Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/03/2021)

Ne te shkuaren 10 vjet, miliona kanë realizuar artistikisht se sa e dobishme është për të marrë një tren! Fushat e pasur e gjelbërim, vija bregdetare me gaz, dhe mal i pacenuar shkëmbinj nënujorë nuk përmenden kurrë në broshurat ose bloget e udhëtimit. Duke tren është një kënaqësi, i përshtatshëm, dhe një mënyrë miqësore për portofolin për të shkuar nga pika A në pikën B, kështu nuk mendoj dy herë, të marrë tren!

Gjëja e dytë e madhe për trenat në Evropë dhe në përgjithësi është se sa ata mund të jenë buxhetor. Jo vetëm që ka kaq shumë destinacionet e lirë për të zgjedhur nga, por edhe mënyra të panumërta për të ulur poshtë në shpenzimet e përgjithshme të udhëtimit. Pra, nëse ju jeni dëshirë e zjarrtë për të goditur diku hekurudhor shpejt, këtu janë disa këshilla të madhe për të përdorur:

 

Merrni pak kohë për të bërë Hulumtime dhe Planifikimit para se të marrë tren

Në shumicën e rasteve, kur ju të marrë një tren, ju mund të bëni maksimumin e biletën tuaj(s) me një kërkim të shpejtë në internet. Rezervoni biletën tuaj paraprakisht nëse është e mundur. Shikoni se çfarë kohë të vitit çmimet e biletave janë më të ulët, dhe sigurohuni që ju jeni në vëzhgim për ato zbritje. zakonisht, çdo vend do të ketë disa lloj alternativë më të lirë në dispozicion për blerjen e biletave. Kështu që, bëni hulumtimin tuaj! Lexo me këtë blog për të bërë më të njohur me opsione të ndryshme.

Montpellier për Trenat Tuluzës

Nice to Trenat Tuluzës

Paris për Trenat Tuluzës

Marseille për Trenat Tuluzës

 

të marrë një tren në vend të një avioni, dhe ju mund të përdorni pajisjen tuaj mobile

Kur ju keni marrë një tren, Të udhëtosh natan

Nëse ju jeni një student që i pëlqen të udhëtojë ose një udhëtar i rregullt që merr trenin në baza ditore, fjetur në një tren potencialisht mund të shkurtuar paratë e shpenzuara për strehim pothuajse në gjysmë. Kjo është një mënyrë të pabesueshme për të kursyer kohë shumë si ju bie në gjumë në një qytet dhe të zgjoheni në një tjetër. Duke thënë se, është e rëndësishme për të kuptuar llojet e ndryshme të strehimit trenin e natës.

Trenat më të mira janë që kanë compartments. Vendet mund të largohen së bashku, kur ju të marrë një tren për të formuar një shtrat së bashku me një perde për privatësi. Next janë divane, më e lirë dhe më e përhapur opsion. Këto dhoma kanë katër deri në gjashtë bunks dhe janë unisex, kështu që ju duhet të sakrifikojë privatësinë tuaj pak. Mundësia e fundit dhe më i shtrenjtë është fle. Kjo është shumë më e rehatshme dhe private, të gjitha opsionet janë ende të lirë se sa një dhomë hoteli.

Vjenë për Trenat Hanover

Copenhagen për Trenat e Vjenës

Venecia për Trenat Paris

Vjenë për Trenat Cyrih

 

Save on ushqimit dhe pijeve dhe të marrë një tren

Paketimi ushqimin tuaj është larg nga mënyra më e lirë për të shkuar në lidhje me të. ndryshe nga udhëtime të rregullta me autobus ose makinë, kur ju keni marrë një tren ju në fakt mund të hani të qetë. Shumica vende kanë një tryezë pull-out ose një tabelë fikse ndërmjet dy vendeve. Megjithatë, në qoftë se ju duhet të blej ushqimin tuaj dhe pije gjatë udhëtimit tuaj, eshte ne rregull. Një vakt në tren nuk është tepër i kushtueshëm dhe ju shpesh mund të aplikoni për kartat që i japin ulje.

Bordeaux për Trenat Nantes

Paris për Trenat Nantes

Lyon për Trenat Nantes

Marseilles për Trenat Nantes


Planifikimi për udhëtimin tuaj me tren mund të ju ndihmojë të bëni maksimumin e fondit tuaj të udhëtimit! Gjetja e një lidhje të mirë shpesh mund të jetë lirë se kapjen e një aeroplan, dhe më të rehatshme se udhëtonte me makinë. Të marrë një tren për një përvojë unike që me siguri do të pasurojë pushimet tuaja të tërë!Të marrë një tren në Save-A-Tren, zgjidhni destinacionin tuaj, dhe merrni trenin për në praktikë kudo në Evropë me çmimet më të volitshme në treg! Dhe, gjeje çfarë? Kur ju merrni biletën tuaj trenit me Save një tren, Procesi i rezervimit behet brenda 3 minuta, kështu që paketë çanta tuaj dhe të gëzojnë çdo gjë që pason!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftake-train-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)