Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 19/02/2021)

А воз вози не тера да се откажеш, погледот низ прозорецот и го цениме луксузот за преземање на нашето време. Патувањето не е возбудлив, но понекогаш може да потрае и целата наша енергија, патување долго воз е шанса да го исклучите и да се развивам. Се направи поголемиот дел од вашето патување - тука се нашите врвни нешта да се направи долго воз патувања за да се гарантира секој патник релаксирачки и пријатно возење.

 

Слушате музика додека преземање на долг воз Патувањата

Стави во вашиот слушалки и забави додека го слушате вашата омилена музика. Не постои подобар начин да уживаат во живописната глетка. Опуштете се и види убава пејзаж брзање минатото, како можете да ги слушате вашите омилени уметници.

Дижон во Париз возови

Ремс во Париз возови

Лил во Париз возови

Патувања во Париз возови

 

Научи нов јазик

Зошто да не се развијат нови вештини на вашиот патување? Ако се патува во земјата, која зборува на друг јазик, патување долго воз нуди можност да ги собереш неколку зборови и фрази.

Милан во Венеција возови

Падова во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Работи што треба да се направи на долг воз Патувањата

Тоа е добро да се знаат основите на било кој јазик при посета на странска земја. за среќа, има многу апликации подкасти и може да го симнете кои нудат курсеви вклучувајќи го и популарниот шпански, германски, италијански, и на англиски јазик.

 

Прочитај

Читањето е одлично за одмор и секогаш е пријатен начин да се помине времето. Долги работни часови и зафатен животи може да значи и помалку време за читање, толку долго патување со воз претставува можност да се фрламе во вашата книга или eBook. Ако се чувствувате мрзливи и сакаат некој да го направи читањето за вас, аудио-книга одлична алтернатива.

Бремен во Берлин возови

Лајпциг во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

употреба технологија

со лаптоп компјутери, iPads, и паметни телефони на располагање, тоа е лесно да се најде забава одборот. Израмни на вашиот омилени телевизиски серии или да се види тој филм сте биле копнеж да се види.

Работи што треба да се направи на долг воз Патувањата

Дали има на располагање или не WIFI, тоа е добра идеја да ја преземете било шоу или филм планирате да се види пред патувањето. Израмни на вашиот многу сакаше приказни на екранот и пред да го знаете, ќе биде во вашата дестинација.

Франкфурт во Прага возови

Минхен во Прага возови

Берлин во Прага возови

Виена во Прага возови

 

Посетете кантина

Тоа е лесно да се чувствуваат уморни и слабите време на долго патување со воз. По седницата на воз часови, важно е да се водат твоите нозе кога е можно. А кратка прошетка на стол ќе ви помогне да го користат времето и да се чувствуваат полни. Прошетка низ вагоните до кантина, Погледни во пејзаж и уживајте во некои десерт со пијалок по ваш избор

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Болоња во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

 

Запознаеш нови луѓе на долг воз Патувањата

Патувањето со воз може да биде социјално искуство. Запознавање на нови луѓе на возовите е полесно отколку други форми на транспорт. За разлика од авион, ќе имаат слобода да се движат наоколу и да се вклучат со другите патници. Фасцинантно е тоа што можете да научат од другите луѓе и нивните приказни – се зборува за животот, работа, и растат вашата мрежа. Прашајте го лицето до вас за книгата што ја чита, понудете им слатко, или едноставно започнете разговор за дестинација тие се патува во. Минува разговори имаш време Патување во Европа со воз што создава трајни сеќавања.

Лион во Марсеј возови

Париз до Марсеј возови

Убаво е да Марсеј возови

Бордо во Марсеј возови

 

Подгответе се за вашиот следен долг воз Патувањата

долг воз патувањата понекогаш единствениот период на смиреност за време на вашиот патување. Тоа може да биде одлична можност за вас да земам гориво и да се подготви за вашата избрана дестинација. Пијте многу вода, јадат малку храна, и ако е можно, сон. Користење на вашиот долго патување со воз мудро ќе ви помогне да се чувствуваат освежени и полни со енергија - се подготвени за следниот вашата дестинација.

 

Што правите за време на долгите патувања воз? Дозволете ни да знаеме од нас на Твитер @SaveATrain! , Може да се најдат нашите други социјални канали на Saveatrain

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fthings-long-train-journeys%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да го / или / nl и на повеќе јазици.