Order A Train Ticket TANI

Biletat e lira të trenave SNCB dhe çmimet e udhëtimit

Këtu mund të gjeni të gjitha informacionet rreth Bileta të lira treni SNCB dhe Çmimet e udhëtimit SNCB dhe përparësitë.

 

Temat: 1. SNCB me Pikat kryesore të Trenit
2. Rreth SNCB 3. Vështrimet kryesore për të marrë një biletë të lirë treni SNCB
4. Sa kushtojnë biletat SNCB 5. Pse është më mirë të marrësh trena SNCB, dhe jo udhëtimi me aeroplan
6. Cili është ndryshimi midis klasës së parë dhe asaj të dytë? 7. A ekziston një pajtim në SNCB
8. Sa kohë para se të mbërrijë nisja e SNCB 9. Cila është orari i trenave SNCB
10. Cilat stacione shërbehen nga SNCB 11. Pyetjet e SNCB

 

SNCB me Pikat kryesore të Trenit

  • Kompania kombëtare e trenave, SNCB, shërben 244 milion pasagjerë në vit.
  • Çdo ditë, merr ndërmarrja kombëtare e trenave 61 mijë njerëz brenda Belgjikës dhe në destinacionet e tyre në të gjithë Evropën.
  • Kompania hekurudhore kombëtare është ofruesi më i madh i lëvizjes së Belgjikës në vend.

Rreth SNCB

Kompania hekurudhore Kombëtare e Trenave e Belgjikës, SNCB, është themeluar në 1926.

SNCB ofron shërbimet hekurudhore brenda Belgjikës dhe në të gjithë Evropën. Me biletën e duhur, ju mund të vizitoni të gjitha më të mirat vendet e pushimeve në Evropë. Me kategori të ndryshme të biletave dhe pajtimeve të kartave, SNCB plotëson nevojat e të gjithëve.

Trenat frekuentojnë Brukselin – Genti, Antwerp – i përdorur, Bruksel – Namur. Ju gjithashtu mund të shkoni në vendet fqinje brenda Evropës duke përdorur trenat SNCB.

Në të gjithë korporatën, afër me 20,000 punonjësit që punojnë në rrjetet hekurudhore dhe të autobusëve sigurojnë që udhëtarët të arrijnë në mënyrë të sigurt çdo ditë në destinacionet e tyre.

 

Cheap SNCB Train Tickets

Shkoni në Kurseni një faqe në internet ose përdorni këtë widget për të kërkuar tren bileta për SNCB

Ruaj një tren iPhone App iOS

Ruani një Aplikacion Android për Trenin

 

Ruaj një tren

origjinë

destinacion

Data e nisjes

Data e kthimit (fakultativ)

i rritur (26-59):

të rinjtë (0-25):

Senior (60+):


 

Vështrimet kryesore për të marrë një biletë të lirë treni SNCB

numër 1: Porositni biletat tuaja SNCB paraprakisht sa më shumë që të mundeni

Mimi i Biletat e trenit SNCB ngrihet ndërsa dita e udhëtimit afrohet. Ju mund t’i kurseni vetes disa para duke rezervuar biletat tuaja të trenit SNCB sa më larg që të jetë e mundur nga dita e nisjes. Biletat e trenit SNCB janë në dispozicion sa më shpejt 3 te 6 muaj përpara nisjes së trenit. Rezervimi i hershëm siguron që të merrni biletat e trenit SNCB më kosto-efektive. Ata janë gjithashtu të kufizuar në numër, kështu që sa më shpejt të porosisni, më e lirë për ju. Për të kursyer para në biletat e trenit SNCB, blini biletat tuaja sa më shpejt.

numër 2: Udhëtoni me SNCB gjatë periudhave jashtë pikut

Biletat e trenit SNCB janë më të lira gjatë periudhave jashtë pikut, në fillim të javës, dhe gjatë orëve të ditës. Ju mund të jeni i sigurt për të marrë bileta treni të lirë brenda javës. Të martën, e mërkurë, dhe e enjte, Biletat e trenit SNCB janë më ekonomike. Për shkak të vëllimit të udhëtarëve të biznesit që lëvizin për të punuar në mëngjes dhe në mbrëmje, biletat e trenit kushtojnë më shumë gjatë atyre orëve. Farshtë shumë më lirë të udhëtosh në çdo kohë ndërmjet mëngjesit pas mëngjesit dhe para udhëtimit në mbrëmje. Fundjava është një tjetër periudhë kulmi për trenat, sidomos të Premteve dhe të Shtunave. Çmimet e biletave të trenit SNCB gjithashtu rriten pushime publike dhe pushime shkollore.

numër 3: Porositni biletat tuaja për SNCB kur të jeni të sigurt për orarin tuaj të udhëtimit

