Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 12/11/2021)

Ka me të vërtetë më shumë se një mënyrë për të arritur në Amsterdam nga Parisi. Dhe, ndërsa ata të gjithë vijnë me pro dhe kundra, udhëtimit nga Parisi për në Amsterdam me tren mbetet alternativa më e mirë kur ju bëni krahasimet. Ne ju japim të gjitha arsyet pse udhëtimit tren duhet të jetë zgjedhja juaj e parë, veçanërisht në qoftë se ju doni për të arritur në Amsterdami nga Parisi në mënyrë të sigurtë dhe në stil dhe rehati.

 

Paris në Amsterdam nga Train vs. Mënyrat e tjera të Travel

Të udhëtosh me makinë nga Parisi për në Amsterdam është padyshim një piktoresk makinë. Megjithatë, kjo ka kuptim vetëm në qoftë se ju mund të përballojë kohën dhe janë të sigurt të mjaftueshme për të lundruar rrugët mes dy qyteteve.

Pavarësisht se cila rrugë që ju merrni në tuaj udhëtim makinë nga Parisi në Amsterdam, ka autostrada, taksë, dhe Konsumi i karburantit për të menduar rreth. Makinë mund të marrë deri në 6 orë, në të mirë; kështu që ju do të duhet për të planifikuar për ndalesa tuaj të pushimit. Gjithashtu, marrë në konsideratë çdo servis dhe karburantit e nevojshme gjatë rrugës, si dhe një pushim dreke. Të gjitha këto shpenzime mund dhe do të shtoni deri.

Ju mund të konsideroni duke marrë autobusin për shkak se ju keni dëgjuar se është mënyra më e lirë të udhëtojë për në Amsterdam nga Parisi. Ndërsa kjo është e vërtetë, Udhetimi do të marrë pothuajse 7 orë. Kjo është një kohë e gjatë për të qenë në rrugë. Ajo do të ndjehen edhe më gjatë, sepse ju jeni i imët në një autobus me hapësirë ​​të kufizuar për të lëvizur rreth.

Ka gjithashtu mundësi për të fluturuar nga Parisi në Amsterdam. Por ndërsa fluturim do të marrë vetëm një orë dhe 15 minuta, nuk ofron të njëjtat gjallërime si udhëtimi me tokë. Nëse ju jeni në klasit të parë, ju do të gjeni veten të vendosur në vende të pakëndshme aeroplan.

Nuk ka edhe nuk ka të bukur peizazh Evropian për të gëzuar kur udhëtoni me aeroplan. Ju më së shumti do të keni retë jashtë për të parë në qoftë se ju ndodh që të jetë ulur në një vend nga dritarja; ndryshe, ju mund të mbështetet në një fluturim-në film për të mbajtur ju argëtuan. Dhe mos harroni se ndërsa duke udhëtuar me aeroplan është teorikisht mënyra më e shpejtë për të marrë në Amsterdam nga Parisi, ju ende duhet të faktor në kohë dhe të holla ajo do të marrë për të shkuar në aeroport.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

Komoditeti dhe komoditeti i Parisit në Amsterdam me Tren

Kur bëhet fjalë për të udhëtuar nga Parisi në Amsterdam, udhëtimi me tren me trenat Thalys ofron më të mirët nga të gjitha botët. Kjo është ndoshta mënyra më e rehatshme dhe të përshtatshme për të udhëtuar në sajë të tren me shpejtësi të lartë. Ju mund të lëvizni nëpër tren me lehtësi, madje pa e kuptuar se po lëviz.

Do të ndiheni gjithashtu më të sigurt duke udhëtuar me tren, duke e ditur se ju nuk jeni për ndarjen e rrugëve dhe autostradave me shoferët e pakujdesshëm. Dhe me shpejtësi të 300 km në orë, keni arritur tuaj destinacion në gjysmën e kohës që do të marrë me makinë apo autobus. trenat me shpejtësi të lartë mund të merrni ju në Amsterdam nga Parisi në 3 orë dhe 19 minuta. Dhe ndryshe nga udhëtimi me aeroplan, ju do të keni Fshat spektakolare Evropian për të shijuar.

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

Family Train Travel from Paris to Amsterdam

 

Të rezervoni biletat tuaja tren paraprakisht, dhe ju mund të gëzojnë normat e lirë, marrje udhëtojnë me tren zgjedhjen më ekonomike nëse keni ndërmend.

Duke udhëtuar me Thalys Trenat, ju mund të blini bileta deri në 90 ditë para datës suaj të udhëtimit dhe të ruajtur deri në 75% në biletat e trenit, nëse ju rezervojnë vende tuaj në fillim.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-paris-amsterdam-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)