Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 07/06/2020)

Kur planifikoni një pushim për një familje, çift ​​ose Grupi i miqve, shpesh është e vështirë për të marrë të gjithë për të rënë dakord. Një gjë do të jetë e lehtë për të rënë dakord mbi, megjithatë, është nëse të marrësh me qira një makinë ose shkoni me tren. Ja pse treni fikje është më e mirë se fikje rrugor.

 

Askush nuk ka për të përzënë

Kur të marrë një udhëtim rrugë, dikush gjithmonë duhet të jetë shoferi. Kjo do të thotë të paktën një person ka për të arritur në çdo këmbë e destinacionit lodhur. Shtoni stresin e lundrimit dhe mundësinë e gjetjes së humbur, dhe ju do të jetë rezervimin tuaj bileta treni çdo ditë tani, kështu që lexoni pse treni fikje është mënyra për të udhëtuar.

Amsterdam në Londër me trena

Roterdam në Londër me trena

Paris në Londër me trena

Brukseli për në Londër me trena

 

video nga kabina, ndërsa treni fikje është natyra

Comfort dhe views

Në qoftë se ju shkoi ndonjëherë në një udhëtim rrugë të fëmijërisë, ju do të dini në lidhje me luftën për një vend nga dritarja, pasi askush nuk dëshiron të jetë shtypur në mes të ndenjësen e pasme. Në një tren fikje, të gjitha vendet janë njësoj të rehatshme dhe të ketë një pamje të mirë. Vendet më të ri trenat Trenitalia janë veçanërisht të rehatshme, në mënyrë të sigurt për të librit një udhëtim në Frecciarossa tren i shpejtesise se larte.

Interlaken në Cyrih me trena

Luzern në Cyrih me trena

Berni në Cyrih me trena

Gjenevë në Cyrih me trena

 

Trajnimi Fikja dhe Sleep në tren

në makinat, vetëm pasagjerët mund të fle dhe madje edhe atëherë, kjo nuk është në një shtrat të rehatshëm. trenat natës janë një mënyrë e zgjuar për të marrë në destinacionin tuaj të ardhshëm shpejtë, ndërsa edhe kursyer në strehim për natën.

Londër në Bruksel me trena

Bruksel në Këln me trena

Këln në Vjenë me trena

Këln në Innsbruck me trena

 

 

Parking vs Trenit fikje

Në një udhëtim rrugë, ju keni nevojë për të gjetur një vend për të parkuar makinën tuaj me siguri tërë natën. Çfarë është më e vështirë edhe pse, është gjetur vende për të parkuar në zonat metropolitane dhe sidomos në zonat turistike si Koloseu në Romën ose Duomo i Firences në Firence. Që hapësirë ​​është shumë i kërkuar rreth këtyre vendeve, parking kushton një çmim shumë.

Brukseli për në Amsterdam me trena

Londër për në Amsterdam me trena

Berlini në Amsterdam me trena

Paris për në Amsterdam me trena

 

ndërsa treni fikje ju goditi hekurudhor dhe lirisht relaksohuni
rruga hekurudhore

Mjedisi

udhëtimit Road është e njohur për emisionet e saj të lartë të karbonit, dhe bateri operuar makina janë të vështira dhe të shtrenjta për të punësuar. Për fat të mirë – ka një mënyrë më të mirë. tren fikje – sidomos në anën trenat më të reja – kanë një shumë më të Ndikim më i vogël mbi tokë amtare, kështu që ju mund të gëzojnë tuaj pushime faji-free.

 

Gati të rezervoni tren tuaj fikje aventurë? Vizitoni Ruaj një tren dhe për të marrë bileta më e lirë treni.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwhy-train-tripping-is-better-than-road-tripping%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)