Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/08/2021)

Italia, një nga të Evropës më popullore destinacionet e pushimeve, ka të gjitha. Një histori të pasur kulturore, hotele luksoze, Kuzhina me famë botërore, arkitekturë, faqet e bukuri natyrore ... dhe pastaj nuk ka pazar! Udhëtonte për në Itali me tren Eshte nje përvoja e të lë pa frymë. Ju merrni për të gëzojnë të gjitha të peizazh i bukur përgjatë rrugës në vend të dozing off në një aeroplan. Pasi të keni arritur qytetin tuaj të zgjedhur, ka numër vende piktoreske për të qëndruar. Për të bërë udhëtimin tuaj më të përshtatshëm, ne kemi rrumbullakuar deri disa shumë-të vlerësuarat hotele - secili prej tyre një gur të thjeshtë nga e stacion treni. Këto janë hotelet më të mira pranë stacionet e trenit në Itali.

 

 hotelet më të mira pranë stacioneve të trenit në Itali

 

Hotelet më të mira tanë të parë pranë stacionet e trenit në Itali janë – Firenze Santa Maria Novella Stacioni i Trenit në Firence

 hotelet më të mira pranë stacioneve të trenit në Itali

 

Grand Hotel Minerva është vetëm 300 m nga Firence Santa Maria Novella Stacionit të Trenit. Ky hotel historik daton me 19th Century dhe ka një tavanë tarracë me pamje nga qendra historike e Qyteti Italy Renaissance, Firence.

Ky hotel është zgjedhje e përkryer për udhëtarët e interesuar në art, kulturës, dhe ushqim. Kjo është disa minuta nga të gjitha vende të mëdha. Ju mund të shihni Santa Maria Novella drejtë jashtë derën tuaj përpara, dhe brenda vetëm një kilometër, ju gjithashtu mund të vizitoni katedralen Florence, Piazza della Signoria, Ura e Vjetër, dhe Pitti pallat.

Duke kërkuar për disa pazar ose një pickim për të ngrënë? Merrni një shëtitje në tregun e San Lorenzo ose tregun Sant’Ambrogio dhe sigurohuni që të vizitoni Buca Maria ose Gelateria la Carraia për një vakt.

Rimini për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Verona për Trenat Florence

Venecia për Trenat Florence

 

Milani Porta Garibaldi Stacioni i Trenit në Milano

 hotelet më të mira pranë stacioneve të trenit në Itali

 

Moda është emri i lojës në Milano - kështu Ku më mirë për të qëndruar sesa modës Tocq Hotel? Hoteli është i vendosur në Milano qendrore, kështu i famshëm Via Montenapoleone, Kalaja e Sforzesco, dhe Teatri La Scala janë të gjitha brenda një rreze prej 2 km, duke pamjet lehtë walkable. Duomo Milani është gjithashtu afër, pak më shumë se 2 km larg.

Ju do të dëshironi të kreu jashtë për të shijuar emocionuese natës e famshme Corso Como rrugë, ndodhet vetëm 100 metra larg. Sigurisht, Corso Como është gjithashtu aktiv ditës - së bashku me bare hip dhe klube nate, kjo rrugë vibey këmbësorë edhe krenohet me dyqane të lartë të modës dhe të restorante gustator. Nuk bëhet pazar? Ne nuk faj ju! Dërgo rrugë Via Vincenzo Capelli dhe qarkut Brera një vizitë.

Genoa për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Bologna për Trenat Milanit

Verona për Trenat Milanit

 

Hotelet më të mira pranë stacioneve të trenit në Itali – Naples – Qendrore Stacioni i Trenit

 hotelet më të mira pranë stacioneve të trenit në Itali

 

Hoteli ynë i fundit më i Mirë pranë stacioneve të trenit në Itali është Hoteli UNA në Napoli, një ndërtesë restauruar autentike historike e vendosur përballë stacionit të trenit qendror në Napoli. Gëzojnë një pije në tarracë bar hotel, i cili ka një pamje të vullkanit Vezuvit. Nëse ju vendosni për të marrë një pak më afër me atë pamje, ju mund të merrni një udhëtim të shkurtër me tren për të parë Pompei dhe Maja e Vezuvit.

Ka aq shumë vende të pabesueshme historike aty pranë, kështu që të bëjë Napolit një qëndrim më të gjatë në qoftë se ju mund të. Do të mundeni shëtitje në Katedralen të Napolit, Santa Chiara, San Gregorio Armeno, San Lorenzo Maggiore, Muzeu Kombëtar Arkeologjik, si dhe rruga Duomo në qendër historike të qytetit. Ju mund të shkoni edhe në qytet në Napoli Sotterranea.

Milani për Trenat Napolit

Florence për Trenat Napolit

Bari për Trenat Napolit

Roma për Trenat Napolit

 

Termini Roma Stacioni i Trenit në Romë

the Colosseum in rome

 

NH Collection simpatik Roma Palazzo Cinquecento është një bukuri me 5 yje që ndodhet afër stacionit kryesor të trenit të Romës dhe ka pamje mbi kopshtet dhe rrënojat antike të Mura Serviane. Nëse ju ndjeheni si eksplorimin e qytetit të përjetshme në këmbë, ju jeni me fat. Ju mund të shkojnë në mënyrë shumë tërheqjet më afër se 2 km larg: Coliseum, Hapat spanjolle, Shatërvani Trevi, Muzeu Kombëtar e Romës, Teatro dell'Opera di Roma, Santa Maria Maggiore, Kisha e Santa Susanna, dhe Hapat spanjolle.

Nëse ju nuk jeni shumë i lodhur pas gjithë asaj ndonjë gjë, hip në një autobus në kryeqytetin e famshme Via del Corso i cili mburret me pazar ditën dhe restorante, bare dhe klube natën. Ne jemi të sigurt që ju do të duan qëndrimit tuaj në ndonjë nga hotelet më të mira pranë stacionet e trenit në Itali.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

A keni vizituar ndonjë para? Na njoftoni duke na cicëruar në @SaveATrain! Ndonje pyetje? Na kontaktoniSaveATrain.com dhe nëse ndonjëherë ju duhet për të gjetur hotelet më të mira pranë stacionet e trenit, Kliko këtu.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-hotels-near-train-stations-in-italy%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)