Koha e leximit: 7 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 25/02/2022)

Një pushim familjar në Evropë mund të jetë kënaqësi e shkëlqyeshme për prindërit dhe fëmijët e të gjitha moshave nëse e planifikoni mirë. Evropa është vendi i kështjellave dhe urave, parqe të gjelbërta bujare, dhe rezervat ku Vajza të reja dhe djemtë mund të shtiren si princesha dhe princa për një ditë. Atje jane shtigje të shkëlqyera për shëtitje dhe shumë pika për aventura në natyrë të shkëlqyeshme, por udhëtimi me fëmijë është një sfidë.

Nga planifikimi te paketimi, ne kemi hartuar udhëzuesin përfundimtar për një udhëtim familjar të ëndërruar. Vetëm ndiqni tonë 10 këshillat më të mira për një pushim familjar në Evropë për të siguruar një udhëtim epik familjar.

 

1. Këshilla për pushimet familjare në Evropë: Përfshini fëmijët tuaj

Sekreti për një pushim të shkëlqyer familjar është kur e gjithë familja është në bord dhe e ngazëllyer. Evropa është plot me monumente të mahnitshme, tërheqjet, parqe dëfrimi, dhe vendet për tu vizituar, dhe marrja pjesë e fëmijëve tuaj në planifikimin e udhëtimit tuaj në Evropë do të kthehet në një pushim ëndërr. Bëni kërkimin tuaj paraprakisht, zgjidhni atraksionet që dëshironi të vizitoni, dhe spote që fëmijët tuaj do të donin, dhe pastaj bëjini fëmijët të zgjedhin 3-4 atraksionet në listë. Në këtë mënyrë të gjithë janë të lumtur dhe kanë diçka për të pritur çdo ditë.

Çmimet e trenave nga Brukseli në Amsterdam

Çmimet e trenit nga Londra në Amsterdam

Çmimet e trenit nga Berlini në Amsterdam

Çmimet e Trenit nga Parisi në Amsterdam

 

kid sitting on a suitcase in an airport

 

2. Qëndroni në AirBnB

Airbnb është më e lirë, me private, dhe ka një ndjesi shtëpiake, gjë që është shumë e rëndësishme për fëmijët kur janë larg shtëpisë. Airbnb është një mundësi e shkëlqyer akomodimi për një pushim familjar në Evropë sepse hotelet në Evropë bëhen mjaft të shtrenjta, edhe me një marrëveshje mëngjesi. Qëndrimi në Airbnb ju siguron një kuzhinë për të gatuar vaktet tuaja, drekë për të shkuar, dhe kohën e mëngjesit kur mund të diskutoni ditën.

Gjithashtu, ka mjaft hapësirë ​​dhe privatësi për fëmijët dhe prindërit, për të pushuar pas një dite të gjatë eksplorimi.

Firence në Romë Çmimet e Trenit

Napoli në Romë Çmimet e Trenit

Florenca në Pisa Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Roma në Venecia

 

3. Këshilla për pushimet familjare në Evropë: Dilni nga qendra e qytetit të zënë

Evropa është plot me rezerva natyrale piktoreske dhe parqe kombëtare, me shtigje të shkëlqyera për shëtitje dhe pika pikniku. Madhështia natyrore në Evropë është aq e gjithanshme saqë edhe nëse po udhëtoni me fëmijë të vegjël, ju akoma mund të eksploroni ujëvarat dhe pikëpamjet.

Shumica e parqeve janë të arritshme tren nëpërmjet nga qendrat e mëdha të qytetit. Nëse planifikoni paraprakisht dhe vini të përgatitur, nuk ka asnjë arsye pse nuk duhet të argëtoheni në ambiente të shkëlqyera jashtë dhe të shijoni ajrin e pastër, pyjet, dhe parqe me temë.

Milano në Romë Çmimet e Trenit

Firence në Romë Çmimet e Trenit

Pisa në Romë Çmimet e Trenit

Napoli në Romë Çmimet e Trenit

 

Get Out Of Busy City Center and do A Family Vacation In European Alps

 

4. Rezervoni Transportin Tuaj

Njohja e mënyrës suaj për të lëvizur në një vend të huaj është vendimtare kur udhëtoni me femije. Ju nuk doni të humbni dhe të endeni nëpër qytet në këmbë ose të udhëtoni nga aeroporti, pa marrë parasysh motin. prandaj, planifikimi dhe prenotimi i mjeteve tuaja të transportit në Evropë do të premtojnë një pushim të shkëlqyeshëm familjar.

Transporti publik është shumë i besueshëm dhe komode në Evropë. Ka shumë mundësi udhëtimi brenda dhe jashtë qendrave të qytetit. Shkimi me tren dhe tramvaj është ideal për fëmijët sepse mund të arrini kudo, shmangni trafikun në buxhetin e udhëtimit tuaj.

Ne krahasim me marrja me qira e një makine dhe duke kaluar shumë kohë duke kërkuar parkim ose thjesht duke u përqëndruar në rrugë, ju mund të shijoni udhëtimin dhe snacks, kur a treni duke udhëtuar me fëmijë në Evropë. Një i madh avantazhi i udhëtimit në Evropë me fëmijë me tren është që fëmijët të udhëtojnë falas me një leje hekurudhore Euro.

Amsterdam në Londër Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Parisi në Londër

Çmimet e trenave nga Berlini në Londër

Çmimet e trenave nga Brukseli në Londër

 

5. Këshilla për pushimet familjare në Evropë: Pack Lehta

Udhëtim në Stacionet e trenave të Evropës me karroca dhe valixhe të mëdha mund të jenë sfiduese. Disa stacione treni nuk do të kenë ashensorë ose shkallë lëvizëse, kështu që është më mirë të paketoheni dhe të udhëtoni lehtë. Sigurohuni që të paketoni një karrocë fëmijësh dhe dore të palosshme, në këtë mënyrë nëse fëmijët janë mjaft të rritur, ata mund të mbajnë bagazhet e tyre.

përveç, paketimi i dritës nënkupton paketimin e të gjitha gjërave thelbësore për udhëtimet familjare. kështu, duke i mbajtur fëmijët të zënë në udhëtimet me tren me pajisje për t'u ngjyrosur, libra audio, ose koha e shikimit të karikaturave në iPad, do të jetë një ndihmë e madhe.

Mynih në Salzburg Çmimet e Trenit

Mynih në Passau Çmimet e Trenit

Nuremberg në Passau Çmimet e Trenit

Salzburg në Passau Çmimet e Trenit

 

6. Të hash me fëmijë në Evropë

Duhet ta dini se restorantet në Evropë nuk u ofrojnë fëmijëve ushqime, pra janë të rriturit’ pjesë për të gjithë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme të përmendet për shembull nëse jeni duke udhëtuar për në Itali, nuk do të gjeni pica me madhësi për fëmijë ose pjesë të makaronave, kështu që jini të përgatitur.

por, nuk keni pse të darkoni. Një nga këshillat tona më të mira për të udhëtuar me fëmijë në Evropë është të kesh pikniqe familjare. Shumë është thënë për parqet dhe natyrën e Evropës sepse tokat e gjelbra të pasura janë thjesht të dizajnuara për të organizuar piknikun tuaj familjar. Merrni pasta, frut i fresket, dhe perime në tregun lokal dhe ju jeni gati për një piknik dreke. Çmimet në tregjet e fermerëve janë dukshëm më të lira se në supermarkete dhe restorante. Për t’i mbushur të gjitha, thjesht mendoni për pikëpamjet që do të shijoni me çdo pickim të vetëm dhe plotësisht falas.

Çmimet e trenave nga Mynihu në Cyrih

Çmimet e trenit nga Berlini në Cyrih

Çmimet e Trenit Bazel në Cyrih

Çmimet e Trenit nga Vjena në Cyrih

 

Picnic is a good Tip For Family Vacation In Europe

 

7. Këshilla për pushimet familjare në Evropë: Varka dhe turne në këmbë falas në Evropë

Ju mund t'i bëni të gjitha vetë me një hartë dhe libra dhe aplikacione, por bashkimi me një varkë ose turne në këmbë është më i miri. Në shumicën e qyteteve evropiane ka turne falas në këmbë në qytet me një udhëzues lokal. Ky udhëzues i gëzuar do të tregojë dhe tregojë sekretet e ruajtura më mirë nga qyteti, pa u humbur në labirintin e rrugëve. Udhëzuesi gjithashtu do të tregojë restorantet lokale me menu të caktuara për drekë dhe do të japë këshillat më të mira se çfarë të bëni në qytet.

