highspeed trains

SNCF TGV

Trenitalia is Italy's official railway operator

Трениталија

логото на eurail

Eurail

 

Дали сакате да ја вметнете оваа страница на вашата страница? Кликни тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-eurostar%2F%0A%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик), Или можете само да водите директно до оваа страница.

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да ги промените / pl на / nl или / fr и повеќе јазици.
Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !