Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 20/11/2020)

Нови искуства се одличен мотив за патување. Сепак, понекогаш и туристичко-пријателски очите не може да се одржи свеќа на шопинг шумна веселба, без оглед на тоа како импресивен. Луѓето кои го посетуваат за шопинг знаете ова, и има за среќа многу градови во Европа, каде што може да се ослободи нивното трошење тенденции.

Сепак, до имаат повеќе пари и енергија лево за шопинг, тоа е добра идеја да се патуваат евтини но брзо. Добивање на најдобрите градови во Европа за шопинг со воз исполнува и двете од овие услови. Ајде да ги разгледаме во некои од поголемите шопинг дестинации и како може да се дојде со воз:

 

Референци во Амстердам, Холандија

Амстердам е познат по многу нешта, и трговски центри се еден од нив. Градот нуди широк спектар на трговски активности и брендови, во зависност од тоа колку е голема вашиот буџет е. Ако сте во потрага за некои зголемување на резолуцијата шопинг, на П.Ц. Hoofstraat е на улица за вас. За стоковните куќи и трговски центри, ќе може да го погоди Де Bijenkorf, Магна Плаза или Kalvertoren.

Де Negen Straatjes или Девет Улиците се исто така одлична за купувачи, ако сакате да се доживее голем број на продавници и стилови одеднаш. Можете да стигнете до Амстердам со воз лесно од повеќето големи европски градови, вклучувајќи го и Париз и Копенхаген.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

Шопинг во Милано, Италија е наш моден избор за најдобри градови во Европа за купување

Милано се смета за најдобар град во Европа за шопинг благодарение на тоа што се смета за главен град на модата. Сепак, Милан не е само за Модниот и висока улична мода во областа Дуомо. Постојат многу други места да се истражуваат, од продавниците за уметност во областа Брера до фанки влијанијата во областа Навигли. Милан е навистина рај на купувачот. Ако сте заинтригиран од тоа, ќе можат да патуваат Милан лесно со воз од Рим, Венеција, како и други градови во Европа.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Фиренца Милан возови

 

Цирих, Швајцарија

Best Cities in Europe for Shopping

Искусни купувачи сакаат Цирих, особено оние кои може да се направи најдоброто од својот најскап продавници. Цирих е еден од најдобрите градови во Европа за шопинг, бидејќи тоа се чувствува различен од повеќето метрополи. Sihlcity трговски центар и трговски центар Glatt не се големи трговски центри ти си веројатно се користи за да се, но тие не нудат квалитет на мало Искуство.

Други значајни жариштата вклучуваат Bahnhofstrasse, Европаалеј, и областа околу Langstrasse, особено ако сакате да се проверете Швајцарија и урбаниот дизајн. Се стигне до таму со воз е лесно од Берлин, Минхен, Виена, и други поголеми европски градови.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возс

 

Берлин, Германија е исто така меѓу најдобрите градови во Европа за Референци

berlin skyline and towers

Берлин го оправдува насловот на еден од најдобрите градови во Европа за шопинг со своите огромни области на мало, каде што може да се најдат речиси ништо. За оние со подлабок џеб, Курфурстендам или "Ku'damm" е мора да се посети, додека оние со построги буџет несомнено ќе уживаат патување на Tauentzienstrase. Како популарен европска дестинација и голем град, Берлин е лесно достапно со воз од многу други градови во Европа.

Минхен во Берлин возови

Франкфурт во Берлин возови

Хановер во Берлин возови

Хамбург до Берлин возови

 

Антверпен, Белгија

Една од работите кои го прават Антверпен уникатен шопинг-мудар е нејзиниот светски познатиот дијамант област. Сепак, На Антверпен не му недостасува дизајнер и гроздобер продавници, антички продавници или суета пазари или. Тоа може да обезбеди уникатно искуство за сите купувачи, дури и оние кои се тешко да се молам. Можете да стигнете до Антверпен со воз од Берлин, Париз, и други градови во Европа.

Брисел во Антверпен возови

Амстердам во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Париз во Антверпен возови

 

Подгответе се за некои големи шопинг во некои од најдобрите градови во Европа? Планираат своето патување, и книга вашиот билети за воз почетокот!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cities-europe-shopping-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/in_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / се во / де / или руски и на повеќе јазици.