Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 12/11/2021)

Навистина има повеќе од еден начин да се стигне до Амстердам од Париз. И додека сите тие доаѓаат со нивните про и лошите страни, патување од Париз до Амстердам со воз останува најдобра опција кога ќе се направи споредба. Ние ви даде сите причини зошто воз патување треба да биде вашиот прв избор, особено ако сакате да се дојде во Амстердам од Париз безбедно и со стил и удобност.

 

Париз до Амстердам со воз vs. Другите начини на патување

Патувањето со автомобил од Париз до Амстердам е несомнено а живописен возење. Сепак, тоа има смисла само ако може да си дозволи времето и се уверени доволно за да отидете на патиштата меѓу двата града.

Без разлика на кој пат да ве однесе на вашиот автомобил патување од Париз до Амстердам, постојат автопати, патарина, и потрошувачката на гориво да се размислува за. Уредот може да потрае и до 6 часови, најдобро; па ќе треба да се планираат за вашиот запира остатокот. Исто така, го разгледа секое сервисирање и се бара гориво на патот, како и на паузата за ручек. Сите овие трошоци може и ќе ја додаде до.

Може да се разгледа преземање на автобус, бидејќи сте слушнале дека тоа е најевтин начин да патуваат во Амстердам од Париз. Иако ова е точно, патувањето ќе се речиси 7 часови. Тоа е долго време да биде на патот. Тоа ќе се чувствувате уште повеќе затоа што ти си тесна во автобус со ограничен простор да се движат наоколу.

Исто така има и опција да лета од Париз до Амстердам. Но, додека летот ќе се земе само еден час и 15 минути, не ги нуди истите бакшиш како патувањето по копно. Освен ако не сте во прва класа, ќе најдете се сместени во непријатно авион места.

Постои, исто така, не е убава Европската сценографијата да уживаат кога патувате со авион. Можете најчесто ќе имаат облаците надвор да се погледне, ако се случи да се седи во седиштето на прозорецот; на друг начин, може да се потпре на во-лет филм за да знаете забавуваат. И не заборавајте дека и покрај тоа патувајќи со авион теоретски е најбрз начин да се добие во Амстердам од Париз, се уште треба да се фактор во време и пари, тоа ќе биде потребно да се стигне до аеродромот.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

Удобноста и удобноста на Париз до Амстердам со воз

Кога станува збор за патувања од Париз до Амстердам, патување со воз со возови Тали го нуди најдоброто од сите светови. Тоа е веројатно повеќето смиреноста и удобен начин да се патува благодарение на брз воз. Можете да се движите низ возот со леснотија, дури и да не сфатите дека се движи.

Исто така, ќе се чувствувате побезбедно да патувате со воз, знаејќи дека не сте споделување на патишта и автопати со несовесните возачи. И со брзина од 300 километри на час, да достигнете вашата дестинација во половина од времето тоа ќе се земе со автомобил или автобус. Со голема брзина возови може да се добијат во Амстердам од Париз 3 часови и 19 минути. И за разлика од патувањето со авион, ќе имаат спектакуларен Европската село да ужива.

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

Family Train Travel from Paris to Amsterdam

 

Книга вашиот билети однапред, и можете да уживаат во најевтиниот стапки, донесување на патување со воз на поекономичен избор ако планирате.

Со патување со Талис Возови, може да се купи билети до 90 дена пред датумот на Вашето патување и да заштедите до 75% на билети за воз, ако резервираат своите места почетокот.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-paris-amsterdam-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.