Trenat SNCB janë në kërkesë të lartë, dhe me pak konkurrencë, ato aktualisht mbeten zgjidhja kryesore për trenat në Belgjikë. SNCB mund të përballojë të vendosë kufizime të biletave të trenit si ai që kanë që ndalon shkëmbimin e biletave ose rimbursimet nëse nuk është lloji i biznesit i biletave. Edhe pse ka ende faqe në internet ku mund të shisni biletat tuaja të dorës së dytë tek njerëzit, SNCB nuk lejon shitjen e biletave të dorës së dytë. Si ju ndihmon kjo të kurseni para? Porositni biletën tuaj vetëm kur jeni të sigurt se orari juaj do t'ju shpëtojë nga prenotimi i një bilete dy herë sepse diçka doli dhe ju nuk mund të përdorni biletën origjinale.

numër 4: Blini biletat tuaja SNCB në Save A Train

Ruani një tren ka më të madhin, më e mira, dhe ofertat më të lira për biletat e trenave në Evropë. Marrëdhënia jonë me shumë operatorë hekurudhorë, burimet e biletave të trenit, dhe njohuritë tona për algoritmet e teknologjisë i japin Save A Train akses në ofertat më të lira të biletave të trenit. Ne nuk ofrojmë vetëm oferta të lira të biletave të trenit vetëm për SNCB; ne ofrojmë të njëjtën gjë për alternativa të tjera ndaj SNCB dhe krenohemi me shërbimin më të mirë të klientit në tregun hekurudhor.

Çmimet e Trenit nga Brukseli në Antwerp

Çmimet e trenit nga Amsterdam në Antwerp

Lille në Antwerp Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Paris në Antwerp

 

SNCB Train in Station

 

Sa kushtojnë biletat SNCB?

Biletat e SNCB fillojnë nga 2,5 € deri në 20 € për një udhëtim të vetëm me tren. E çmimi i një bilete treni SNCB varet nga lloji i biletës që blini dhe kur vendosni të udhëtoni:

Biletë me një drejtim Udhëtim
standard € 2,50 – € 15.00 15 € – 30 €
Klasa e parë € 10.50 – 20 € 21 € – 46 €

 

Pse është më mirë të marrësh trena SNCB, dhe jo udhëtimi me aeroplan

1) Ju mbërrini në Qendrën e Qytetit. Ky është një avantazh i trenave SNCB kur krahasohet me aeroplanët. Trenat SNCB dhe të gjitha udhëtimet e tjera me tren nga kudo në qyteti në qendër të qytetit tjetër. Ju kursen kohë dhe kostoja e një taksie nga aeroporti në qendër të qytetit. Me ndalesa treni, është më e lehtë të arrish në kudo në qytet ku po shkon. Nuk ka rëndësi se nga po udhëtoni, Bruksel, Antwerp, i përdorur, ose Liege, Ndalesat në qendër të qytetit janë një avantazh i madh i trenave SNCB!

2) Të udhëtosh me aeroplan kërkon që të jesh në aeroport të paktën disa orë para kohës së fluturimit. Duhet të kaloni përmes kontrolleve të sigurisë para se të lejohet të hipni në aeroplan. Me trenat SNCB, thjesht duhet të jesh në stacion më pak se 30 minuta përpara. Kur merrni parasysh kohën që ju duhet të udhëtoni nga aeroporti në qendër të qytetit, do ta kuptoni që trenat SNCB janë më të mirë për sa i përket koha totale e udhëtimit.

3) Ne siperfaqe, çmimi i biletave të trenit SNCB duket se është më i kushtueshëm sesa biletat ajrore buxhetore. Megjithatë, kur i krahason të gjitha akuzat e përfshira, Biletat e trenit SNCB kanë një marrëveshje më të mirë çmimesh. Me kosto të tjera si tarifat e bagazheve që nuk duhet të paguani në trena, duke udhëtuar me SNCB është me siguri më e mira.

4) Trenat janë më eko-miqësorë kur krahason trenat dhe aeroplanët, trenat do të dilnin në majë. Aeroplanët ndotin shumë atmosferën me nivelet e larta të karbonit që lëshojnë. Trenat në krahasim japin shumë më pak ndotje të karbonit sesa aeroplanët.

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

 

Cili është ndryshimi midis klasës së parë dhe asaj të dytë?

Ekzistojnë klasa të ndryshme të biletave SNCB për buxhete dhe lloje të ndryshme udhëtarësh. Ju mund të blini biletën standarde për klasin e parë ose të dytë. për shembull, klasa e dytë do të përshtatet më mirë për udhëtime të gjata dhe udhëtarët e buxhetit. Por nëse jeni duke kërkuar një vend për të shtrirë këmbët tuaja ose jeni një udhëtar biznesi dhe duan të punojnë ndërsa udhëtoni, atëherë klasa e parë është ideale për ju.

 

 

A ekziston një pajtim në SNCB?

Për qytetarët e Belgjikës, ekzistojnë lloje të ndryshme të abonimeve, biletën e sezonit të pakufizuar, dhe Sezoni Standard. Për ndërkombëtarët ne sugjerojmë të blini një kohë të gjatë paraprakisht dhe atëherë do të keni opsionin më të lirë.

Të dy kartat mund të blihen në:

– Sportelet e biletave të SNCB.

– Aplikacioni SNCB.

Biletat standarde të SNCB:

Bileta standarde është bileta më fleksibile e trenit që ofron SNCB. kështu, ju mund të udhëtoni kudo në Belgjikë me një biletë standarde treni. Duhet të keni parasysh se biletat Standard janë blerë në internet, nuk mund të rimbursohet. Megjithatë, nëse ka pasur një ndryshim në plane, ju mund të rimbursoni ose shkëmbeni biletën në sportelet e biletave. veç, ky shërbim është i disponueshëm, një ditë para datës tuaj të nisjes, ose për 30 minuta pasi të keni blerë biletën.

Bileta e Familjes së Madhe

Të gjithë anëtarët e familjes mund të gëzojnë zbritje të shkëlqyera në biletat e SNCB. Për shembull, fëmijët nën 12 udhëtoni falas, dhe deri në 50% në bileta standarde për të rritur dhe fëmijë mbi 12. për më tepër, me këtë biletë, ju mund të udhëtoni në të gjitha trenat SNCB.

Kjo kartë është e vlefshme në kombinim me një kartë identifikimi fotografie, i cili duhet të përfshijë moshën e mbajtësit.

Bileta e sezonit standard

Qytetarët belg mund të blejnë Biletën e Sezonit Standard, dhe shijoni udhëtime të pakufizuara në të njëjtën rrugë. Me fjale te tjera, për çmimin e 10 muaj pajtim, ata mund të udhëtojnë në të dy drejtimet sa herë që të dëshirojnë.

Bileta e fundjavës

Bileta e Fundjavës është e vlefshme të Premten-Të Dielën, me një 50% zbritje në çdo destinacion në Belgjikë. Kështu që, duke filluar nga 7 pasdite të premten, ju mund të udhëtoni kudo nëpër Belgjikë, në klasën 1 ose 2. veç, këto terma të veçantë shtrihen në festa publike gjithashtu.

Çmimet e trenave nga Brukseli në Ghent

Antwerp në Ghent Çmimet e Trenave

Çmimet e Trenit Halle në Ghent

Bruges në Ghent Çmimet e Trenave

 

Sa kohë para se të mbërrijë nisja e SNCB?

Difficultshtë e vështirë të saktë saktësisht, por Save A Train ju këshillon që të mbërrini rreth 30 minuta para kohës së nisjes. Me këtë hark kohor, do të keni gjithashtu kohë të mjaftueshme për të blerë gjëra që ju nevojiten bëni udhëtimin tuaj me tren sa më komode.

 

Cila është orari i trenave SNCB?

Ju mund ta zbuloni në kohë reale në faqen tonë në Ruaj një tren orarin e trenave SNCB, Thjesht shkruani vendndodhjen tuaj aktuale dhe destinacionin e dëshiruar, dhe ne do t'ju tregojmë informacionin.

Çmimet e trenave nga Brukseli në Liege

Antwerp në Dinant Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Gent në Dinant

Liege në Dinant Çmimet e Trenit

 

Cilat stacione shërbehen nga SNCB?

Stacioni i SNCB në Bruksel është Brukseli – qendror, e cila ndodhet në zemër të Belgjikës.

Një stacion tjetër qendror SNCB është në Antwerp, Trenat SNCB nisen dhe mbërrijnë nga Stacioni Qendror i Antwerpenit, afër hotelit të bukur Blue Astrid. Antwerp Central është stacioni i dytë më i ngarkuar i trenit në Belgjikë.

Trenat SNCB nisen në Ghent nga Shën Pieters në Gent stacion, i cili është qyteti i tretë më i madh në Belgjikë dhe më i madhi në Flanders.

vasal, vasal Guillemins është stacioni hekurudhor qendror i SNCB. prandaj, Stacioni i trenit Liege lidh Belgjikën me vendet fqinje, duke e bërë atë një nga stacionet e trenave më të ngarkuara në Wallonia. për më tepër, nëse planifikoni të udhëtoni në Gjermani, Franca, Luksemburg, ose Hollanda nga Belgjika, më mirë të rezervoni biletat tuaja të trenit SNCB paraprakisht.

i përdorur (Brugge – I njëjti emër qyteti në një gjuhë tjetër popullore) stacioni hekurudhor është një tjetër stacion i trenit SNCB i zënë në Flanders. Për shembull, nga Bruges, ju mund të porosisni biletën tuaj të trenit tek tjetri destinacione popullore në Belgjikë: Genti, Antwerp, dhe Brukseli në më pak se një orë. Stacioni i trenit Bruges është në një 20 minuta në këmbë largësi nga Qendra e qytetit, dhe sheshi i bukur Markt i Qytetit të Vjetër.

Stacioni i trenit SNCB në Leuven është stacioni kryesor i trenit në rajonin Flemish Brabant në Belgjikë. Ky stacion i trenit i zënë lidh rajonin flaman me rajone të tjera dhe është një nga më të mirët 5 stacionet më të ngarkuara të trenave në Belgjikë. kështu, ti mundesh udhëtimit tren në Bruksel, Aeroporti i Brukselit, Leuven, Antwerp, dhe në thelb çdo qytet në Belgjikë.

Mechelen ose Malinas, në qytetin e Mechelen, është gjithashtu një nga stacionet qendrore të trenave SNCB në Belgjikë. Ju do të gjeni këtu 10 platformat, duke shërbyer linjat e trenave ndërqytetës, përfshirë Aeroportin e Brukselit nga Antwerp. veç, ju mund të blini biletat tuaja SNCB për në Amsterdam, dhe Luksemburgu, përmes Antwerpen dhe Bruksel.

 

Pyetjet e SNCB

A lejohen biçikletat Në bord Trenat SNCB?

Bikes lejohen në trenat SNCB. Nëse keni një biçikletë të palosshme, atëherë mund ta hipni në tren, pa asnjë kosto. Megjithatë, llojet e tjera të biçikletave do t'ju kushtojnë një shtesë prej 4 € për biletën tuaj të trenit.

A Fëmijët Udhëtojnë Falas në Trenat SNCB?

po, por vetëm deri në një moshë të caktuar. Fëmijët që janë më të rinj se mosha 12 do të udhëtojë falas kur shoqërohet nga një pasagjer i rritur.

A lejohen kafshët shtëpiake në trenat SNCB?

po, ju mund ta sillni kafshën tuaj në tren, për 3 € për udhëtim. Megjithatë, kafsha duhet të jetë në plumb ose në një thes, ose shporta.

Cilat janë procedurat e konviktit për SNCB?

Disa stacione kanë ekrane elektronike që zbulojnë formimin e trenave. Me tutje, përdorni këto për të kontrolluar zonat ku do të jetë numri i trajnerit të trenit kur të vijë një tren.

Pyetjet më të kërkuara të SNCB – A duhet të porosis një vend paraprakisht në SNCB?

ju mund rezervë a e di përpara në familje SNCB trenat. ju do të merrni një personale vend pasi të bëni një rezervim, por kjo nuk është e domosdoshme.

A ka internet Wi-Fi brenda SNCB?

jo. Nuk ka asnjë falas Wi-Fi internet në trenat SNCB. Ju mund të shijoni Wi-Fi falas në stacionet hekurudhore SNCB.

 

SNCB tickets are available for these trains

 

Nëse keni lexuar në këtë pikë, tani i dini të gjitha ato që duhet të dini për trenat tuaj SNCB dhe jeni gati të blini biletën tuaj të trenit SNCB Ruaj një tren.

 

Ne kemi Biletat e Trenit për këta operatorë hekurudhor:

DSB Denmark

DSB daneze

Thalys railway

Thalys

eurostar logo

Eurostar

sncb belgium

SNCB Belgjikë

intercity trains

Trenat ndërqytetës

SJ Sweden Trains

SJ Suedi

NS International Cross border trains

Hollanda Ndërkombëtare e NS

OBB Austria logo

OBB Austri

TGV Lyria france to switzerland trains

SNCF TGV Lyria

France national SNCF Trains

SNCF Ouigo

NSB VY Norway

NSB kundër Norvegjisë

Switzerland Sbb railwaySBB Zvicër CFL Luxembourg local trains

CFL Luksemburg

Thello Italy <> France cross border railway

Thello

Deutsche Bahn ICE high-speed trains

Deutsche Bahn ICE Gjermani

European night trains by city night line

Trenat Night

Germany Deutschebahn

Deutsche Bahn Gjermani

Czech Republic official Mav railway operator

Mav Czechek

TGV France Highspeed trains

SNCF TGV

Trenitalia is Italy's official railway operatorTrenitalia logo e eurail

Eurail

 

A doni ta ngulitni këtë faqe në faqen tuaj? Kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-sncb%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed), Ose thjesht mund të lidheni direkt me këtë faqe.

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë
A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !