Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 21/02/2021)

Blerja bileta treni në Evropë është gjithmonë emocionuese. Para së gjithash, në Save Një tren ne jemi gjithmonë në kërkim të biletave të trenit me kosto të ulët për ju. We have explored topics like nice hotele dhe Udhëtimet e bukur tren. Por tema të nxehta në industrinë e trenit është mjedisi. Coradia Ilint është i pari tren ulët-hipur në botë. Eshte ndoshta treni më miqësor për mjedisin në planet.

 

New low-riding train in Europe

E Coradia Ilint është një hidrogjen bazuar në tren të ulët-hipur. Ajo udhëtimet mes Gjermanisë dhe Republikën Çeke. Treni i ri kohët e fundit përfundoi një 4-javë provë të kandidojë. Gjatë testeve, treni shkoi në 80 KM në orë. Testet vlerësuar edhe prishet për tren. Aspektet e tjera janë akoma duke u testuar për të siguruar një udhëtim të qetë tren.

Berlin për Trenat Mynihut

Frankfurt për Trenat Mynihut

Vjenë për Trenat Mynihut

Stuttgart për Trenat Mynihut

 

Hidrogjeni vetëm tren

Treni i ri është treni i parë në botë i karburantit me hidrogjen. Ajo gjithashtu përdor energji elektrike për tërheqje. Do të thotë se do të lëshojë zero gazra vetëm duke lëshuar ujë dhe avull të kondensuar. Treni është i heshtur. Coradia Ilint trenit ulët-hipur ka aspektet e mëposhtme të veçanta;

  1. konvertimit të pastër të energjisë
  2. magazinimit fleksibël e energjisë për shkak të baterive
  3. Menaxhimi i zgjuar i pushtetit tërheqje dhe energjisë në dispozicion

Toyota u përpoq të zbatojë edhe këtë qasje hidrogjeni në makinat e tyre duket sikur qasja e punon vetëm me trena. Treni është planifikuar të nisë në Britani të Madhe në 2021. Coradia Ilint tren me hipje të ulët nisi me sukses përveç Gjermanisë në fillim të 2018. Në mënyrë që treni të funksionojë, ai ka nevojë për stacionin e tij të karburantit me hidrogjen, i cili aktualisht ndodhet në shinat Salzgitter..

Cologne për Trenat Frankfurt

Mynih për Trenat Frankfurt

Hanover për Trenat Frankfurt

Hamburg për Trenat Frankfurt

 

 

Shtypni Komentet

Didier Pfleger, nënkryetar i Alstom Gjermanisë dhe Austrisë tha;

“Ky drejtuar test është një moment historik i rëndësishëm për shkak të mbrojtjes së mjedisit dhe risive teknike”

“Përveç kësaj sot sistemin tonë të ri tërheqje, deri tani provuar me sukses në unazën e testimit, është përdorur në një tren për herë të parë - një hap të madh drejt lëvizshmërisë më të pastër në Evropë”

Frankfurt për Trenat Berlin

Luksemburgu për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

 

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Maksim Tsurkov (@m_tsurkov)

 

Në total janë 14 Coradia Ilint Trenat ulët-hipur në Evropë. Këta trena do të zëvendësojë trenat aktuale për shkak se ata përdorin diesel. më të rëndësishëm, trenat mund të mbulojë 1000 km në një mbushëse tank.

anak Dongen, Sekretari Parlamentar i Shtetit në Ministrinë Federale të Transportit dhe Infrastrukturës Digital (BMVI), tha:

“Emisioni-free, energji-efektive dhe me kosto efektive – trainsets me makinë qelizë e karburantit janë mbi të gjitha alternativë ekologjikisht miqësore për lokomotiva me naftë. Për të forcuar vendin industriale të Lower Saksoni, ne duam për të financuar projektin e LNVG duke investuar rreth 8.4 milion euro. Fondet duhet të sigurohen nga Programi Kombëtar të Inovacionit për hidrogjen dhe Karburanti Cell teknologji

https://twitter.com/AlstomUK/status/928617417693126658

 

Blej bileta treni në Evropë. Për më tepër, ndoshta ju jeni duke kërkuar për udhëtime të bukura ose thjesht më të shpejtë dhe më të lirë rrugëve për të marrë në destinacionin tuaj, ju kemi mbuluar. Enter now to Ruaj një tren, Ajo merr vetëm 3 minuta të përdorni motorin e kërkimit tonë për të marrë më të mirë-vlerësuar bileta në dispozicion.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fworlds-first-low-riding-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)