Нарачајте билет за воз СЕГА

Евтини Trenitalia билети за воз и цени за патувања

Овде можете да ги најдете сите информации за Евтини билети за воз Трениталиа и Тениталиа цени за патувања и придобивки.

 

Теми: 1. Trenitalia со Определување на возот
2. За Трениталиа 3. Врвни сознанија за да добиете ефтин билет за воз Trenitalia
4. Колку чинат билетите на Трениталиа 5. Патувања: Зошто е подобро да се зема Трениталиа, а не патување со авион
6. Кои се разликите помеѓу Стандардната економија, премија, Бизнис и извршен на Trenitalia 7. Дали има претплата на Trenitalia
8. Колку долго пред пристигнувањето на Трениталиа да пристигне 9. Кои се распореди на возот Трениталиа
10. Кои станици ги опслужува Трениталиа 11. Најчесто поставувани прашања за Трениталиа

 

Trenitalia со Определување на возот

  • Компанијата Трениталиа беше лансирана на 1-ви јуни 2000.
  • Во 2005, на Црвена стрелка 1000, Започна најбрзата линија за воз на Трениталиа. Брзината што ја прави Frecciarossa 1000 достигнува е 300км на час.
  • Најголемата меѓународна железничка рута е помеѓу Geneенева и Милано и трае 4 часови на одборот на Трениталиа.
  • Трениталиа работи со долги растојанија со услуги и врски и регионални возови до кое било место во Италија.

 

За Трениталиа

Брзиот воз Трениталиа е услуга што ги поврзува север од југ и исток кон запад во Италија, а исто така и Италија со Швајцарија, Франција, Австрија, и Германија.

На трениталии возови патуваат со брзина од 3oo км на час по линиите за брз воз.

Во само 3 часови можете да патувате од Милано до Рим и од Милано до Болоња во 1 час.

Trenitalia high-speed train

Оди до Зачувај ја почетната страница за воз или користете го овој елемент за пребарување возови билети за Трениталиа

Зачувајте ја апликацијата iPhone за воз

Зачувајте воз Андроид апликација

 

Зачувај воз

Потекло

дестинација

Дата на заминување

Датум на враќање (Изборен)

Возрасен (26-59):

Младина (0-25):

Сениор (60+):


 

Врвни сознанија за да добиете ефтин билет за воз Trenitalia

број 1: Резервирајте ги билетите за Trenitalia однапред колку што можете повеќе

Билети на Трениталиа се достапни помеѓу 2 до 4 месеци пред датумот на поаѓање. Однапред резервацијата на билет за Трениталиа ви гарантира дека ќе ги добиете најевтините билети кои се многу ограничени. Билетите за воз се зголемуваат по цена, додека се приближувате до денот на патувањето, па за да може заштедете пари за набавка на билет за воз, нарачајте што е можно повеќе однапред.

број 2: Патување со Трениталиа во периоди надвор од пик

Влезниците на Трениталиа се поевтини за време на вон-пик часови, на почетокот на неделата, и во текот на денот и средината на неделата патувања со воз (вторник, Среда, и четврток) често нудат најевтини цени. За најдобри цени, не земајте возови на Трениталиа рано наутро и рано навечер во текот на неделата (поради многу деловни патници). Избегнувајте ако е можно возење возови на Трениталиа во петок и недела навечер (поволно за одмор на викенд) и за време државни празници и исто така за време на училишните одмори затоа што во овие прилики се зголемуваат цените на билетите на Трениталиа.

број 3: Нарачајте билети за Trenitalia кога сте сигурни во вашиот распоред за патување

Службата за возови „Трениталија“ е во голема побарувачка. Билет за воз Base Trenitalia може да се менува и модифицира без ограничување, а билетот Economy Standard може да се менува само еднаш пред датумот на поаѓање на возот. Не можете да разменувате или да ги вратите останатите билети на Trenitalia, но има форуми на Интернет што можете да го продадете вашиот билет за Трениталија од втора рака. Зачувај препорака за воз за Трениталиа патување е да резервирате кога сте сигурни во вашиот распоред за патување.

број 4: Купете ги вашите билети од Трениталија на Save A Train

Save A Train има најголема понуда на билети за воз во Европа и во целиот свет, ги наоѓаме најевтините билети за Трениталиа. Ние сме поврзани со многу железнички оператори и нашите алгоритми за технологија ви даваат секогаш најевтин билет на Трениталиа во Италија со комбинации на други оператори за воз до други дестинации. Може да најдеме и алтернативи на возовите Трениталиа.

Билети за Бари до Фасано

Билети за Таранто до Фасано

Билети за Милан до Фиренца

Билети за Венеција до Милано

 

Колку чинат билетите на Трениталиа?

Цените на билетите за Трениталија, на пример, можат да започнат од 21 евра за време на промоцијата, но може да достигнат 97 евра во последен момент. Цените на билетите Трениталиа зависат од класата што ќе ја изберете и еве краток преглед на табелата со просечни цени по класа за Рим-Неапол / Рим – Милано / Милано – Фиренца патувања со воз:

Едностран билет Околу патување
Стандард 21 € – 70 € 40 € – 130 €
премија 42 € – 90 € 78 € – 172 €
бизнис 47 € – 97 € 90 € – 190 €

 

Билети за Милан до Неапол

Билети за Фиренца до Неапол

Билети за Венеција до Неапол

Билети за Пиза до Неапол

 

Патувања: Зошто е подобро да се зема Трениталиа, а не патување со авион?

1) Предноста на возовите Трениталиа започнува со фактот дека можете да заминете и да пристигнете директно во центарот на градот во кој било од градовите од кои патувате. Секако, ова е нешто што е многу уникатно за возовите, особено ако возите патување од Рим, Милано, Фиренца, Женева, или Монако, тоа е голема придобивка за Трениталиа. Поради фактот што патувањето е директно до центарот на градот, избегнувате сообраќаен метеж и нема ништо полошо од тоа да бидете заглавени во сообраќајот на одмор.

Кога станува збор за билети за воз Трениталиа цени, цените имаат тенденција да се разликуваат доста често. Некои промоции ви овозможуваат да добиете ефтини билети за воз, но во последните денови пред поаѓањето, цените стануваат повисоки, па ако сакате непречено патување, Трениталиа е за вас!

2) Патувањето со авион има безбедносни процедури на аеродромот. Ова значи дека мора да бидете барем 2 неколку часа пред закажаното заминување. Со Трениталиа, треба да пристигнете праведно 30 минути однапред. Исто така, мора да патувате до аеродромот од центарот на градот. Значи, ако го сметате целото време на патување, Трениталиа секогаш победува во вкупното време на патување а исто така и во цена ако го пресметате вашето време како пари.

3) Понекогаш Trenitalia цените на билетите се повисоки отколку со авионите со лична вредност на билетот, но споредбата треба да вклучува колку чини да однесете транспортни средства до аеродромот. Освен, во некои случаи, исто така добивате слободно време кога патуваат со возови Трениталиа и на крај со Трениталиа, немате такси за куфери.

4) И на крај, Авионите се една од причините за загадување на воздухот, на ниво на споредба, Возови Трениталиа се многу поповолна за околината, и ако споредите авион со патување со воз, патувањето со воз е 20 пати помалку загадувач на јаглерод од авионите.

Билети за Милан до Genенова

Билети Рим до Genенова

Билети за Фиренца до Genенова

Билети за Венеција до Genенова

 

Кои се разликите помеѓу Стандардната економија, премија, бизнис, и Извршен на Трениталиа?

Trenitalia нуди неколку услуги за билети за часови за воз, кои се изградени за кој било буџет и вид на патник, без разлика дали сте деловен патник, слободно време, или двете.

Главната разлика помеѓу часовите за билети за воз Trenitalia е нефлексибилноста на модификациите на билетите, цени, и услуги. Понатаму, стандарден билет за економија за воз е најевтиниот и најфлексибилен начин за патување во Италија.

Билети за стандардна економија на Трениталиа:

Трениталиа Стандарден билет за воз за економија е најевтина од сите тарифи на Трениталиа. Најдобро е да се резервира овој билет за воз однапред, бидејќи основните билети се ниски – тие брзо продаваат. Патниците кои поседуваат Стандарден билет за воз можат да земат куфери што се вклопуваат во просторот за багаж, бесплатно и можат да го откажат билетот за воз пред поаѓање и да добијат делумно враќање на средството (обвинение за одбивање на 20%).

Билети за економија Премиум Трениталиа:

Оваа класа на билети за воз е поскапа од типот на билет за Standard Trenitalia, на Економија Трениталиа Премиум билет нуди дополнителни услуги. Овој вид билет за воз е достапен во брзите возови Trenitalia и овозможува промена на времето и датумот само еднаш пред датумот на поаѓање.

