Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 28/05/2021)

Без разлика дали сте во брак години, или се се уште во раните фази на врската, секој пар можат да имаат корист од квалитетно време поминато заедно. Тоа е особено добро да се направи обид за Денот на вљубените. Патувањето со воз е одличен начин да се започне романтична и меден месец одмор со вашата сакана. Забрза тивко низ селата или во текот на планините. Напречни минатото поставен, античките градови или по должината на бреговите на глацијални езеро. Тука се врв 5 повеќето романтични воз патувања во Европа. Секоја нуди нешто посебно за Денот на вљубените.

 

Лондон до Венеција е наше прво романтично патување со воз

Венеција, Италија

 

ова патување со воз ќе и донесе вашата сакана преку бујна село. Тогаш ќе се тркалаат минатото импресивен планините на Швајцарија и Австрија. Следна, ќе ја доживеете најубавата глетка од Италија Верона со железница пред конечно да стигнете до бреговите на Венецијанскиот голем канал.

 

Париз до Ница, Франција

Provence, Франција Романтични железничка Патувањата

 

Зборувајќи за возот низ Франција, ќе бидете изложени на познатата боја и светлина на земјата. Од виолетова лаванда полиња на Азурниот брег сини води. Восхитуваат на начинот на кој златна сончева светлина магично сето тоа immerses, ти си во за лекување. Почнувајќи од повеќето романтични град на сите, Париз, вашиот железнички патување ќе помине занес крајбрежја на драматични плажи. Исто така, ќе видете живописни села и сончоглед и полиња со лаванда во Прованса.

Лион до Ница со воз

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Фиренца во Рим, Италија

Рим, Италија

 

Искуство илјадници години на културата и две иконите италијанскиот камења, сите во една романтична авантура. Види на ремек-дела и тоскански специјалитети во Фиренца. исто така,, посета на круната скапоцен камен на Рим, Ватикан. Што може да биде подобро?

Вие и вашата сакана може да патувате со воз помеѓу два прекрасни града додека прекрасното италијанско село се одвива покрај вашиот прозорец. Ова, секако, е еден од повеќето романтични воз патувања во Европа.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Венеција во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Levanto Ла Специја – врв 5 повеќето романтични воз патувања во Европа

Cinque Terre, Италија Романтични железничка Патувањата

 

Овој мал дел од железничката служи на пет италијански Ривиера села од Cinque Terre на драматичен начин. патување на возот е помалку од еден час секој начин, така да се земе возот еден начин. Потоа можете да ја поминат ден пешачење на неверојатни село-поврзување патеки назад од каде што започна. ова патување со воз е навистина спектакуларно со поглед на лигурскиот Море, пастелни села, терасовиден лозја како и различни полиња.

Милан да Levanto возови

Милан во Ла Специја возови

Сиена во Ла Специја возови

Сиена да Levanto возови

 

Цирих во Инсбрук

Инсбрук, Австрија Романтични железничка Патувањата

 

Почнат да ви романтична патување со воз во Цирих. Посетете Bahnhofstrasse, еден од повеќето атрактивен трговски улици во светот, и купи спомен. Восхитуваат на значајни дела на Ван Гог и Моне во многу сакаше уметноста Kunsthaus Галерија. Има толку многу што паровите можат да направат во Цирих пред да се фрлат во живописот воз вози во Инсбрук. Патување по должината на бреговите на езерото во Цирих кон извонреден алпски пејзаж. Вие исто така ќе помине низ прекрасни планински ливади и прекрасни пејсажи. Што може да биде повеќе романтичен?

Цирих во Инсбрук возови

Салцбург во Инсбрук возови

Виена во Инсбрук возови

Келн во Инсбрук возови

 

Размислува за преземање на романтична патување со воз со вашата сакана? Оди до Зачувај воз да се провери од сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftop-5-romantic-train-journeys-europe%2F%3Flang%3Dmk- (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.