Evropa është plot me kanale dhe lumenj, kështu që një turne me varkë është një tjetër argëtim dhe mënyrë unike për të udhëtuar dhe eksploruar. Do të jetë emocionuese për fëmijët dhe relaksuese për ju.

Çmimet e trenave për Interlaken në Cyrih

Çmimet e Trenit nga Lucerna në Cyrih

Çmimet e Trenit nga Berna në Cyrih

Çmimet e Trenit nga Gjeneva në Cyrih

 

Boat And Walking Tours while doing a Family Vacation In Europe

 

8. Bëni kohë për udhëtime me karusel

Shumica e qyteteve evropiane do të kenë një karusel të ndritshëm dhe të mrekullueshëm në sheshi kryesor i qytetit. Në vend që të vraponi në sitin tjetër, ndalo, dhe lejo që kiddos të bëjnë sa më shumë udhëtime sa të duan. Duke shijuar një udhëtim me karusel kur Kulla Eiffel është menjëherë pas jush, është një moment mjaft i paharrueshëm për të vegjëlit dhe të rriturit.

Amsterdam në Paris Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Londra në Paris

Rotterdam në Paris Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Brukseli në Paris

 

Make Time For Carousel Rides in a fun fair

 

9. Këshilla për pushimet familjare në Evropë: Bëni kohë për "Oops"

Vetëm sepse jeni në Zvicër, nuk garanton se gjithçka do të shkojë normalisht në udhëtimin tuaj familjar. Kur jeni duke udhëtuar me fëmijë, Çdo gjë mund të ndodhë, edhe në Evropë, kështu që sigurohuni që të lini kohë për oops në udhëtim. Bëni kohë për surpriza të paplanifikuara, vonesat, ndryshimet në planet falë kiddos ters, dhe të jetë i pranishëm dhe i gatshëm për t'u përshtatur.

Salzburg në Vjenë Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Mynihu në Vjenë

Çmimet e Trenit nga Graz në Vjenë

Çmimet e Trenit nga Praga në Vjenë

 

10. Tregoni Fëmijëve Evropë jashtë Shtegut të Rrahur

Një nga këshillat tona kryesore për të udhëtuar me fëmijë është t'u tregojmë atyre si udhëtoni jashtë rrugës së rrahur në Evropë. Shmangni masat në sheshet kryesore, linjat për gelato, dhe foto familjare, duke i çuar në ato pika të fshehura, fshatra piktoreske, dhe natyra e jashtëzakonshme.

Fëmijët i pëlqejnë përrallat dhe aventurat, kështu që çoji në ato spote ku janë krijuar legjendat. Ashtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të kaluar kohë cilësore së bashku, bëni më të mirën e pushimeve familjare në Evropë, dhe mësoji ata për kulturën dhe historinë e pasur të Evropës.

Evropa është një destinacion i shkëlqyer për pushime familjare në çdo kohë të vitit. Pavarësisht nëse jeni një familje që kërkon aventura ose jeni të etur për ndonjë gjë në muze, Evropa i ka marrë të gjitha. veç, Evropa është miqësore me familjen kur bëhet fjalë për transportin dhe kalimet e veçanta të qytetit. tonë 10 këshillat më të mira për një pushim familjar në Evropë do të jenë një ndihmë e madhe kur planifikoni udhëtimin tuaj të ardhshëm apo edhe të parë në vendin e kështjellave dhe legjendave.

Milano në Venecia Çmimet e Trenit

Padova në Venecia Çmimet e Trenit

Bologna në Venecia Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Roma në Venecia

 

Hiking is among the best Tips For Family Vacation In Europe

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni pushimet më të mira familjare në Evropë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "10 Këshillat më të mira për pushimet familjare në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/tips-family-vacation-europe/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)