Покрај предностите на Стандардните билети за воз, Билетите за Trenitalia Economy Premium нудат поубави места со повеќе простор за нозете и лежечки места на патувања на далечина. Над сите, има три менија за храна од кои можете да изберете и лесен оброк и пијалоци ќе бидат сервирани на вашето место на возовите Трениталиа.

Билети за деловни тренталија:

На Бизнис билет за Трениталија сепак, купувачите можат да уживаат во сите предности што ги напишавме погоре, патниците на Trenitalia Business Premier имаат корист од многу торби за багаж, удобни ергономски кожни седишта, продолжена просторија за нозе, и три менија за храна од кои можете да изберете. Згора на тоа, имате wallsидови за приватност и тивка област во деловно назначените области на возовите Трениталиа.

Извршни билети за Тринталија:

На Извршен билет на Трениталиа купувачите можат да уживаат во сите предности споменати погоре, покрај пошироките ергономски кожни седишта што се потпираат за да ги положат главите и да уживаат удобно во погледот на Италија.

 

Дали има претплата на Trenitaliaтион?

Постои Пас за Италија, но се препорачува само како ефтина опција ако планирате да тренирате патувања 14 денови, претплатата овозможува истражување на Италија со воз со специјални додавања. Има 3 помине нивоа на располагање: лесно, Удобност, и Извршен и можете да изберете број на патувања од кои се движат 3 до 10 и одберете го типот на возот од голема брзина Фреска до меѓуградски и евроцент.

Преминот е достапен во форма на хартија и мора да се активира во рамките на 11 месеци од денот на купувањето.

 

Колку долго пред пристигнувањето на Трениталиа да пристигне?

Да го возите вашиот Трениталиа и да бидете во право на време, железницата препорачува да пристигнат барем 30 неколку минути пред да замине вашиот воз. Навистина, ние сме во „Зачувај воз“, верувајте дека е доволно време и можете исто така да уживате во продавниците и да ги набавите оние предмети што ви се потребни за патување со воз да биде што е можно побрзо.

 

Trenitalia tickets

 

Билети за Милан до Рим

Билети за Фиренца до Рим

Билети за Пиза до Рим

Билети за Неапол до Рим

 

Кои се распореди на возот Трениталиа?

Ова е тешко прашање, но на кое Save A Train може да одговори во целост и во реално време. Детално одете на нашата почетна страница, напишете го потеклото и дестинацијата во Италија, и можете да ги најдете најточните Распореди со воз за Трениталија има. Возовите Трениталиа трчаат уште! 6 сум за да 11 навечер од Милано до Болоња, за да се разјаснат повеќето возови во Трениталиа, сообраќаат до доцна вечерта со воз што поаѓа на секои половина час или слично.

Билети за Милан до Венеција

Билети за Падова до Венеција

Билети за Болоња до Венеција

Билети Рим до Венеција

 

Кои станици ги опслужува Трениталиа?

Трениталиа ја опфаќа цела Италија, сепак, најголемите национални станици се Милано, Рим, Венеција, Неапол, Торино, Болоња, Женева, Фиренца, и Верона. Има 11 меѓународни станици: 5 Железнички станици Трениталиа во Швајцарија и 6 станици во Франција и неколку во Австрија и Германија и Хрватска. Значи, очигледно можете комотно и брзо да патувате низ прекрасниот европски и да им се восхитувате на италијанските погледи без да пропуштите ништо!

Централната железничка станица во Милано се наоѓа во најпрометниот Плоштадот Duca d'Aosta. Stationелезничката станица е архитектонски импресивна и опкружена со облакодери. Значи, додека чекате да се качите во возот Трениталиа, можете да шетате и да се восхитувате на прекрасните скулптури.

Рим термини е една од најголемите железнички станици во Европа. Се наоѓа веднаш од бањите на Диоклецијан во антички Рим. Влезот во терминалот е од Пјаца деи Синсиеценто. Има 29 платформите во терминалот и канцеларијата за билети за воз на Трениталиа се во лобито на станицата.

Железничка станица Фиренца, Санта Марија Новела, е кратка прошетка од Дуомо и поголемите атракции во Стариот град Фиренца. Станицата е именувана по црквата Санта Марија Новела веднаш над нејзиниот влез. Значи, лесно би можеле да украдете неколку поубави моменти во Стариот град, пред да продолжите на вашиот следна авантура во Италија.

Терминал во Неапол е источно од Стариот град. Ако планирате да направите некои дневни патувања од Неапол до Помпеја или Соренто, тогаш сигурно ќе застанете на железничката станица Неапол за вашето патување со воз.

Ако не сте сигурни која железничка станица да изберете во градот што го посетувате, ги направивме на нашата страница Сите станици до поголемиот дел од големите градови, така нашиот алгоритм ќе ја избере вистинската станица за заминување од и за пристигнување.

 

Најчесто поставувани прашања за Трениталиа

Што треба да донесам со мене во Трениталиа?

Подеднакво важно е да се донесете себе си на патувањето во Трениталиа. Згора на тоа, осигурете се да го имате вашиот патнички документ Трениталија на вашиот телефон или отпечатен, а валиден пасош е задолжителен и секогаш е добро да се има патничко осигурување.

Која компанија е сопственик на Trenitalia?

Трениталиа е во сопственост на италијанската влада и е дел од групацијата ФС Италијане.

Трениталија Најчесто поставувани прашања за тоа каде можам да одам со Trenitalia?

Регионални, митрополит, и меѓународни возови, Возовите Трениталиа можат да ве однесат каде било во Италија и во избрани земји што имаат граници со Италија. На пример, со брзите возови на Трениталиа можете да патувате во Франција и Швајцарија.

Кои се постапките за интернат за Трениталиа?

Резервирањето билети за воз и влегувањето во тониталиа никогаш не било полесно. Можете лесно да го купите вашиот билет Trenitalia во последната минута на Интернет и до 1 час пред поаѓањето на возот. За интернат, се што ви треба е пасош и исто така да го претставите PNR-кодот (6-цифрен код). Да појаснам, кодот PNR ви е испратен во е-поштата за потврда за резервација со е-билетот. Не треба да го испечатите билетот за воз однапред бидејќи е достапен на вашиот мобилен телефон и е прикачен на е-поштата за потврда, а контролорот на воз, исто така, може да го потврди вашиот билет по име во најлошото сценарио.

Кои услуги на Trenitalia?

Возовите на Trenitalia имаат назначен кафе-бар на воз кој е посветен на пијалоци и лесна храна. Менито вклучува сендвичи, чипови со чоколади, закуски, чоколади, кафе, топло чоколадо, и чај и тогаш можете да јадете и пиете во овој ресторан железнички автомобил или да го земете она што го купивте назад на вашето место. Ако патувате во бизнис, премија, или Прва класа можете да изберете бесплатен пијалок за добредојде од опција на 9 достапни пијалоци и слатка, солени, или закуска без глутен. На сите возови Трениталиа, има слотови за напојување до вашето место.

Најбарани прашања за Трениталиа – Дали треба однапред да резервирам седиште на Трениталиа?

Кога резервирате билет за Трениталиа, седиште автоматски ви е доделено и не можете да резервирате специјално седиште при резервација. Ако има слободни места кога сте во возот, ви е дозволено да се движите наоколу, смени седишта, и да имаат различен простор.

Дали има WiFi интернет во Trenitalia?

Кога однапред ги купите билетите на Трениталиа, можете да уживате Бесплатен WiFi интернет на сите возови и класи Trenitalia frecciarossa.

 

Trenitalia tickets

 

Во заклучок, ако стигнавте до сега, знаете сè што треба да знаете за возовите во Трениталиа и подготвени сте да го набавите вашиот билет за воз Trenitalia натаму SaveATrain.com.

 

Имаме билети за воз за овие железнички оператори:

DSB Denmark

Дански ДСБ

Thalys railway

Талис

eurostar logo

Еуростар

sncb belgium

СНЦБ Белгија

intercity trains

Меѓуградски возови

SJ Sweden Trains

СЈ Шведска

NS International Cross border trains

НС Интернационал Холандија

OBB Austria logo

ОББ Австрија

TGV Lyria france to switzerland trains

SNCF TGV Лирија

France national SNCF Trains

SNCF Оуиго

NSB VY Norway

NSB Vy Норвешка

Switzerland Sbb railway

СББ Швајцарија

CFL Luxembourg local trains

CFL Луксембург

Thello Italy <> France cross border railway

продлабочува

Deutsche Bahn ICE high-speed trains

Deutsche Bahn ICE Германија

European night trains by city night line

ноќ возови

Germany Deutschebahn

Дојче Бах Германија

Czech Republic official Mav railway operator

Мав Чешка

TGV France Highspeed trains

SNCF TGV

Trenitalia is Italy's official railway operator

Трениталија

логото на eurail

Eurail

 

Дали сакате да ја вметнете оваа страница на вашата страница? Кликни тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-trenitalia%2F%0A%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик), Или можете само да водите директно до оваа страница.

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги водите директно на нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.
Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !