Нарачајте билет за воз СЕГА

Евтини билети за воз на СНЦБ и цени за патувања

Овде можете да ги најдете сите информации за Евтини билети за воз SNCB и СНЦБ патни цени и предности.

 

Теми: 1. СНЦБ со најважни моменти на возот
2. За SNCB 3. Врвни сознанија за да добиете ефтина билет за воз SNCB
4. Колку чинат билетите за СНЦБ 5. Зошто е подобро да се возите со СНЦБ, а не патување со авион
6. Која е разликата помеѓу првата и втората класа? 7. Дали има претплата на SNCB
8. Колку долго пред да пристигне заминувањето на СНЦБ 9. Кој е возниот ред на SNCB за воз
10. Кои станици ги опслужува SNCB 11. Најчесто поставувани прашања за SNCB

 

СНЦБ со најважни моменти на возот

  • Национална компанија за воз, СНЦБ, служи 244 милиони патници годишно.
  • Секој ден, зема националната компанија за возови 61 илјадници луѓе во рамките на Белгија и до нивните дестинации низ Европа.
  • Националната железничка компанија е најголемиот обезбедувач на услуги за мобилност во Белгија во земјата.

За SNCB

Национална железничка компанија на Белгија, СНЦБ, е основана во 1926.

SNCB понуди железнички услуги во рамките на Белгија и низ цела Европа. Со вистинскиот билет, можете да ги посетите сите најдобри места за одмор во Европа. Со различни категории билети и претплати за картички, SNCB ги задоволува сите потреби.

Возовите често одат во Брисел – Гент, Антверпен – Искористени, Брисел – Намур. Можете исто така да стигнете до соседните земји во Европа користејќи возови SNCB.

Низ корпорацијата, блиску до 20,000 вработените кои работат на железнички и автобуски мрежи осигуруваат дека патниците безбедно стигнуваат до своите дестинации секој ден.

 

Cheap SNCB Train Tickets

Оди до Зачувај ја почетната страница за воз или користете го овој елемент за пребарување возови билети за SNCB

Зачувајте апликација за обука на iPhone за iOS

Зачувајте воз Андроид апликација

 

Зачувај воз

Потекло

дестинација

Дата на заминување

Датум на враќање (Изборен)

Возрасен (26-59):

Младина (0-25):

Сениор (60+):


 

Врвни сознанија за да добиете ефтина билет за воз SNCB

број 1: Нарачајте ги вашите билети за SNCB однапред колку што можете

Цената на Билети за воз СНЦБ се крева како што се приближува денот на патувањето. Можете да заштедите пари со резервација на билети за воз SNCB што е можно подалеку од денот на поаѓање. Билетите за воз на СНЦБ се достапни уште во почетокот 3 до 6 месеци пред заминувањето на возот. Раната резервација гарантира дека ќе добиете најефективни билети за воз SNCB. Тие исто така се ограничени по број, па што побрзо порачате, поевтино за вас. Да заштедите пари на билети за воз на СНЦБ, купете ги вашите билети што побргу.

број 2: Патувајте со SNCB за време на периоди надвор од шпицот

Билетите за воз на СНЦБ се поевтини за време на вон-врвните периоди, на почетокот на неделата, и во текот на денот часови. Може да бидете сигурни дека ќе добиете поевтини билети во текот на неделата. Во вторник, Среда, и четврток, Билетите за воз на СНЦБ се најекономични. Поради обемот на деловни патници кои патуваат да работат наутро и навечер, билетите за воз чинат повеќе во текот на тие часови. Далеку е поевтино да се патува во секое време помеѓу утрото и пред вечерната работа. Викендите се уште еден врвен период за возови, особено во петок и сабота. Цените на билетите за воз SNCB исто така се зголемуваат државни празници и училишни празници.

