Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 30/01/2021)

Нови високо-брзински, прекугранични возови продолжи да се отвори линии низ светот. Понатаму, тие речиси секогаш го победи воздушно патување во врска со удобност, профитабилноста, и брзина на патување. Во оваа точка, има се повеќе и повеќе воз мрежи низ целиот свет! Секој кој е во прекуграничниот возови го сака!

Патување низ Европа со воз е повеќе за забавување од брзината. Како ќе помине убава сценарија на вашиот пат до крајната дестинација, да се чувствувате спокојно и прекрасни. Како резултат, оди за прекугранична возови, станува време да се релаксира, имаат малку време на свој, па дури и медитираат.

Значи, ајде проверете некои од најдобрите прекугранични возови во Европа заедно:

 

Еуростар прекугранична возови

Поврзување на Лондон со Амстердам, Авињон, Брисел, мали, Лион, Марсеј, Париз, и Ротердам, Еуростар е веројатно најпопуларниот голема брзина железничките услуги во Европа. Исто така, Getlink одделно работи и е сопственик на возови. Тие напречни Каналскиот тунел меѓу Велика Британија и Франција. Работи на мрежата на голема брзина линии, Евростар возови брои осумнаесет автомобил класа 373/1 возови и шеснаесет-автомобил класа 374 возови. Тие работат на до 186 милји на час (300 километри на час). Понатаму, Еуростар носи повеќе патници отколку сите авиокомпании во комбинација. Ова се прави Еуростар доминантна железнички оператор на патиштата дека работи.

Еуростар прекугранична возови ќе ве однесе низ Велика Британија, Франција, Белгија, и Холандија. Плус, тоа ќе ви овозможи да уживате во прекрасната глетка на овие правци на патот.

Хановер во Ротердам возови

Лондон во Ротердам возови

Хамбург во Ротердам возови

Келн во Ротердам возови

 

Прекугранична возови од Шпанија до Франција

Thalys прекугранична возови (француската: [такви])

Првично изграден околу голема брзина линија на LGV Nord меѓу Париз и Брисел, Талис е француски белгискиот оператор воз со голема брзина. Железничка Евростат автомобилите ја делат оваа патека, што ги прави еден од најдобрите прекугранични возови. Thalys оди од Париз, Брисел и Амстердам Лондон Лил и преку тунелот под Ла Манш и со францускиот домашни TGV возови. Плус, Thalys служи Амстердам и Келн, премногу! Ова е фантастична вест за секој кој сака да има многу опции за нивното патување. Thalys Меѓународен, NMBS / SNCB, и германската железничка управување со системот додека Thi фабрика и NMBS / SNCB го работат. Како резултат – со Thalys – воз патуваат во Европа сигурно е фантастично!

Амстердам до Келн возови

Брисел во Келн возови

Келн во Антверпен возови

Париз до Амстердам возови

 

 

НС Меѓународен

Порано позната како НС Hispeed, НС Меѓународниот е оператор на железнички во Холандија за секого со остро око за неверојатно патување искуство. НС меѓународни работи меѓународните меѓуградски и со голема брзина за прекугранична возови со врски:

– Белгија (меѓуградски Директен)

– Германија и Швајцарија (Меѓуградската-експрес)

– Франција (Талис)

Над сите, НС Меѓународниот моментов работи и со голема брзина и не-со голема брзина услуги и е дел од Nederlandse Spoorwegen. Слично, НС Меѓународен може да воведе полу-со голема брзина и со голема брзина услуги некаде во блиска иднина.

Брисел да Лајден возови

Антверпен да Лајден возови

Берлин да Харлем возови

Париз во Харлем возови

 

Прекугранична возови – ТГВ (француската: А брз воз)

СНЦФ работи ТГВ што е Франција меѓуградски високо-брзински железнички услуга и најдобрите државна сопственост националниот железнички оператор. Иако првично во центарот на Париз, мрежата има, преку годините, прошири. Таа сега ги поврзува главните градови во Франција (Марсеј, мали, Бордо, Стразбур, Рен) со соседните земји. Постојат околу 110 милиони патници годишно во Франција јава со ТГВ. Според податоците од април 2007, ТГВ е најбрзиот воз на тркала, достигнувајќи 574.8 km / h (357.2 милји на час). Ќе искуство на најдобрите меѓународни врски со Брисел во Белгија и Луксембург на север со TGV возови, сигурно.

Меѓународната ТГВ во источниот ќе ве однесе во Франкфурт и Минхен. Слично, вашиот Јужна патувања ќе ве однесе директно на Милан, во Италија или Барселона во Шпанија. Не прави грешка во патувањето, ТГВ е една од најпознатите удобно прекугранична возови! Понатаму, ќе ве однесе на најубавото романтично патување од Париз, на бреговите на Медитеранот. Или, на згодна Бордо, Лион и Марсеј и светски познатиот Кан. Затоа, ако сакате да стигнат до Франција и / или Швајцарија со воз, можете да го направите со возење во прекуграничните возови управувани од страна на ТГВ Lyria.

Цирих во Париз возови

Париз во Франкфурт возови

Женева во Париз возови

Париз во Келн возови

 

Да го добиете најдоброто воз искуство во твојот живот, во фантастична цени и ослободени од ништожно резервација такси, употреба Зачувај воз

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcross-border-trains-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/es_routes_sitemap.xml и може да ги смените / овите во / fr или / de и повеќе јазици.