Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 27/08/2021)

Наоѓање на пари размена поени во Европа може да биде тешко за туристички. Што е повеќе, во повеќето места, можете да очекувате да губат пари на размена на валута стапки. За да ви помогнеме, ние направивме листа од најдобрите поени пари размена во Европа:

 

Размена на валути во Рим

Во случај да не сакате да користите а Банкомат, тоа е можно да се разменат пари на различни места во градот. Постојат многу размена поени во близина на Рим термини, Главната железничка станица во Рим. Сепак, препорачуваме Casa del Turista, која е една кратка прошетка од станицата.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

Пари размена во Милан

Туристите во Милано, најверојатно, ќе ја посети катедралата во Милано, која е добра точка пари размена. Изгледа за размена на Piazza del Duomo, само една минута далеку од катедралата. Исто така, прифаќа патни чекови, ако се случи да ги имаат.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Фиренца Милан возови

 

Девизен Во Париз

Париз има интересни менувачите на пари, од кои некои биле околу еден век. Можете да најдете многу од нив во близина на една од најголемите атракции на градот - Триумфалната капија. Оној што го препорачуваме е APS промени, на 30 Авенија де Фридланд.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

 

Пари размена во Берлин

Кога сте во Берлин, има многу пари размена места каде што стапките се добри. Сепак, ние Ви препорачуваме да се погледне за Евро промени филијала локации за најдобар стапки. Можете да ги најдете во Центарот на Европа, како и станица Александарплац во Берлин.

Берлин во Потсдам возови

Берлин во Хамбург возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Минхен возови

 

Девизен Во Минхен

Минхен е голем туристички град, па затоа треба да бидеме претпазливи на потенцијалните туристички замки. Сепак, се уште има многу места каде што можете да ги разменат пари и да добијат добри цени. Риа трансфер на пари и Девизен сте еден од нив. Можете да го најдете во Arnulfstrasse 1.

Дизелдорф во Минхен возови

Дрезден во Минхен возови

Нирнберг во Минхен возови

Бон до Минхен возови

Money Exchange Points in Europe

 

Пари размена во Лондон

Како главен град на Велика Британија и на главните туристички град, Лондон е полн со соодветен пари размена места. За да ги вклучите вашите пари во фунти, за или Ковент Гарден FX или Томас глобална размена на плоштадот Лестер погледнете.

Амстердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Берлин до Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Девизен Во Брисел

Наоѓање на најдобрите места за пари размена во Брисел не треба да траат предолго, ако ги следите нашите совети. Можете да ја проверите стапката што ви ја нуди размена на валута, споредувајќи ја со стапката на средниот пазар во живо. Сепак, за да заштедите време, што би можело да се упатат кон DME промени на булеварот Адолф Макс 11.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Пари размена во Базел

Швајцарски франци на употреба, па тоа е она што ќе ви треба за време на вашиот престој во Базел. Ако одите со воз во Швајцарија, најверојатно ќе се оди преку Базел железничка станица. Постои Travelex размена блиску до него, кој нуди добри цени.

Минхен Базел возови

Цирих до Базел возови

Берн во Базел возови

Женева Базел возови

 

Девизен Во Амстердам

Банки во Холандија обично нудат само услуги на пари размена на своите клиенти, што е неповолно за туристите. Кога во Амстердам, побарајте канцеларии за промена на авенијата Дамрак. На најпопуларните е Pott промени, кои може да се најдат во близина на кралска палата.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

Amsterdam Canal

 

Пари размена во Виена

Ќе треба евра во Виена. Аеродроми и туристички места се најбезбедни опции за пари размена места. Сепак, едно од местата препорачуваме е размена, спроти Свети. Стивенс катедрала во близина на метро станица. Тие исто така прифаќаат патни чекови, која може да биде полесно ако ги има.

Салцбург во Виена возови

Минхен во Виена возови

Грац во Виена возови

Прага во Виена возови

 

Одење на одмор во Европа? Ако еден од овие големи европски градови е на вашата листа, планираат своето патување и Книгата Вашиот Воз Билети на време!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “Врв 10 Пари размена поени во Европа” на вашиот сајт? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmoney-exchange-points-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.