број 3: Нарачајте ги вашите билети за SNCB кога сте сигурни во вашиот распоред на патувања

Возови на СНЦБ се во голема побарувачка, и со мала конкуренција, тие во моментов остануваат врвен избор за возови во Белгија. SNCB може да си дозволи да постави ограничувања за билети за воз, како што е она што тие го забрануваат размена или враќање на билетите, освен ако не е деловен тип на билет. Иако сè уште има веб-страници на форуми каде што можете да ги продавате своите билети од втора рака на луѓе, СНЦБ не дозволува продажба на билети од втора рака. Како ви помага ова да заштедите пари? Нарачајте го вашиот билет само кога сте сигурни дека вашиот распоред ќе ве спаси од резервација на еден билет двапати затоа што нешто излезе и не можете да го користите оригиналниот билет.

број 4: Купете ги вашите билети за SNCB на „Зачувај воз“

Зачувај воз има најголем, најдобар, и најевтините зделки за билети за воз во Европа. Нашиот однос со многу железнички оператори, извори на билет за воз, и нашето знаење за технолошките алгоритми им овозможува на Save A Train пристап до најевтините зделки со билети за воз. Ние не нудиме само понуди за евтини билети за воз само за SNCB; го обезбедуваме истото за други алтернативи на SNCB и се гордееме со најдобрата услуга за клиенти на железничкиот пазар.

Цени на возот од Брисел до Антверпен

Цени на возот од Амстердам до Антверпен

Цени на возот од Лил до Антверпен

Цени на возот од Париз до Антверпен

 

SNCB Train in Station

 

Колку чинат билетите за СНЦБ?

Билетите за СНЦБ започнуваат од 2,5 евра до 20 евра за едно патување со воз. На цена на билет за воз SNCB зависи од кој тип на билет ќе купите и кога ќе изберете да патувате:

Едностран билет Околу патување
Стандард € 2,50 – € 15.00 15 евра – 30 евра
Прва класа € 10.50 – 20 евра 21 € – 46 евра

 

Зошто е подобро да се возите со СНЦБ, а не патување со авион

1) Пристигнувате во Центарот на градот. Ова е една предност на возовите СНЦБ кога ќе се споредат со авионите. Возови SNCB и сите други патувања со воз од каде било во град до центар на следниот град. Тоа ви заштедува време и цена на кабината од аеродромот до центарот на градот. Со постојки на возот, полесно е да стигнете до кое било место во градот кон кој се упатувате. Не е важно од каде патувате, Брисел, Антверпен, Искористени, или Лиеж, Станиците во центарот на градот се голема предност на возовите SNCB!

2) Патувањето со авиони бара да бидете на аеродромот барем неколку часа пред вашето летање. ’Е мора да поминете преку безбедносни проверки пред да ви биде дозволено да се качите во авионот. Со возови СНЦБ, само треба да бидете на станицата помалку од 30 минути однапред. Кога ќе го земете предвид времето, потребно е да патувате од аеродромот до центарот на градот, ќе сфатите дека возовите на СНЦБ се подобри во однос на вкупно време на патување.

3) На површината, цената на билетите за воз СНЦБ се чини дека е поскапа од буџетските авионски билети. Сепак, кога ќе ги споредите сите вклучени обвиненија, Билетите за воз на СНЦБ имаат подобар договор. Со други трошоци, како што се такси за багаж, што не мора да ги плаќате на возовите, патување со SNCB е сигурно најдобро.

4) Возовите се повеќе еколошки кога ќе споредите возови и авиони, возовите ќе излегоа на врвот. Авионите во голема мера ја загадуваат атмосферата со високите нивоа на јаглерод што го отпуштаат. Возовите во споредба даваат многу помалку загадување на јаглерод од авионите.

Брисел во Бриж возови

Антверпен во Бриж возови

Хали два воза Бриж

Гент во Бриж возови

 

Која е разликата помеѓу првата и втората класа?

Постојат различни класи на билети за SNCB за различни буџети и видови патници. Можете да купите стандарден билет за 1-ва или втора класа. На пример, втората класа ќе одговара подобро за долги патувања и буџетот патници. Но, ако барате место за да ги истегнете нозете или сте а деловен патник и сакате да работите додека патувате, тогаш 1-ва класа е идеална за вас.

 

 

Дали има претплата на SNCB?

За граѓаните на Белгија, постојат различни видови на претплати, неограничен сезонски билет, и Стандардната сезона. За Интернационалците предлагаме да купите долго време однапред и тогаш ќе ја имате најевтината опција.

И двете картички може да се купат на:

– Бројачи на билети за SNCB.

– Апликација SNCB.

Стандардни билети за SNCB:

Стандардниот билет е најфлексибилниот билет за воз што го нуди SNCB. Така, можете да патувате насекаде во Белгија со стандарден билет за воз. Треба да забележите дека Стандардните билети се купуваат преку Интернет, не може да се надомести. Сепак, ако имало промена во плановите, можете да го вратите или замените билетот на шалтерите за билети. во прилог, оваа услуга е достапна, ден пред датумот на поаѓање, или за 30 неколку минути откако сте го купиле билетот.

Голем семеен билет

Сите членови на семејството можат да уживаат во големи попусти на билетите за SNCB. На пример, деца под 12 патувајте бесплатно, и до 50% на стандардни билети за возрасни и деца над 12. Згора на тоа, со овој билет, можете да патувате на сите возови на СНЦБ.

Оваа картичка е валидна во комбинација со картичка за слика, што треба да ја вклучи возраста на сопственикот.

Стандардна сезонска карта

Белгиските граѓани можат да купат Стандардна сезонска карта, и уживајте во неограничени патувања по истата рута. Со други зборови, за цената на 10 месечна претплата, можат да патуваат во обата насоки онолку пати колку што сакаат.

Викенд билет

Билетот за викенд важи петок-недела, со 50% попуст на која било дестинација во Белгија. Значи, почнувајќи од 7 во петокот, може да патувате насекаде низ Белгија, во 1-ви или 2-ри час. во прилог, овие посебни термини се протегаат на државен празник исто така.

Цени на возот од Брисел до Гент

Цени на возот од Антверпен до Гент

Цени на возот од Хале до Гент

Цени на возот од Бриж до Гент

 

Колку долго пред да пристигне заминувањето на СНЦБ?

Тешко е точно точно, но Save A Train ве советува да пристигнете околу 30 минути пред вашето време на поаѓање. Со оваа временска рамка, исто така ќе имате доволно време да купувате работи што ви требаат направете патување со воз што е можно поудобно.

 

Кој е возниот ред на SNCB за воз?

Можете да дознаете во реално време на нашата почетна страница на Зачувај воз возниот ред на СНЦБ, Само внесете ја тековната локација и посакуваната дестинација, и ние ќе ви ги покажевме информациите.

Цени на возот од Брисел до Лиеж

Цени на возот од Антверпен до Динант

Цените на возот од Гент до Динант

Цените на возот од Лиеж до Динант

 

Кои станици ги опслужува SNCB?

Бриселската станица на СНЦБ е Брисел – Централна, кој се наоѓа во срцето на Белгија.

Друга централна станица SNCB е во Антверпен, Возови на СНЦБ заминете и пристигнете од Централната станица во Антверпен, близу до прекрасниот хотел Блу Астрид. Антверпен Централ е втора најпрометна железничка станица во Белгија.

Возовите СНЦБ заминуваат во Гент од Гент Свети Питерс станица, кој е трет по големина град во Белгија и најголем во Фландрија.

Лиеж, Лиеж Гилеминс е централна железничка станица SNCB. Затоа, Trainелезничката станица во Лиеж ја поврзува Белгија со соседните земји, правејќи ја една од најфреквентните железнички станици во Валонија. Згора на тоа, ако планирате да патувате во Германија, Франција, Луксембург, или Холандија од Белгија, подобро подобро да ги резервирате билетите за воз на SNCB однапред.

Искористени (Бриж – Истото име на градот на друг популарен јазик) железничката станица е уште една фреквентна железничка станица SNCB во Фландрија. На пример, од Бриж, можете да нарачате билет за воз до други популарни дестинации во Белгија: Гент, Антверпен, и Брисел за помалку од еден час. Trainелезничката станица во Бриж е на 20 минути одење од центарот на градот, и прекрасниот плоштад Стариот град Марк.

Trainелезничката станица SNCB во Лувен е главната железничка станица во фламанскиот регион Брабант во Белгија. Оваа зафатена железничка станица го поврзува фламанскиот регион со другите региони и е една од врвните 5 најфреквентни железнички станици во Белгија. Така, ти можеш воз патување во Брисел, Аеродром во Брисел, Лувен, Антверпен, и во основа кој било град во Белгија.

Мехелен или Малинас, во градот Мехелен, е исто така една од централните железнички станици SNCB во Белгија. Findе најдете овде 10 платформи, опслужување на меѓуградски линии за воз, вклучувајќи го и аеродромот во Брисел од Антверпен. во прилог, можете да ги набавите вашите билети за SNCB до Амстердам, и Луксембург, преку Антверпен и Брисел.

 

Најчесто поставувани прашања за SNCB

Дали се дозволени велосипеди на одборот на Возови на СНЦБ?

Велосипедите се дозволени на возовите на СНЦБ. Ако имате велосипед што може да се свитка, тогаш можете да се качите во возот, без никаков трошок. Сепак, другите видови на велосипеди ќе ве чинат 4 € доплата на вашиот билет за воз.

Дали децата патуваат бесплатно на возовите SNCB?

Да, но само до одредена возраст. Деца кои се помлади од возраста 12 ќе патува бесплатно кога ќе биде придружуван од возрасен патник.

Дали домашните миленици се дозволени на возовите SNCB?

Да, може да го донесете вашето домашно милениче во возот, за 3 € по патување. Сепак, миленичето треба да биде на олово или во торба, или корпа.

Кои се процедурите за интернат за SNCB?

Некои станици имаат електронски дисплеи кои откриваат формирање на возови. понатаму, користете ги овие за да ги проверите зоните каде бројот на тренерот на возот ќе биде кога ќе дојде возот.

Најчесто поставувани прашања за SNCB – Дали треба да нарачам место однапред на SNCB?

можете може резерва а Знамна однапред на домашни СНЦБ возови. можете ќе земи личен седиште по резервација, но ова не е задолжително.

Дали има Wi-Fi интернет во SNCB?

Не. Нема слободен Wi-Fi интернет на возовите на СНЦБ. Можете да уживате во бесплатен Wi-Fi во железничките станици SNCB.

 

SNCB tickets are available for these trains

 

Ако прочитате до оваа точка, сега знаете сè што треба да знаете за вашите возови SNCB и подготвени сте да го купите вашиот билет за воз SNCB Зачувај воз.

 

Имаме билети за воз за овие железнички оператори:

DSB Denmark

Дански ДСБ

Thalys railway

Талис

eurostar logo

Еуростар

sncb belgium

СНЦБ Белгија

intercity trains

Меѓуградски возови

SJ Sweden Trains

СЈ Шведска

NS International Cross border trains

НС Интернационал Холандија

OBB Austria logo

ОББ Австрија

TGV Lyria france to switzerland trains

SNCF TGV Лирија

France national SNCF Trains

SNCF Оуиго

NSB VY Norway

NSB Vy Норвешка

Switzerland Sbb railwayСББ Швајцарија CFL Luxembourg local trains

CFL Луксембург

Thello Italy <> France cross border railway

продлабочува

Deutsche Bahn ICE high-speed trains

Deutsche Bahn ICE Германија

European night trains by city night line

ноќ возови

Germany Deutschebahn

Дојче Бах Германија

Czech Republic official Mav railway operator

Мав Чешка

TGV France Highspeed trains

SNCF TGV

Trenitalia is Italy's official railway operatorТрениталија логото на eurail

Eurail

 

Дали сакате да ја вметнете оваа страница на вашата страница? Кликни тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-sncb%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик), Или можете само да водите директно до оваа страница.

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да ги промените / fr во / nl или / и повеќе јазици.
Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !