Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 18/12/2022)

Me lugina plot gjelbërim, pallatet, dhe fshatra piktoresk, Evropa ka shumë vende mahnitëse per te vizituar. Secili dhe secili vend i vetëm do t'ju bëjë të ndiheni sikur keni shkelur një vëllezër’ Përrallat e Grimm, dhe 10 këndvështrimet më të bukura në Evropë janë vendi i përsosur për një përrallë.

 

1. Pamja më e bukur në Francë: Lugina e Dordogne

Kodra të gjelbërta të harlisura, lumi mahnitës Dordogne, dhe 5 fshatra të mahnitshme që morën “fshati më i bukur në Francë” çmimi e bën luginën e Dordogne një nga pamjet e bukura në Evropë. çmimi e bën luginën e Dordogne një nga pamjet e bukura në Evropë, ndodhet ne zonen e fshatit te zi Perigord. Fshatrat në luginën e Dordogne kanë mbetur të paprekura nga koha, dhe ndërsa shëtisni nëpër shtigje dhe rrugë, do të ndjeni se keni udhëtuar prapa në kohë te kalorësit dhe legjendat.

Pikëpamja më e bukur në Francë është të arritshme me tren. Ju mund të trajnoni udhëtime nga Bordo në më pak se 2 orë, ose nga Parisi në më pak se 6 orë. Ky rajon magjepsës vlen plotësisht më shumë se një ditë udhëtim.

Çmimet e trenit për Nantes në Bordeaux

Çmimet e trenit nga Parisi në Bordeaux

Çmimet e Trenit nga Lyon në Bordeaux

Çmimet e trenave për në Marsejë në Bordo

 

The Dordogne Valley in France is the first Beautiful Viewpoint in Europe on our list

 

2. Vernazza, Shteg Hiking Cinque Terre

Pamja e fshatit piktoresk Vernazza në Cinque Terre është një nga ato 10 pamjet më të bukura në Evropë. Ky fshat shumëngjyrësh është një nga 5 fshatra mahnitës, i përbërë nga rajoni i mrekullueshëm i Cinque Terre. Shtëpitë e bukura në sfondin e Detit Mesdhe blu të pacenuar, krijoni një pamje të ngjashme me pikturën, veçanërisht mahnitëse në perëndimin e diellit.

Ju mund të admironi këtë pamje të mrekullueshme nga Cinque Terre gjurmët hiking këndvështrimi që lidh të gjithë 5 fshatrat. Ndërsa ngjitni gjurmët, do të shihni vreshta, anije peshkimi, dhe Cinque Terre me gjithë shkëlqimin e saj. Bestshtë më mirë të vizitoni Cinque Terre në Pranverë dhe Vjeshtë pasi që në verë moti bëhet mjaft i lagësht për shëtitje, dhe në dimër gjurma mund të bllokohet.

Çmimet e trenit nga Corniglia në Vernazza

Çmimet e trenave për në Firence në Vernazza

Bologna në Vernazza Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave për Riomaggiore në Vernazza

 

Vernazza, Cinque Terre Hiking Trail Morning Viewpoint

 

3. Pikëpamja më Skenike në Zvicër: Rochers De Naye

Pikëpamjet e Zvicrës kanë frymëzuar shumë filma dhe artistë, dhe kur vizitoni rajonin Rochers De Naye dhe Vaud, do ta kuptoni pse. Ndërsa shumica e udhëtarëve ngrihen në majën e malit Malatraix, në të vërtetë ka një pamje më të lë pa frymë nga Rocher-De-Naye.

Sapo atje lart do të shikoni liqenin e Gjenevës dhe majat me dëborë të Alpet Zvicerane në sfond. Ky këndvështrim i bukur në Rocher-De-Naye është i përsosur për perëndim të diellit ose piknik nëse jeni të etur për shëtitje në mëngjes herët.

Aeroporti i Lionit për në Gjenevë Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Cyrihu në Gjenevë

Çmimet e Trenit nga Parisi në Gjenevë

Çmimet e Trenit nga Lucerna në Gjenevë

 

Switzerland's Rochers De Naye is Most Beautiful Viewpoints in Europe and a very high one

 

4. Rajoni Mullerthal

çmimi e bën luginën e Dordogne një nga pamjet e bukura në Evropë. çmimi e bën luginën e Dordogne një nga pamjet e bukura në Evropë, ujëvarat, dhe shtigje jeshile për të zgjedhur, është një parajsë shëtitjeje. Mullerthal shpesh quhet Zvicra e Vogël, falë peizazhit të tij të mahnitshëm.

Pamja më e bukur në Luksemburg është River Sure në parkun natyror Upper-Sure. Ju mund të shijoni këtë vend të lë pa frymë duke ecur lart Rruga Mullerthal Trail 1. Kjo shteg për shëtitje merr së bashku livadhet e gjelbërta, Kalaja e Tudorit, duke e bërë atë një nga 10 këndvështrimet më të bukura në Evropë.

Antwerp në Luksemburg Çmimet e Trenave

Çmimet e trenave nga Brukseli në Luksemburg

Çmimet e Trenit Metz për Luksemburg

Çmimet e trenave nga Parisi në Luksemburg

 

Mullerthal Region In Luxembourg is one of the Most Beutiful viewpoints in Europe

 

5. Pikëpamja më e bukur në Republikën Çeke: Toskana Moravian

Fushat e gjelbërta të gjelbërta si mëndafshi, rajoni i Moravisë në Republikën Çeke është magjepsës. E gjelbër në verë, humbje e ngjyrës, dhe shumëngjyrësh në pranverë, ngjyrat e Moravian Toscana ndryshojnë me stinët e vitit. Kështu që, në çdo kohë që të udhëtoni në Moravia, do të merrni pamje krejtësisht të ndryshme të binjakëve të Toskanës.

