Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 12/11/2021)

Преземање на возот е еден од најдобрите начини да се доживее најпознатите сценско региони во Европа. Уживајте спектакуларен планините, езера, пејзажи реки и неверојатни подвизи на инженеринг - Овие се Повеќето Сценската воз патувања во Европа.

 

Експрес глечерот е една од најпознатите сценско железничка патувања во Европа

Западот Хајленд линија Сценската воз Патувања, Шкотска

Сите на бродот Хогвортс Експрес! Повеќето од 264km патувањето е за една песна која ја дава на увид на зашеметување Маврите, езерца, некои од најоддалечените места во Велика Британија и - Додавањето на Dash на Хари Потер магија - вијадукт Glenfinnan користи од страна на Хогвортс Експрес.

 

пат: Париз до Ница

Cue глина-плочка покриви села, уредно лозја, и прекрасни сина вода!

Списокот на Најсликовитите железничка патувања во Европа не би била комплетна без Југо-на-Франција. Тоа е симбол за нејзината убавина, па не е ни изненадување го направи нашата листа. Почнувајќи во Париз, ти си во сончоглед и полиња со лаванда во Прованса само два часа подоцна. Бидете сигурни дека ќе се спакувам вашиот костим, Оти ​​француската ривиера не е нешто што сакате да го помине во лето.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

 

Рајна долина Сценската воз Патувања, Германија

Следете на кривини на реката Рајна, како што тоа го прави својот пат од Кобленц на Мајнц. Тоа е само педесет минути возење, но по должината на рутата, ќе видите замоци и лозови насади се припивам до падините на реката. Тоа навистина изгледа како нешто надвор од бајката!

Берлин со Кобленц возови

Франкфурт во Кобленц возови

Виена во Кобленц возови

Штутгарт во Кобленц возови

 

појадок во Минхен и вечера во Венеција

3 земји, 3 x ставовите. Скокни на воз од Минхен до Венеција и да се пијат во 3 земји во вредност од спектакуларни погледи. Оваа линија тече низ некои од најубавите планини, реки, и алпските села во Австрија, Германија, и Италија. 3-in1 на На Повеќето Сценската воз патувања во Европа.

Милан во Венеција возови

Минхен во Венеција возови

Болоња во Венеција возови

Рим во Венеција возови

 

Норвешка

Ако сте во потрага за нешто што е не толку преполн а повеќе на дива страна, тогаш ова патување е за вас. Почнувајќи од височина, величествената фјордленд брзо им отстапува место на стрмните карпи и бујните ливади. Бидете сигурни да се спакуваат планинарски чевли, бидејќи воз запира на неколку дестинација пешачки патеки.

 

Нашиот последен за овој пост на сценските железничка патувања во Европа е, Се качи на експресен Глечер!

Св. Мориц да Зермат. 8 часа од чисто блаженство сценско. Тоа не се вика Глечер Експрес за ништо. Патување низ пејзаж толку свето за Европејците дека железничкиот (заедно со Бернина) е Светско наследство на УНЕСКО; тоа е исто така дом на изворите на реките Рона и силен Рајна.

Цирих Зермат возови

Женева за Зермат возови

Берн да Зермат возови

Луцерн на Зермат возови

 

Па сега што да се прави со читање, не сте подготвени да направите свој сценски воз патувања во Европа, Зачувај на возот имаме најдобрите воз билети за патување, на најевтиниот стапки, и многу опции за исплата.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fscenic-train-trips-europe%2F%0A%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.