Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 13/08/2021)

Италија, веројатно има најголема кафе култура на земјата. Првата европска земја за увоз на кафе од Египет, Италија има успешни кафулиња оттогаш 16ти век, а денес ние ќе ве известам за 5 неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија.

 

Ако сте во потрага за кафе во близина на железничката станица во Италија, вие сте во среќа. Италијанците, како и нивниот кафе сварено силен и брз. Оттука нивната предност за еспресо е и Италијанците се исто така одговорни за развој на млечни пијалаци кафе како капучино и Млеко.

Всушност, речиси сите кафе култура во Европа и западниот свет доаѓа од Италија. Ова е причината зошто ги имаат сите различни стандардни типови кафе што ги пиеме италијански имиња.

Значи, тоа треба да дојде како изненадување што Милано Centrale, Најстарата Италија и најпрометната железничка станица во Италија, треба да се пофали со неколку неверојатни избори за добивање пијалоци со кофеин. 330,000 луѓето користат Милано Централе на ден. Прекугранична возови од Милано Centrale земе патници на големи европски дестинации допаѓа Париз, Минхен, и Виена.

Стразбур во Париз возови

Цирих во Париз возови

Франкфурт во Париз возови

Женева во Париз возови

 

 

Еве го нашиот врв 5 веднаш се враќа за unmissable кафе продавници во близина на железничката станица во Италија

  • Кафе луда мачка

луди мачка кафе во близина на железничката станица во Италија

Се наоѓа на неколку минути пешачење од железничките станици во Милано во Италија, ова Кафе е точно опишано со своето име. Мачки шетаат низ ова пријатно кафуле додека јадете и пиете. Овој фанки кафе е познат по тоа што одличен чај се служи во кригла во форма на мачки и има вкусни колачи. Персоналот се супер пријателски и поголемиот дел од мачки секогаш се спие, тоа е она што тие сакаат да се направи.

Интернет-страница за луди мачки за кафе

адреса: Преку Напо Torriani 5 | Агол преку Cappellini, 20124 Милано

 

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Сиена во Милано возови

 

  • Кафе Panzera 1931

Ова кафуле е веднаш до станицата и е отворено до 3 AM. За последните 87 години, луѓето почнаа да ова семејство-место да се добие брз кафе и сендвич пред да се качите нивните возови. Оваа кафе може да се пофали со голем избор на лесни јадења кои се достапни во својот дел кафе и за оние кои се во потрага по повеќе домот искуство, постои дел ресторан кој служи вкусна пици и тестенини. Кафето е исклучително зафатено за време на ручек, но надвор од тоа, тоа е брза услуга со насмевка.

Веб-страница

адреса: Плоштадот Duca d'Aosta 10 | На.

преку Витрувиј, 20124 Милано

 

Римини во Милано возови

Пиза во Милано возови

Торино во Милано возови

Венеција во Милано возови

 

  • кафе Бар

Ако сте во потрага да се види она што е толку голема за италијански кафе, ова е место за посета. На широк спектар на кафиња и вкусна домашна ужина се направи овој популарен кафе место за туристите и локалното население. Ова е одлично место за да имаат појадок и продава некои кафиња за евро или помалку. Ова кафуле е инвалидска количка достапни, има WIFI, е Домашно милениче-пријателски, и имаше а добро снабден бар со алкохол. А седум минути пешачење од станицата.

адреса: преку Витрувиј 40 | Железнички станици во Италија | Милан Ломбардија

 

Фиренца Милан возови

Неапол во Милано возови

Бергамо во Милано возови

Бари во Милано возови

 

станица во Рим термини

Ако, исто така се патува низ Рим термини железнички станици во Италија, Еве уште некои мора-посета кафе продавници.

  • бар средства

Ако сте во потрага за неверојатна кафе со голема цена, тогаш Бар Fondi е одговорот. Овој кул кафуле нуди одлична музика во живо, надополнет со одлична лесна храна. Патниците препорачуваме обидува на колачи. Нарачување на храна и пијалоци, тука е брз и пријатен процес, и на кафе е многу популарна со туристи и локални жители. (Цената на ова кафуле е огромна зделка во споредба со другите кафулиња во Рим)

адреса: преку Milazzo 16, 00185 Рим, Италија

 

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

  • Кафе Мока

Ова еспресо бар е уште еден кафе бар во многу погодно место за луѓе со користење на Рим термини станица и нуди брза услуга. На капучино се божествени и постојат многу избори за кафе, и мафини боровинки се исто така голем хит. Ако се работи доцна за возот и треба брзо кафе, не може да биде побрзо од Мока.

адреса: Плоштад Деи Чинкенценто | Железнички станици во Италија | Ромите термини, Рим

 

Терни во Рим возови

Фоџа во Рим возови

Гросето во Рим возови

Арецо во Рим возови

 

Значи следниот пат кога ќе пристигнете во град во Италија, зошто да не падне во еден од неверојатни кафулиња во близина на железничката станица во Италија премногу.

 

Резервирајте го вашето следно патување со воз користејќи Зачувај воз и видете многу железнички станици во Италија.

 

Дали планирате патување во Милано или Рим, во блиска иднина? Зошто да не се 3 минути и да се најде поевтини билети за Зачувај воз. Пополнете го датумот и времето и кои железничките станици во Италија ќе сакаат да патуваат и ние ќе ви овозможи со најдобра цена за вашето патување, кои може да се плати за повеќе начини.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcoffee-shops-train-stations-in-italy%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / pl да / де / или тоа и на повеќе јазици.