Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 06/08/2021)

Со толку многу висок профил, популаризиран земји како Франција, Германија, и Швајцарија, не е чудо Австрија не е добивање на толку многу внимание! Добро, Италија никогаш не падна од картата, но воз пат од Австрија во Италија дека е запуштена. но,, тоа е за да се промени! Австрија и Италија со железница се една од најпознатите неверојатни искуства Дали некогаш сте ќе добиете за да бидат сведоци.

Со нивните необичниот планинските села, смирувачки природни атракции, и величествен градска архитектура, ќе добиете неверојатен турнеја во Европа. Возовите во Австрија се меѓу најнапредните во цела Европа, ноќ возови се во топ-форма (патем, ноќ возови имаат сите исти патишта како и ден возови), повеќето не бараат напредни резервации и се неверојатно удобно!

Значи, не чекајте повеќе: започне истражување Австрија и Италија со железница со посета на овие убави градови:

 

Започнете ја вашата Австрија и Италија од страна на железнички патување со Виена

Започнете ја вашата Австрија и Италија од страна на железнички возбуда од одјавувањето величествен главниот град на Австрија е првата. Виена истекува историја, шарм и необјаснива убавина!

Губи се впива музеи Австрија во еден ден, обидете традиционалните Виена кафе и Sachertorte дека ќе удар вашиот ум! Проверете Виена е на сите времиња омилени како Виенската државна опера и Schonbrunn Палас (тие се апсолутно мора да се види!). Во зависност од правецот на железничката сакате да се земе, или да одат во Салцбург и Hallstatt директно или главата кон Грац.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

 

Одете во Грац

Од Виена, Грац има директна железничка линија, запре во Грац и Клагенфурт на вашиот пат од Виена до Венеција. Не оставајте Грац без посета на Шлосберг. Ова е еден рид во центарот на градот познат по своите познатиот часовник кула и тврдина. Ако сте внатре добра форма, се искачи по скалите од Шлосбергплац или само користете го лифтот. Во непосредна близина на Schlossbergplatz е историски Кастнер und Ohler Референци центар - проверете го нивното покривно кафе.

На вашиот начин на станица, шетајте по улиците на центарот, и пробај еден од најдобрите сладоледи некогаш! “мраз Гејслер” во Sporgasse произведува органски сладолед што доаѓа во безброј вкусови и е супер вкусна! Вашиот Австрија и Италија од страна на железнички патување е угледување од минута, не е тоа?

Грац во Инсбрук возови

Виена во Грац возови

Виена во Салцбург возови

 

Венеција е можно да се обучуваат за патување, кога ќе направите Австрија и Италија со железница

 

Проверете Венеција

Нашата следна станица во Австрија и Италија со железница е Венеција, Откако ќе дојдат до Италија, сте влегле во земјата на gorgeousness! Сместување во Венеција е прилично скапи, така што работи во ваша корист, ако сте престојуваат за само еден ден. Не трошете вашето време, но се направи колку што е можно во овој краток период. А гондола брод турнеја е задолжителна! Материјал цел, тоа е исто така многу скапо. Се очекува да плати околу 80 Евра за 30-минути турнеја гондолата и за 120 Евра за 45 една минута. потоа, Проверете кои Ponte di Rialto - една од најпознатите познатиот мостови во Венеција. Истата се протега на Големиот канал, и тоа е во близина на Ponte di Rialto. На вашиот начин на железничката станица, уживаат во неверојатно убава плоштадот Сан Марко, ака на Свети Марко Плоштад.

Болзано во Венеција возови

Виена во Венеција возови

Трст во Венеција возови

Удине во Венеција возови

 

И стави крај на својата Австрија и Италија со железница во Фиренца

На вашиот Австрија и Италија со железница турнеја, ќе биде веројатно да се запре во Фиренца. Еден ден или два во овој град се одликува со историски, уметнички, а религиозното значење е чиста магија. Првите нешта да се види се и cloisters Базиликата Санта Марија Новела. Тие се славни и во близина на железничката станица! Има и прекрасен плоштад таму, кој практично секогаш е исполнет со луѓе. потоа, се движи кон прекрасен Санта Марија дел Фиоре и огромната купола. Проверете базиликата Санта Кроче и базиликата Сан Лоренцо Медичи и Црквички, како и.

Направи пауза од Австрија и Италија со железничка турнеја и главата на пазарот на Сан Лоренцо за брзо и вкусен оброк! Овој пазар е омилено место на локалното население, да купуваат и ужина! Значи, можеби купат некој сувенир по што би ужива вашиот ручек? Да! Не оставајте без посета на Фиренца Уфици, Академија, Палацо Векио, и Pitti палата. Овие се големи музеи во градот. Исто така, престојува во работна посета на соседните Boboli градини, најубавите градини некогаш ќе видите.

Вашата следна станица е во Рим. Па, ќе знаат што да прават таму ... и ако не се провери нашата Италија Pinterest одбори.

Рим на возови во Фиренца

Болоња во возови во Фиренца

Ливорно на возови во Фиренца

Равена на возови во Фиренца

 

За Најдобрата Австрија и Италија со железница искуство, Пријави се на Зачувај Железничка за најбрз и најголем буџет-friendly начин да ја добиете вашата билети!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcities-austria-italy-rail%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и можете да го промените / es да / де / или тоа и на повеќе јазици.