Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 12/11/2021)

Дали некогаш сте сакале да ја посети Европа од нешто старомодни, како воз? Како тоа да звучи да патуваат до 300 километри на час? Европа има голема мрежа на брзи возови што ќе ве однесе брзо до вашата дестинација. услуги брз воз запре само во главните градови. Возовите нудат удобно вагони на 1-ви и 2-ра класа, како и добра угостителски услуги. Еве повеќе за најбрзиот возови во Европа.

 

алфа Pendular

Алфа Pendular патувања по должината на брегот на Португалија, од Брага до Фаро, и застанува во Порто, Коимбра, и Лисабон. За помалку од 6 часови, можете да стигнат до другата страна на земјата и да уживате во одличен објекти на одборот.

 

Alvia возови во Европа

на Alvia, Дали шпанскиот најбрзиот Возовите во фаворит во Европа, патуваат долги растојанија при брзини до 250 километри на час. Во прилог на поврзување на главните градови на Шпанија, овој воз, исто така, нуди модерни удобности. Тоа се големи полулегнал места со повеќе од доволно простор за нозете, маса на преклопување, и аудио и видео излези.

 

МРАЗ

ICE возовите во Европа се поврзете сите поголеми градови во Германија и во многу градови во соседните земји. Оваа модерна високо-брзински воз со час услуги нуди многу: меѓу другото, вагони со клима уред, голем простор да се водат на нозе, видео екрани, и аудио системи. Мразот ќе ве однесе каде било во Германија и е одличен начин да патувате во други земји, како Австрија, Франција, и Швајцарија.

Келн во Франкфурт возови

Минхен во Франкфурт возови

Хановер во Франкфурт возови

Хамбург во Франкфурт возови

 

 

стрелките

стрелките возови (порано позната како Еуростар Италија) сочинуваат мрежа на модерна високо-брзински и тие се на италијанскиот фаворит во најбрзо возови во Европа. патување со стрелките да уживаат во брзо поврзување на срцето на многу италијански градови, како што се Рим, Венеција, Фиренца, Милано, Верона, и Неапол. Постојат три типа на Ле Frecce возови кои ќе се обезбеди на најбрз можен врска не само од најпопуларните градови во Италија, но исто така и за помалите градови на италијанскиот село.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Салерно во Рим возови

 

Еуростар е под победник на морето за најбрзо возови во Европа

воз со голема брзина Еуростар е најдобрата опција за патуваат од Лондон во Брисел или во Париз. Овој воз ќе ве однесе низ каналскиот тунел во срцето на Лондон. Патување вода додека ужива сите погодности на модерна високо-брзински воз.

Амстердам до Лондон возови

Лил во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Евростар возови најбрз во Европа

 

Railjet

Овие голема брзина возови работи меѓу Австрија, Чешка, Германија, Унгарија, и Швајцарија. Railjet возови се state-of-the-art модели кои даваат пресврт искуството на патување, нудејќи брз сервис со голема удобност. Импресивни одборот објекти и одлични услуги се некои од карактеристиките. Брзина и до 230 километри на час се постигне. На Railjet овозможува да патуваат низ Австрија и, исто така, во соседните земји како што се Германија, Швајцарија, и Унгарија.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Цирих, Виена возови

Прага во Виена возови

 

 

ТГВ – Е нашиот избор за најбрзо возови Во Европа

Работат низ цела Франција и подалеку, ТГВ го држи рекордот на светски брзински за конвенционалните возови. На 3 април 2007, Постигна возот ТГВ ПОС 357.2 милји на час (574.8 km / h), што го прави петти најбрз воз во Европа. ТГВ trainset има дури стигна 515.3 km / h (320 милји на час) под посебни услови на тестирање и никогаш не се нарушени од страна на временските услови како густа магла или други.

Воз Grande Vitesse ќе ве однесе на романтично патување со воз во Париз или било каде по должината на медитеранскиот брег, ако така, ве молиме. Купи билет и ТГВ се фати некој филм во светски познатиот Кан и уживајте во убави лозја на Лоара, потоа. Додадете малку повеќе авантура на вашиот возење со посета на градовите како Марсеј, Лион, и вино.

Монпелје во Марсеј возови

Убаво е да Марсеј возови

Париз до Марсеј возови

Лион во Марсеј возови

 

 

С.Ј.

Шведскиот брзински SJ е еден од најбрзите возови во Европа, дизајниран специјално за скандинавски терен и сообраќа со брзина до 200 километри на час. Овие возови нудат високо ниво на удобност и ќе ви овозможи да патуваат брзо до центарот на многу шведскиот градови како што се Стокхолм, Гетеборг, и Малме. Овие брзи возови патуваат директно во Копенхаген (Данска) преку најдолго патен и железнички мост во Европа, спектакуларниот Ересундски мост.

Нови и класично во една - најбрзиот воз во Европа нудат таква можност. Одбери воз од горната листа и ние сме сигурни дека ќе уживате во искуството ќе го добиете.

 

Можете да резервирате билети за воз меѓу најбрзите возови во Европа на Зачувај-А-воз на речиси секоја дестинација кријат погоре во 3 минути, кај најевтиниот стапки билети а е ослободено од ништожно резервација такси!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhich-are-the-fastest-trains-in-europe-and-the-world%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.