Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 16/07/2021)

Nuk ka ndjenjë më të mirë se të bie në gjumë në një tren në lëvizje të butë dhe të zgjohen në mëngjes në destinacionin tuaj, thjesht minuta nga shpatet. Në Europë, ne jemi të prishur për zgjedhje kur kërkojmë vendpushimet më të mira të Skive për t'u vizituar me tren. Nuk është vetëm udhëtimet brenda natës që janë opsione të mira për skiatorë, megjithatë. Ka një sërë vendpushimet ju mund të arrijnë nga nga udhëtimi ditës hekurudhor me udhëtimet që, derë më derë, jeni gati aq shpejt sa fluturues.

 

Këtu janë zgjedhja e disa prej vendpushimeve më të mira të Skive për t'u vizituar me tren:

Vendpushimet e skive për të vizituar me tren 1 – Wengen, Zvicra

Zvicër Ski Resorts Vizitoni me tren

 

Në bazë të krisma Virgjëresha varg malor është Wengen, një fshat i mrekullueshëm alpine në Bernese Oberland. Hapi në atë që ndihet si të kaluarën, kur qëndrojnë në fshat. Ky është vendi i përsosur për të sjellë fëmijët me familjen e saj miqësore dhe të ndjehen ulët-kyç natës. Jo në ski? Nuk ka problem! Aktivitetet jo-ski përfshijnë "Fluturimi-sy" me helikopter, heli-ski, si dhe 20 km e shtigje të dimrit në këmbë, tetë rinks flokësh, dhe milje e rrëshqitëse shkon.

tre vendpushimet, Grindelwald, Wengen, dhe Murren, janë të mbuluara nga kalojë ashensor rajonale Jungfrau. Ashtë një dimër përjetoj ëndërr!

Me tren: Ndërsa ju mund të udhëtojnë me tren skive nga London St. Pancras me Eurostar në Wengen ka një numër ndryshimesh. Nëse jeni të udhëtonte me familjen tuaj, ne rekomandojmë duke marrë një fluturim për në Bern ose Cyrih. Nga atje, të marrë një lidhje të drejtpërdrejtë tren nëpërmjet Bern në Interlaken Ost e në vazhdim në Lauterbrunnen. Pjesa e fundit e udhëtimit është e arritshme vetëm me hekurudhë nga Lauterbrunnen dhe merr vetëm 15 minuta.

Vendpushimet e skive për të vizituar me tren 2 – do të, Austria

Si mund të përmendim ski pa përfshirë Austria? E rajoni Skiwelt, veçanërisht, është befasues! Fshati i soll krenohet me 284km e shkon skive pasur me 77 Kasollet thjeshtë Alpine dhe Apres bare. Gëzojnë një pije me pamje mbi varg Wilder Kaiser malor pas një ski natës. po, ju lexoni këtë të drejtë. Gëzojnë disa nga më të gjatë shkon ndriçuar rrëshqitëse në Evropë Hexenritt dhe Mond shumë!

Udhetimi

Largohu Londër St Pancras në anën 15:04 Eurostar në Bruksel, mbërritjes 18:05; marrë më të 18:25 ICE nga Brukseli në Këln, mbërritjes 20:15; pastaj të marrë më të 21:21 NightJet fle tren në Wörgl, mbërritjes 08:36; nga atje është në lidhje 20 minuta me autobus ose taksi.

Koha totale udhëtim: 16 orë 22 minuta.

Graz të Trenat Wörgl

Salzburg të Wörgl Trenat

Vienna të Wörgl Trenat

Cologne për Trenat Wörgl

 

Ideja jonë e fundit i trenit – Sauze d'Oulx, Italia

Itali Ski Resorts Vizitoni me tren

 

Nëse jeni duke përjetuar në ski, pastaj vendpushimet më të mira të skive për tu vizituar me tren do të jetë Sauze d'Oulx zonë. Kur bie borë fushat pluhur në mes të pemëve të vërtetë vijnë në e tyre. Atmosfera në fshat është e bukur dhe mikpritës dhe bukuri nga rrugët e vjetra me kalldrëm të vërtetë shton një prekje e bukur për aventurë.

Si për të arritur atje

largohem Londra Shën Pancras në 9:24 jam Eurostar në Paris Nord, ndërroni stacionin me taksi, dhe të marrë 2:41 pasdite TGV nga Paris-Lyon në Oulx, duke arritur në 7:23 pasdite. Nga aty është 15 minuta me autobus ose taksi.

pah Journey

Pamjet e hapësirë ​​e madhe e Lac du Bourget, një nga Franca më e madhe liqenet.

Milani në Oulx Trenat

Torino në Oulx Trenat

Genoa në Oulx Trenat

Parma për Oulx Trenat

 

 

A keni tashmë mbushur çantën tuaj? mirë! sepse kjo është pjesa më e vështirë e udhëtimit zgjidhet. Prenotim tren tuaj do të marrë minuta thjeshtë, pa tarifat admin! Çfarë një kënaqësi! Vizitoni Ruaj një tren tani dhe rezervoni festën e një jete.

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fski-resorts-visit-train%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)