Order A Train Ticket TANI

Aksionet e kompanive të udhëtimit

Aksionet e kompanive të udhëtimit – Kompanitë e udhëtimit – Rezervat e udhëtimit – Kompanitë e rezervave të udhëtimit

 

Aksionet e kompanive të udhëtimit

Kjo nuk është një faqe e zakonshme pasi që jemi në industrinë e udhëtimeve të udhëtimit dhe trenave, vendosëm gjithashtu të krijonim një faqe dinamike në lidhje me rezervat e udhëtimit në botë, kështu që ju gjithashtu mund të investoni në kompanitë e udhëtimit dhe të rrisni pasurinë tuaj dhe në të njëjtën kohë duke rritur nivelin tuaj të lumturi duke udhëtuar nga këto kompani të rezervave të udhëtimit.

Ne kemi mbledhur informacione të vlefshme për kompanitë e udhëtimeve të përmendura më poshtë, pra duke lexuar këtë faqe, ju mund të mësoni më shumë rreth profilit të tyre, vlera e aksioneve, dhe qëllimet, gjë që në fund të fundit do të përmirësojë shanset tuaja për të bërë një investim fitimprurës.

 

 

Listat e rezervave të udhëtimit

Cilat janë të dhënat e kompanive të aksioneve të udhëtimit, nëse nuk mund t’i shihni shfaqjet e tyre historike, kështu që këtu janë të gjithë simbolet e aksioneve të mësipërme, tani në grafikët historikë për kompani dhe simbol.

grafik dinamik finviz për BKNG grafik dinamik finviz për EXPE grafik dinamik finviz për ABNB grafik dinamik finviz për MAR grafik dinamik finviz për TRIP grafik dinamik finviz për TCOM grafik dinamik finviz për MMYT grafik dinamik finviz për CCL grafik dinamik finviz për RCL grafik dinamik finviz për RYAAY

 

Lajmet e rezervave të udhëtimit

Të dhënat janë të mira, por çfarë janë të dhënat pa informacionin dhe lajmet që çojnë në to, kështu që këtu është pjesa e lajmeve të kompanive të aksioneve të udhëtimit nga sistemet e raportimit të bursës dhe gjithashtu nga media dhe analistët e pavarur të lajmeve. Këto janë të dhënat e fundit në dispozicion:

 

Rezervimi i aksioneve të aksioneve

Lajmet e Aksioneve të Grupit Expedia

Lajmet e Aksioneve të AirBnB Inc

Lajmet e Aksioneve Ndërkombëtare Marriott

Lajmet e Aksioneve të Tripadvisor

 

Trip.com (Ctrip) Lajmet e Aksioneve të Grupit

 

Lajmet e MakeMyTrip

 

Lajmet e Aksioneve të Lundrimit të Karnavaleve

 

Lajmet e Aksioneve Mbretërore Karaibe

 

Lajmet e Aksioneve të Ryanair Holdings

 

Informacioni kryesor i tregut të aksioneve

Edhe pse udhëtimet janë një industri e madhe, ato gjithashtu ndikohen nga tregues të tjerë të tregut, kështu që ne përgatitëm këtë kapitull të shkurtër të informacionit për tregun e aksioneve, kështu që ju mund të shihni indekse kryesore të bursave në mbarë botën, si dhe informacione të tjera të shkëlqyera që kemi dhënë më lart.

 

 

Pamja jonë personale mbi rezervat e udhëtimit

Ju lutemi gjeni më poshtë pamjen tonë për secilën rezervë.

 

BKNG – Duke qenë se është kompania më e madhe e udhëtimeve në botë, ne jemi bullish në Booking Holdings (BKNG).

EXPE – Gjatë Covid19 iu desh të pushonte nga puna shumë njerëz dhe kështu kultura e saj është e brishtë, kështu që pikëpamja jonë është e natyrshme në Expedia Group (EXPE).

ABNB – Varet vërtet nga vlerësimi, Ne besojmë se vlerësimi i duhur për Airbnb (ABNB) duhet të jetë gjysma e vlerës së Booking Group (BKNG)

MAR – për 2021 ne jemi bullish në Marriott International (Simbol MAR) sepse industria e udhëtimeve do të shohë një rritje të madhe sa më shpejt që udhëtimi të lejohet përsëri.

UDHTIM – TripAdvisor po përpiqet të kthejë modelin e tij të të ardhurave, dhe në përgjithësi ne mendojmë se përmbajtja është mbret dhe TRIP është shumë e mirë në përmbajtjen e vet dhe përmbajtjen e gjeneruar nga përdoruesit në platformën e saj, ne jemi Bullish.

TCOM – Duke pasur parasysh atë Ctrip (TCOM) është biznesi i parë kinez, ata shijuan kthimin e shpejtë të Kinës, megjithatë, TRIP Group ka gjithashtu biznese globale udhëtimesh që do të shijojnë kthimin e Udhëtimit, Bullish është.

MMYT – Shtë e vështirë për ne të japim këshilla për MakeMyTrip, për shkak të tensioneve të Kinës, por në anën pozitive, Ekonomia e Indisë është në një gjendje të mirë dhe duhet të jetë shumë e mirë pas Covid19.

CCL – Aksionet e Carnival Cruise do të rriten sa më shpejt që anija e parë të kthehet në breg të padëmtuar, këto ditë nuk janë larg, deri atëherë jemi të natyrshëm në CCL.

RCL – Royal Carribian është shumë e ngjashme me Carnival Cruise dhe normalisht të dyja kompanitë’ rezultatet janë të ngjashme, megjithatë, anasjelltas në RCL është më pak se CCL, por gjithashtu këtu ne mbetemi Natyrorë në Karaibet Mbretërore.

RYA – Ryanair është një nga linjat ajrore më të mëdha në mos më të mëdha buxhetore, posa të hiqen kufizimet evropiane, kjo gjendje do të shkojë shumë lart, por edhe tani, ne mendojmë se ky aksion i RYA është i shkëlqyeshëm për portofolin tuaj, bullish.

 

Ne kemi një pyetje të zakonshme në lidhje me operacionin Save A Train, Save A Train është me të vërtetë një bileta treni website, por kemi edhe një seksion të veçantë të blogut, e cila është plotësisht falas, dhe është vetëm për të promovuar udhëtime dhe udhëtime me tren në specifika.

 

Tani keni një pamje më të mirë të vlerësimit dhe informacionit të aksioneve të kompanive të udhëtimit, kjo nuk ka nevojë të ju dekurajojë nga udhëtimet, dhe kur ta bëni, te lutem zgjidh Ruaj një tren. si faqja juaj në internet për udhëtime me tren.

 

 

A doni të embed këtë faqe onto faqen tuaj, vetëm klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftravel-companies-stocks%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë
A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !