Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

10 и луѓето кои го прават тоа неверојатно

Време на читање: 7 минути Сурфање на каучот, кампување, Излет – ако веќе сте ги пробале овие начини на патување, you are ready to jump into something new. The following ten creative ways to travel will make you discover new activities and explore unique unknown destinations. Rail transport is the most environmentally friendly

10 Неверојатни свадбени дестинации во Европа

Време на читање: 7 минути Apart from choosing the dress, or suit, planning a wedding is a challenge for any couple. From the guest list to the theme, there are so many details that make the day a dream come true. Сепак, the wedding destination is one of the top

10 Начини за документирање на спомени од патување

Време на читање: 7 минути Патувањето е фантастичен начин за откривање култури, места, и луѓето. Кога патуваме, учиме толку многу што понекогаш се чини невозможно да се потсетиме на сите прекрасни места и работи што сме ги направиле. Сепак, овие 10 начините за документирање на спомените од патувањето ќе го направат вашиот…

12 Врвни центри за стартување ширум светот

Време на читање: 7 минути Иновативен, финансиски можности, креативни умови, и најдобриот дофат на пазарот се врвните карактеристики за просперитетен центар за стартување. овие 12 врвните стартап центри ширум светот ги привлекуваат најталентираните умови да ги воспостават и потхрануваат нивните одлични идеи, ИТ тимови, и врски за туркање напред неверојатни стартапи….

3 Најдобри начини да се направи базниот камп на Еверест

Време на читање: 6 минути Секој кој некогаш гледал филм за планинарење знае дека достигнувањето на врвот на Монт Еверест не е лесна задача.. Да се ​​стигне до базниот камп на Еверест не е ниту пикник, но тоа е многу поостварлива цел за повеќето луѓе. Постојат многу различни начини…

Клучни работи за патување што треба да ги знаете во новото нормално

Време на читање: 6 минути Потонати плажи, луксузни вили, и друштвото на нејзиното семејство – Бет Ринг го нашла совршениот начин да ги помине божиќните празници. Жител на Чикаго, отпатувала во Јамајка со сопругот и нивните пет деца на осумдневно бегство во кадифен…

Крајниот водич за патување во Непал

Време на читање: 6 минути Непал не е на списокот на сите, но тоа треба да биде бидејќи тоа е дестинација во која секој патник може да ужива и која ќе ги промени оние што ја посетуваат. Земјата е дом на највисоката планина во светот, но тоа е привлечно патување, дури и…

10 Најнезаборавните места во Европа

Време на читање: 6 минути Од Ирска до Саксонска Швајцарија, и Моравска Тоскана, шармантни села, и најголемата ледена пештера во светот, овие Европа ги има некои од најневеројатните места во светот. Следниот 10 незаборавните места во Европа нудат планински погледи што го одземаат здивот, мистериозни патеки, и уникатен…

10 Дестинации еднаш во животот

Време на читање: 7 минути Во дивината, или до најголемиот корален гребен во светот, под Северната светлина, овие се 10 дестинации што се случуваат еднаш во животот. Значи, ако барате незаборавна авантура во Кенија, или каде било помеѓу Монголија и Москва, тогаш треба да проверите…

12 Најдобри локации за првпат патници

Време на читање: 9 минути Пријателски, може да се оди, и убави, овие 12 најдобри патници кои првпат патуваат’ локациите се најдобрите градови за посета во Европа. Директно од возот, до Лувр, или плоштадот Дам, овие градови привлекуваат милиони туристи во текот на целата година, затоа пакувајте ги куферите и придружете ни се…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија