Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 04/11/2022)

Shih dhe përvojë shumë më shumë nga të hyn në një aventurë tren Evropian. Udhëtimi me tren në Evropë është metodë quintessential për turne në Evropë dhe kjo nuk është mister pse. E rrjeti hekurudhor është jashtëzakonisht të zhvilluar në mënyrë udhëtarët mund të pushtuar vende të shumta dhe kulturat në një udhëtim epik. Ashtu si me çdo formë e udhëtimit, ajo është e mirë për të përgatitur veten për të siguruar që ju të keni udhëtimin më e lehtë dhe më të kënaqshme të mundshme. Këtu janë ynë 5 këshilla për të udhëtuar me tren në Evropë.

 

Nëse Ju Udhëtoni Mbi 14 Ditët – Kërkime të ndryshme hekurudhore kalon

Nëse jeni duke planifikuar për të parë vende të shumta ndërsa udhëtonte me tren në Evropë mund të jetë e mençur të konsideroni të investuar në një Pass Interrail, apo atë që qytetarët e jo të BE-së e quajnë Eurail. Një Pass Interrail do të bëjë tuaj udhëtimit tren më të lehtë. Megjithatë, nëse ju jeni në një buxheti forta, bileta individuale mund të punojnë jashtë të lirë (veçanërisht nëse ju jeni të udhëtojnë kryesisht në lindje të Gjermania). Konsideroni buxhetin tuaj dhe të bëjë disa hulumtime para se të librit të kalojë tuaj hekurudhor. Faqja jonë e internetit saveatrain.com është vendi i përsosur për të filluar për të ndihmuar të planifikojnë udhëtimin tuaj në të gjithë Europën.

Frankfurt për Trenat Cologne

Bruksel për Trenat Cologne

Vjenë për Trenat Cologne

Hanover për Trenat Cologne

 

udhëtojnë me tren në Evropë

Mundohuni të rezervoj vende tuaj

Bileta treni dhe rezerva vend janë dy gjëra të ndryshme. Një biletë ju lejon të hipte në një tren, dhe një rezervë ju garanton një vend në një tren të veçantë. para Udhëtimi juaj sigurohuni që ju të kuptoni nëse treni yt kërkon, rekomandon, ose nuk pranon rezervime vendesh.

Nëse është e mundur, përpiqen për të rezervoj vendin tuaj, veçanërisht nëse ju jeni të udhëtojnë në vende të uber njohura si Franca, Italia, ose Spanja. Për shumicën që udhëtojnë me tren në Evropë, ju nuk janë të detyruar të rezervoj vendin tuaj, megjithatë, hipni në tren dhe duke shpresuar për më e mira nuk është një ide e mirë. Ju mund të jetë i tha për të dal nga mesi juaj vendesh udhëtim në qoftë se dikush tjetër e ka rezervuar atë. Duke rezervuar vendin tuaj, ju mund të zgjidhni nëse do të donit një rresht apo dritare vend. Ju mund të rri duarkryq dhe të gëzojnë Udhëtim me tren ditur ju nuk do të ndërpritet për të lëvizur.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës


Mbani gjërat tuaja të sigurt

Udhëtimi me tren në Evropë është i njohur si një nga mënyra më e sigurt për të udhëtuar. Megjithatë, është e rëndësishme për të mbajtur një sy jashtë për pickpocketers, veçanërisht me trenat që ndalojnë në qytetet e mëdha. A mos i lënë bagazhi juaj pamatur në tren ose në stacion. Aktiv trenat e natës, në qoftë se keni ndërmend për të fjetur, Sigurohuni që të siguruar bagazhet në raft me një tufë të vogël biçikletë. Që të ketë paqe e mendjes, veshin një paketë bel nën rrobat tuaja të mbajnë pasaportën tuaj, telefon, dhe çfarëdo dokumente të rëndësishme të mbrojtur nga çdo hajdutë të mundshëm.

Luksemburgu për Trenat Brukselit

Antwerp për Trenat Brukselit

Amsterdam për Trenat Brukselit

Paris për Trenat Brukselit

 

udhëtojnë me tren në Evropë

Më pak është më shumë – këshilla për të udhëtuar me tren në Evropë

Duke shkuar nga vendi në vend ose qytet për qytet është një argëtim dhe emocionuese udhëtim. Megjithatë, Udhëtimi mund të bëhet i mundimshëm, nëse ju jeni të mbante një peshë të rëndë. Paketë të domosdoshme dhe largohu ndonjë send ose produkte që nuk nevojiten pas.

Në varësi të tren jeni të udhëtojnë në, nuk mund të ketë hapësirë ​​të kufizuar magazinimit në mbi racks vend dhe raftet kur udhëtojnë me tren në Evropë. Në vend të mbante një valixhe të madhe dhe të rëndë, një cilësi shpinës lehtë është një tjetër mënyrë për të lehtësoj ngarkesën tuaj.

Interlaken për Trenat Cyrih

Lucerne për Trenat Cyrih

Bern të Trenat Cyrih

Gjenevë për Trenat Cyrih

 

Paketë furnizimet e drejtë për udhëtimin për të udhëtuar me tren në Evropë

Udhëtimi me tren në Europe siguron views bujshme; megjithatë, kjo është një ide e mirë për të sjellë disa sende të rëndësishme për të ju ndihmojë të kalojë kohë veçanërisht nëse ju jeni hyn në një udhëtim prej më shumë se 2 orë. Lexo nje liber, shikojnë një film në tabletë tuaj, shkruani në ditarin tuaj të udhëtimit ose të filloj një bisedë me një tjetër pasagjer dhe para se ju e dini se ju do të jetë në destinacionin tuaj të ardhshëm.

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

 

Shumica e trenave kanë ose një restorant, karroca kafeneje, ose karrocat e ushqimit që vijnë duke shitur sanduiçe, pije e butë dhe më shumë. Por në qoftë se ju jeni në një buxhet të shtrënguar udhëtojnë ose keni specifike kërkesat dietike, ai është i mençur për të sjellë disa snacks me ju në udhëtimin tuaj.

 

Mendoni të udhëtoni me tren në Evropë? Shkoni në Ruaj Një tren në linjë për të kontrolluar të gjitha tarifat tona ekskluzive dhe për të filluar planifikimin e aventurës tuaj të ardhshme!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2F5-tips-for-traveling-by-train-in-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)