Нарачајте билет за воз СЕГА

Алатка за конвертор на девизни цени

Девизните алатка конвертор на валути – Зачувај воз алатки конвертор на валути – девизниот курс Бесплатни валута – алатки за конверзија на валута за сите главни валути.

 

Во живо Девизни Курсна конвертор

Уживајте во овој клиент изграден стапки во живо девизен конверторот, можете да кликнете на инверзна и го промени правецот на девизниот 1 насока.

знаме 1 AUD
знаме
ГБП
200.349
знаме
евра
171.401
знаме
долари
155.542
знаме
CAD
117.533
знаме
INR
42.3533
знаме
NZD
41.4780
регионот:
2022-01-18 14:13:47 UTC
износ:

 

Алатки за девизно конверзија на валути

Оваа валута конвертор алатка ќе се конвертира од стандардните два големи валути во овој свет, Евра за долари, но можете да изберете од списокот на паѓачкото повеќе девизни валути и вршење на правото на конверзија на валута за вас.

ЕУР/УСД од CurrencyRate. Денес

 

Cryptocurrencies конвертор алатката

Cryptocurrencies постои од 2009, некои луѓе веруваат во тоа, а некои не, но ние сепак мислев дека ќе биде во право, да ви даде опција да го конвертирате големи валути девизи и нивната валута разлики да cryptocurrencies.

БТК/ЕУР од CurrencyRate. Денес

 

Листа на земји во светот и Валута да го конвертирате дека Зачувај воз Поддржува

Следниот валутен список се сортира по редоследот А до З, за да можете да ја пронајдете вистинската девизна валута што сакате да ја конвертирате или користите таа валута кога патувате.

Земја или територијавалутасимбол
А
АвганистанАвганистанската авганистанскитеAFN
Албанијаалбански лекиСИТЕ
АлжирАлжирски динаротDZD
Андораглавните валутиевра
АнголаАнголска КванзаAOA
Антигва и БарбудаИсток Карибите доларXCD
АргентинаАргентински пезосАРС
Ерменијаерменски ДрамAMD
АрубаAruban ФлоринAWG
Австралијаавстралискиот доларAUD
АвстријаЕвропската евраевра
Азербејџаназербејџански манат£
B
БахамитеBahamian доларBSD
БахраинБахреин динарBHD
БангладешБангладеш играBDT
БарбадосБарбадос доларBBD
БелорусијаБелоруски рубљаBYN
БелгијаЕвропската евраевра
БелизеБелизе доларBZD
БенинЗападна Африка CFA франкINR
БермудскиБермудски доларBMD
БутанБутан NgultrumBTN
БоливијаБоливискиот БоливианоBOB
Босна и ХерцеговинаМарка на Босна и ХерцеговинаBAM
БоцванаБоцвана ПулаBWP
БразилБразилецот РеалBRL
Британски Девствени ОстровиСАД долардолари
БрунеиБрунеи доларБНД
Бугаријабугарскиот левлева
Буркина ФасоЗападна Африка CFA франкINR
БурундиБурунди франкBIF
C
Зелено'ртски ОстровиКејп Verdean ескудоCVE
КамбоџаКамбоџа РилKHR
КамерунЦентрална Африканска CFA франкXAF
Канадаканадски доларCAD
Кајмански ОстровиКајмански Острови доларKYD
Централна Африканска РепубликаЦентрална Африканска CFA франкXAF
ЧадЦентрална Африканска CFA франкXAF
ЧилеЧилеански пезосCLP
КинаКинески јуани RenminbiCNY
Колумбијаколумбиската пезосПОЛИЦАЕЦ
КоморитеComorian франкKMF
Кук ОстровиКук Острови доларникој
Коста РикаКоста американска ColonCRC
Хрватскахрватскиот тамукуни
КубаКубанскиот пезосКУП
КурасаоХоландија Antillean гилдерНА
КипарЕвропската евраевра
ЧешкаЧешка коронаCZK
D
Данскадански крунаDKK
ЏибутиDjiboutian франкDJF
ДоминикаИсток Карибите доларXCD
Доминиканска РепубликаДоминиканска пезосдиректор на фотографија
Е
ЕквадорСАД долардолари
ЕгипетЕгипетска фунтаEGP
Ел СалвадорСАД долардолари
Екваторијална ГвинејаЦентрална Африканска CFA франкXAF
ЕритреаЕритреја NakfaERN
ЕстонијаЕвропската евраевра
Свазиленд СвазилендSwazi LilangeniSZL
ЕтиопијаЕтиопија BirrETB
F
Фолкландските ОстровиФолкландските Острови ПаундFKP
Фарски Островифарски крунаникој
ФиџиФиџи доларFJD
ФинскаЕвропската евраевра
ФранцијаЕвропската евраевра
француска ГијанаЕвропската евраевра
Француска ПолинезијаОПР франкXPF
G
ГабонЦентрална Африканска CFA франкXAF
ГамбијаGambian ДаласиGMD
ЏорџијаГрузискиот рокГЕЛ
ГерманијаЕвропската евраевра
ГанаГана CediGHS
ГибралтарГибралтарска фунтаГИП
ГрцијаЕвропската евраевра
Гренланддански крунаDKK
GrenadaИсток Карибите доларXCD
ГвадалупеЕвропската евраевра
ГуамСАД долардолари
ГватемалаГватемала QuetzalGTQ
ГернзиГернзи фунтаGGP
ГвинејаГвинеја франкGNF
Гвинеја-БисаоЗападна Африка CFA франкINR
Француска ГвајанаGuyanese доларGYD
H
на ХаитиХаити GourdeHTG
ХондурасХондурас LempiraHNL
Хонг КонгХонг Конг доларHKD
Унгаријаунгарската форинтаHUF
јас
Исландисландската крунаISK
Индијаиндиски рупијаINR
Индонезијаиндонезиски рупииИДР
ИранИранскиот риалIRR
Иракирачкиот динарIQD
ИрскаЕвропската евраевра
Остров на ЧовекотМански фунтаIMP
ИзраелИзраелскиот Нов ШекелТИЕ
ИталијаЕвропската евраевра
J
ЈамајкаЈамајкански доларJMD
Јапонијајапонскиот јенJPY
Џерси ОстровЏерси фунтиJEP
ЏорданЈорданскиот динарJOD
K
КазахстанКазахстан tengeKZT
КенијаКениски шилингСЗО
КосовоЕвропската евраевра
Кувајткувајтски динарKWD
Киргистанјас Kyrgyzstaniкилограми
L
ЛаосЛао пилешкоLAK
ЛетонијаЕвропската евраевра
ЛибанЛибанската фунтаLBP
ЛесотоЛесото ЛотиLSL
ЛиберијаЛиберија доларLRD
ЛибијаЛибискиот динарSOUND
Лихтенштајн,швајцарскиот франкCHF
ЛитванијаЕвропската евраевра
ЛуксембургЕвропската евраевра
M
МакаоMacanese PatacaMOP
Мадагаскармалгашки AriaryНА
МалавиМалави KwachaMWK
МалезијаМалајски РингитMYR
МалдивитеМалдиви RufiyaaМВР
МалиЗападна Африка CFA франкINR
МалтаЕвропската евраевра
Маршалските ОстровиСАД долардолари
МартиникЕвропската евраевра
МавританијаМавританија OuguiyaMRU
МаврициусMauritian рупијаWALL
МајотЕвропската евраевра
МексикоМексикански пезосMXN
Микронезијаглавните валутидолари
МолдоваМолдавска леаMDL
МонакоЕвропската евраевра
МонголијаМонголски TugrikМНТ
Црна ГораЕвропската евраевра
МарокоМарокански ДирхамMAD
мозамбикMozambican meticalMZN
МјанмарМјанмар KyatМПР
N
НамибијаНамибија доларNAD
науруавстралискиот доларAUD
НепалНепалците рупијаНПР
ХоландијаЕвропската евраевра
нова КаледонијаОПР франкXPF
Нов ЗеландНовозеландски доларNZD
НикарагваНикарагва КордобаNIO
НигерЗападна Африка CFA франкINR
НигеријаНигериски NairaNGN
Северна КореаСеверна Кореја ОсвоиKPW
Северна Македонија
Македонски денарМКД
НорвешкаНорвешка крунадоволно
на
ОманОмански риалOMR
P
ПакистанПакистан рупијаPKR
Palauглавните валутидолари
ПалестинаИзраелскиот Нов ШекелТИЕ
панамаСАД долардолари
Папуа Нова ГвинејаПапуа Нова Гвинеја кино СИМЕОНОВАPGK
ПарагвајParaguayan GuaraníPYG
ПеруПеруанскиот солПЕН
ФилипинитеФилипините пезос сликаPHP
Полскаполски злоти & евраPLN
ПортугалијаЕвропската евраевра
Порто РикоСАД долардолари
П
КатарКатар риалQAR
R
обединувањеЕвропската евраевра
РоманијаРоманскиот лејRON
РусијаРуската рубљаRUB
РуандаРуанда франкRWF
S
СамоаСамоа TalaWST
Сан МариноЕвропската евраевра
Сао Томе и ПринципеСао Томе и Принципе добраSTN
Саудиска АрабијаСаудиска Арабија риалSAR
СенегалЗападна Африка CFA франкINR
Србијасрпскиот динардинари
СејшелитеСејшелски рупијаSCR
Сиера ЛеонеСиера Леоне ЛеонеSLL
СингапурСингапурски доларSGD
СловачкаЕвропската евраевра
СловенијаЕвропската евраевра
Соломонски ОстровиСоломонови Острови доларSBD
СомалијаСомалиските ШилингСОС
Јужна АфрикаЈужно афрички рандZAR
Јужна Џорџија ОстровФунтаГБП
Јужна Кореапобеди Јужна КорејаKRW
Јужен СуданЈужна Судански ПаундSSP
ШпанијаЕвропската евраевра
Шри ЛанкаШри Ланка рупијаLKR
СуданСудански ПаундSDG
СуринамSurinamese доларSRD
Шведскашведски круниДИК
Швајцаријашвајцарскиот франкCHF
Сиријасирискиот ПаундSYP
Т
тајванНов Тајван доларTWD
ТаџикистанTajikistani SomoniTJS
ТанзанијаТанзанискиот шилингTZS
Тајландтајландски БахTHB
Источен Тиморглавните валутидолари
Да одиЗападна Африка CFA франкINR
Токелау (Нов Зеланд)Новозеландски доларNZD
TongaТонгански Pa'angaВРВ
Тринидад и ТобагоТринидад и Тобаго доларTTD
ТунисТуниските динарTND
Турцијатурски лириПРЕДЛОГ
ТуркменистанТуркмените манатTMT
Турците и Каикос Островиглавните валутидолари
Тувалуавстралискиот доларAUD
на
УгандаУганда шилингUGX
Украинаукраинската хривнијаUAH
Обединети Арапски ЕмиратиОбединетите Арапски Емирати ДирхамАЕД
Обединето КралствоФунтаГБП
Соединетите Американски ДржавиСАД долардолари
УругвајУругвајскиот пезосFiretrucks
Узбекистанјас UzbekistaniUZS
V
ВануатуВануату VatuVUV
ВенецуелаВенецуела БоливарVES
ВиетнамВиетнамски ДонгVND
W
Остров Вејк (САД)главните валутидолари
Валис и ФутунаОПР франкXPF
и
ЈеменЈеменски риалМЕСТО
со
ЗамбијаЗамбија KwachaZMW
Зимбабвеглавните валутидолари

 

Зачувување на возот секогаш мисли за патници и возови патници, па затоа решивме да ви даде бесплатен девизна алатка конвертор на валути, така да не мора да губите време во потрага по уште конвертор алатка валута, или размислување што е на девизниот курс валута, кога ќе се патува со воз, каде и да одиш.

Нашите Конвертор на валути алатка може да се користи кога ќе се патува, но, исто така, само за општа предлага, нашата валута алатка ги вклучува сите главни валути и девизните курсеви постојат, како на пример евра, долари, ГБП, Но, исто така и ние, исто така, ги имаат сите големи cryptocurrencies имплементацијата на.

 

Сега, кога дознавте за нашиот девизно Конвертор на валути алатки и она што е на девизен курс на вашата валута, ние веруваме дека вие исто така треба да знаат дека за да го добиете најдоброто и Најевтини билети за воз цени – Вие треба да го нарачате возови билети во Зачувај воз.

 

Дали сакате да вградите оваа страница на вашиот сајт, само кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcurrency%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl на / де / или тоа и на повеќе јазици.
Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !