Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 17/12/2022)

Udhëtarët të cilët drejtojnë në Evropë në shkurt mund të gëzojnë disa nga pamjet më të mira të kontinentit turmës-free, duke përfshirë tërheqjet kryesore si Hapat Spanjolle dhe Xhennete Tivoli.

Shkurti është diçka e një ajër i pastër: një vend i ëmbël në mes të sezonit të zënë të festave dhe breakers pranverë.

Nëse qëllimi juaj është për të marrë një cirk, atëherë Evropa në shkurt nuk do të shkurtojë atë. Nëse qëllimi juaj është t'i përjetoni këto më së shumti historik vende në tokë, pastaj kohë të rezervoni atë udhëtim tren!

ndërsa muajve të verës thotë rrobat më pak të rëndë, është e vështirë për të argumentuar me zero turmat dhe Çmimet më të lira në çdo gjë! këto përvojat e pabesueshme janë të pamundur për të kaluar deri (ose për të rikrijuar gjatë periudhave të pikut të udhëtimit). Këtu është arsyeja jonë për të udhëtuar në Evropë në shkurt.

 

Evropa në shkurt: Romën, Italia

Roma është i njohur për hoards e saj të turmave të padurueshme. Përveç në shkurt të kursit. Shkurti është sezoni i ulët në Romë, dhe ju mund të presin që të ketë një shumë të faqet e lartë për veten. Edhe me mire, një shumë e faqet e lartë janë FALAS gjatë shkurtit. Në Dielën e parë të shkurtit, Faqet e shtetit dhe muzeumet janë pa pagesë për të gjithë. Kjo përfshin faqet arkeologjike Ashtu si Koloseu, Forum, Kodra Palatine, Banja e Caracalla dhe Ostia Antica; dhe muzetë ashtu si të Borghese Gallery dhe Palazzo Barberini.

Çfarë po ndodh në Romë në shkurt

Shumë gjëra po ndodhin në Evropë në Shkurt, veçanërisht në Romë, përveç se është jashtë sezonit. Këtu është një listë të asaj që po ndodh në Romë në shkurt.

  • shkurt 9, 2019 – Ragbi i Gjashtë Kombeve Itali v Wales në Stadio Olimpico, Romën 17:45
  • shkurt 11, 2019 – Kjo është një festë kombëtare BRENDA Qyteti i Vatikanit, siç është përvjetori i themelimit të qytetit të Vatikanit. E Muzetë e Vatikanit janë të mbyllura këtë ditë.
  • shkurt 14, 2019 – St. Dita e Shën Valentinit
  • shkurt 24, 2019 – Ragbi i Gjashtë Kombeve Itali v Irlandë dhe Stadio Olimpico, Romën 16:00
  • marsh 1, 2019 – karnaval, ok teknikisht kjo është në marsh kete vit, por të gjithë do Carnival, kështu që prisni të shihni fëmijë të veshur dhe konfeti hidhet edhe para marsit 1

më shkurt 6, West coasters kanë një arsye të re për të librit një udhëtim në qytetin e Përjetshme: Air norvegjeze ka nisur rrugën e saj të parë ndonjëherë direkt nga Oakland në Romë, me fluturime të ulëta si $200 çdo mënyrë. Që duhet të lënë hapësirë ​​për shpenzime shtesë kur bëhet fjalë për banim, kështu që konsideroj Grand, art-mbushur suite në Hotel de Russie, një pronë e shënuar me kopshte tarracë private dhe një vendndodhje vrasës mu në qoshe nga Shkallët Spanjolle.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Pisa për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

roma,italia, Evropa në shkurt

 

Evropa në shkurt: Portugalia

Ne kemi një fjalë për ju, kur ju mendoni se e Europës në shkurt. karnaval.

Portugalia është i njohur për rajonet e saj të lë pa frymë të verës dhe piktoresk qytete plazh, por nuk ka shumë që mund të krahasohet me Carnaval! Festimi katër-ditor merr duke u zhvilluar javë pas Dita e Shën Valentinit dhe përfshin parada, konkurset, dhe shfaqje të të gjitha llojeve.

Festivali i Karnaval në Madeira është një nga festivalet liveliest të rajonit. qytetit Funchal zgjohet në një mëngjes të premten në tingujt e bandave bronzi dhe parada karnaval sjell humorin e tyre të mirë në të gjithë zonën qendër. Kjo vazhdon në mbrëmje me shfaqje dhe koncerte në Praça do Municipio për pesë ditë me radhë. Flisni për një parti!

Natën e së shtunës është favorite tona pse. Gjithandej madhështore! Pas ndjekjes së traditës së tyre rrugë nëpër qytet, ata përqendrohen në Praça do Município. Kjo është ajo ku ka shumë të kënduar dhe vallëzuar në një atmosferë magjike të muzikës dhe argëtim.

Në ditën e vetë karnaval (Shrove e martë), Funchal bëhet mishërim i fun! Është koha për Parade popullor. Gjatë gjithë kësaj periudhe, rrugët e Funchal janë të zbukuruar me modelet e dritave dhe të përmbytur me sfond muzikë duke aluduar në periudhën karnaval.

 

 

Evropa në shkurt: Toskana, Italia

Toscana është gjithmonë një ide e mirë, dhe këtë muaj, Rosewood Castiglion del Bosco - një pronë vlerësua me farmhouses shekullit të 17-të të cilat janë restauruar si luks Vila - po shkon të gjithë jashtë për ngjarjen më të madhe të rajonit. Verëbërësit Top Montalcino të vijnë së bashku për të vjetor Mirë se vini Brunello Festival (shkurt 15th te 19th, 2019,).

Katër-ditor verë-fest - ose duhet të themi ngjarje - është një mundësi unike për të parë shumë prej dyqind prodhuesve plus Montalcino për këmbë fytyrën të jowl në të dielën e tyre më të mirë. Nëse ju mendoni se ju mund të dëshironi një takim flokët në ditët paraprakisht ju me të vërtetë duhet të konsideroni prenotim tani, dhe e njëjta vlen edhe për hotele.

Trashëgimisë Unesco Botërore

Hoteli zgjeruar rishtazi dhe rinovuar Boutique, Monteverdi, shtrihet brenda rajonit Trashëgimisë Botërore të UNESKO e Val d'Orcia, Toskana. ku gjelbëruar vreshta batanije kodrat. Pas ndjekjes së traditës së tyre, oenophiles janë tërhequr në këtë baritor pjesë e Italisë. Ata festojnë krijimin e saj të fundit Brunello dhe Brunello Riserva të vjelave. Turmat mblidhen në maja e kodrës qyteti Montalcino për Benvenuto Brunello festival. Por këtë vit, Monteverdi do të pret festimin e vet, duke siguruar një pasqyrë më intime në verë gjobë ky rajon është i njohur për të udhëtimet kuruar e krijimit të verës së.

Si festivali shpaloset nga shkurti 15th te 19th, 2019, ju do të vendosur jashtë në një udhëtim udhëzuar, nga korrje dhe vinting për provë dhe çiftimit, duke marrë në trashëgimi dhe peisazhit që përcakton ky verë të veçantë.

Rimini për Trenat Florence

Roma për Trenat Florence

Verona për Trenat Florence

Venecia për Trenat Florence

 

 

Dëshironi të dini mënyrën më të mirë për të marrë në çdo një nga këto vende në Evropë në shkurt? Ruaj një tren sigurisht! Me kokë mbi të faqen tonë të internetit për të gjetur çmimet më të mirë, në sekonda!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin një kredi me një lidhje për këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-february-travel-tips%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)