Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 08/10/2021)

Oqeanet, lumenj, dhe liqenet nuk janë vetëm të bukura mrekullitë natyrore që janë të vlen të planifikimit në një festë të mbarë. Ne jemi emërtimin tonë 5 Më Të Mirë Burime Natyrore Të Nxehtë Në Evropë që janë më shumë se një vlerë të vizitës me ndihmën e të Ruaj Një Tren bileta treni.

 

5 Hot Springs të mirë në Evropë 1: Aix Les Bains Riviera I Alpeve, Franca

Aix les Bains, Riviera e Alpeve është një qytet termik, berthed në tepër ekzotike dhe të gjerë Liqenit Bourget. Kjo është një nga 5 Më Të Mirë Burime Natyrore Të Nxehtë Në Evropë dhe eshte gjendet thellë në zonën Savoie frengjisht, i famshëm për lagjen e saj Alps masivit. Prania e ujit të pastër, me shumë virtyte minerale, të gjithë rreth qytetit, çojë atë natyrshëm në këtë traditë termike. Ky vend magjik të vërtetë ju jep më të mirë të natyrës për mirëqenien tuaj. Në Aix les Bains Riviera des Alpes, në mjekësinë natyrore dhe squfur e pasur me ujë të kombinohen për të ofruar një të vërtetë të rilindjes.

Gjenevë për të Aix-Les-Bains Le Revard Tren

Lozanë të Aix-Les-Bains Le Revard Tren

Paris për të Aix-Les-Bains Le Revard Tren

Bern të Aix Les Bains Le Revard Tren

Spa In Aix Les Bains Riviera Of The Alps, France

 

2: Terme di Saturnia - Toscana, Italia

Lehtë për të marrë nga atje vetëm rreth kudo në Evropë, me ndihmën e të Ruaj Një Tren, Toskana mburret me një nga më të idilike hot springs në botë. Kështu që, nuk është çudi që kjo është në listën tonë të 5 Hot Springs të mirë në Evropë! me 500 litra ujë terapeutike duke u hedhur nga një krater vullkanik çdo sekondë, ky ujë pranverë është plotësisht i pastër. Në sajë të 99.5 gradë F ujë dhe i mrekullueshëm Italian peizazhin përreth, nuk ka dyshim që ju do të kaloj në një të thellë gjendjen e relaksimit këtë pranverë.

Kjo spa termike pretendon se nuk kanë kudo të barabartë në botë. Mburrja e ujit që është natyrisht fuqishëm, i pastër, dhe të pasura me kripëra minerale. Një dhuratë e natyrës që mbush pishinat e Spa ndërsa rrjedh nga një burim që daton mijëra vjet më parë. Pse nuk e provoni atë për veten tuaj?

Firence të Grosseto Tren

Perugia-s për të Grosseto Tren

Viterbo për të Grosseto Trenave

Romë për të Grosseto Trenave

 

 

5 Hot Springs të mirë në Evropë 3: Aqua Dome - Tyrol, Austria

Që nga shekulli i 16, njerëzit kanë qenë duke vizituar Tirol të përfitojnë nga vetitë shëruese të burimet e saj të nxehtë. Tani ju mund të gëzojnë banjot masive dhe pishina termike mbushur me 90 gradë F për të 97 gradë F termale të ujit të ngrohtë. Çfarë e bën këtë pranverë unike është Ngritur në ajër legenët e tij termike të ujit, mbushur me drita, masazh stola, dhe whirlpools.

Sy infektues arkitektura e origjinë salla spa pasqyron bukurinë e natyrës në mjedis. dru, guri, dritë, dhe – sigurisht – uji janë pjesë e peizazhit fantastik. Nje total prej 12 pishina brendshme dhe te jashtme ju ftojmë për të notuar dhe le veten të domethënie larg. Brenda pishina janë të lidhura me tre të mrekullueshëm në natyrë pishina në stilts përmes rrjedhave ujore.

Zurich për Trenat Insbruk

Salzburg për Trenat Insbruk

Vjenë për Trenat Insbruk

Cologne për Trenat Insbruk

Best Natural Hot Springs In Europe Austria

4: Thermae Bath Spa - Bath, Angli

Hot Springs në Evropë që janë të relaksuar dhe historik? Kjo tingëllon si një mënyrë e mirë për të shënoni disa kovë lista artikuj në një të shkojnë. Në zemër të qytetit të Bath, ju do të gjeni Thermae Bath Spa. Një çmim fituar të natyrshme të ps, ku ju tani mund të lahet në Britani vetëm të natyrshme të ngrohtë, minerale të pasura ujërat. Ashtu si Celts dhe romakët bënë gjatë 2,000 vite më parë. ajo, megjithatë, vazhdon të jetë shtëpia e Britanisë është vetëm natyrore, ujërat termike. Marrin përvojën e fundit relaksim. Vizitoni fituar çmimin ditë spas mineral të pasur ujërat ngrohur në 92 gradë F dhe projektuar me kujdes trajtimeve spa.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

Best Natural Hot Springs In England

 

5 Hot Springs të mirë në Evropë 5: Gellert Banja, Hungari

Ne e kemi ruajtur më të mirën për të kaluar në librat tanë. Nëse ju doni të ndiheni si mbretër, madje edhe për vetëm disa orë, ju duhet patjetër të vizitoni Gellert Banjot në Hungari kapitale, Budapestin. Në saj të embellished struktura ju do të gjeni të mëdha të ngrohtë banjot linjat me romake shtylla. Këto ujëra përmbajnë përbërës të ndryshëm që janë të dobishëm për shërimin artrit dhe probleme të tjera ortopedike. Gellert Bath u hap në 1918 duke ofruar trajtime medicinale e ujit duke përdorur të njëjtat burimet e thella nëntokësore Knights of St John përdorura në shekullin e 12, dhe më vonë turqit të ndjehen kompetencat gjallërues të ujërave të pasura minerale.

 

Gati të përjetojnë relaksim në shumicën e saj unik? Pastaj kokë mbi të Ruaj një tren dhe rezervoni një biletë treni për cilindo nga zgjedhjet tona të 5 Burimet më të mira nxehtë në Evropë.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Më Të Mirë Burime Natyrore Të Nxehtë Në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-hot-springs-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)