Ky këndvështrim mahnitës në Evropë është një udhëtim ditor nga Praga. Fshatrat skenik të Sardice, dhe Karlin dhe Morave, ofrojnë pamjet më të mira të fushave moraviane.

Nuremberg në Pragë Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Mynihu në Pragë

Çmimet e trenave nga Berlini në Pragë

Vjena në Pragë Çmimet e Trenit

 

Moravian Tuscany picturesque Beautiful Viewpoints

 

6. Austria, Alpbach

Shtëpi fermash prej druri në sfondin e maleve të mbuluara me borë, Fshati Alpbach është i mrekullueshëm. Fshati i vogël piktoresk i Alpbach ndodhet në një nga rajonet më mahnitëse të Austrisë: Tirolin. Ujëvarat mahnitëse, shtigje shëtitje për alpinistë me përvojë ose familje me fëmijë, ka shumë mënyra për të eksploruar peizazhin dhe natyrën austriake.

veç, ju mund të zhyteni në liqenet më të ngrohta të Austrisë, të cilat gjenden gjithashtu pranë këtij fshati piktoresk. Pamja më e bukur e Alpbach në Austri është vetëm një e shkurtër udhëtim me tren larg aeroportit.

Çmimet e Trenit nga Vjena në Landeck Ischgl

Mynih në Landeck Ischgl Çmimet e Trenit

Salzburg në Landeck Ischgl Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Cyrihu në Landeck Ischgl

 

 

7. Pikëpamja më e bukur në Gjermani: Kalaja Neuschwanstein

Një listë e pikëpamjeve më të lë pa frymë të Evropës nuk do të jetë e plotë pa një pamje të një kështjelle. Kalaja e Neuschwanstein në Gjermani është kështjellat më mbresëlënëse në Gjermani dhe ofron një nga pamjet më magjike në Evropë.

Pikëpamja më e popullarizuar e Kalasë së Neuschwanstein është nga ura e Marisë. Megjithatë, bëhet mjaft e mbushur me njerëz dhe pothuajse e pamundur të marrësh një foto nga këndvështrimi i famshëm. prandaj, ju duhet të vazhdoni të ngjiteni lart kodër dhe kaluar pikëpamjen e Marienbrucke. Pamja më e bukur në Gjermani është një rrugë zig-zag, nga një platformë e rrethuar.

Çmimet e trenit nga Dusseldorf në Mynih

Dresden në Mynih Çmimet e Trenit

Nuremberg në Mynih Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Bon në Mynih

 

Neuschwanstein Castle Germany sunset viewpoint

 

8. Holanda, Fshati Zaanstad

Holland është e famshme për tulipanët dhe mullinjtë e erës, kanalet, dhe qytete simpatike. prandaj, nuk është për t'u habitur që një nga pikëpamjet më të bukura në Hollandë i ka të dyja. Nëse jeni me fat sa të udhëtoni në pranverë, duhet të vizitoni fshatin Zaanstad. Këtu do të gjeni mullinjtë e erës aktive me tulipanë të lulëzuar në të gjitha ngjyrat e ylberit.

Bremen në Amsterdam Çmimet e Trenit

Hannover në Amsterdam Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Bielefeld në Amsterdam

Çmimet e Trenit nga Hamburg në Amsterdam

 

Zaanstad Village in The Netherlands is one of the Most Beautiful Viewpoints in Europe

 

9. Pikëpamja më e bukur në Hungari: Kodra Gellertberg në Budapest

Pamja e parlamentit hungarez është një nga imazhet më të famshme të Budapestit. Ju mund ta shihni këtë pamje të lë pa frymë nga Kodra e Gellertberg. Në 235 m, do të jeni në gjendje të shihni lumin Danub dhe një pamje panoramike që të lë pa frymë Budapestin.

Në ngjyrat portokalli të perëndimit të diellit, dritat e natës, ose në një ditë të pastër të qiellit blu, pamjet janë të mrekullueshme. kështu, Pikëpamja e Gellertberg Hill e ka bërë atë në tonën 10 këndvështrimet më të bukura në Evropë.

Çmimet e Trenit nga Vjena në Budapest

Çmimet e Trenit nga Praga në Budapest

Çmimet e trenave nga Mynihu në Budapest

Çmimet e trenit nga Graz në Budapest

 

Gellertberg Hill In Budapest Europe Viewpoint

 

10. Chateau De Crevecoeur Në Dinant

Fshati skenik i Dinant është një nga fshatrat më simpatikë dhe unikë në Evropë. Pamja më e bukur e Dinant, kisha, lumi, dhe lugina Meuse është nga Chateau de Crevecoeur, Pallat i thyer zemre.

Dominon peisazhin shkëmbor gur gëlqeror, kjo kështjellë mbresëlënëse mbikëqyr Dinantin që nga shekulli i 13-të.

Çmimet e trenave nga Brukseli në Dinant

Antwerp në Dinant Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Gent në Dinant

Liege në Dinant Çmimet e Trenit

 

Chateau De Crevecoeur In Dinant Viewpoints

 

përfundim

E 10 pikëpamjet më të bukura në Evropë janë kodra të gjelbërta, ku guxojnë të shkojnë vetëm ëndërrimtarët e guximshëm. Më e veçanta, Pikëpamjet evropiane i presin ata që kërkojnë të jashtëzakonshmen, vende jashtë rruge, dhe larg turmave.

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni pushimet tuaja në 10 pikëpamjet më të bukura në Evropë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "10 Pikëpamjet më të Bukura në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://çmimi e bën luginën e Dordogne një nga pamjet e bukura në Evropë </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)