Order A Train Ticket TANI

kategori: Udhëtim buxhetor

Viza dixhitale për përkthyes të lirë: Top 5 Vendet për zhvendosje

Koha e leximit: 8 minuta Në epokën e punës në distancë dhe lidhjes dixhitale, më shumë individë po zgjedhin të marrin një vizë dixhitale për përkthyes të pavarur që u lejon atyre të punojnë nga kudo në botë. Nomadët dixhitalë, siç njihen zakonisht, përdor teknologjinë për t'u çliruar nga tradicionalja…

5 Platformat për të eksploruar programet vullnetare në mbarë botën

Koha e leximit: 6 minuta Të udhëtosh nëpër botë është një ëndërr që shpesh duket e pakapshme, sidomos kur ju jeni në një buxhet të shtrënguar. Por çfarë nëse do t'ju thoshim se ka një mënyrë për të eksploruar destinacionet ekzotike, zhyt veten në kulturën lokale, dhe krijoni kujtime të paharrueshme pa e zbrazur bankën tuaj…

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë