Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 08/10/2021)

Ka udhëzues të panumërt me këshilla dhe rekomandime për çdo lloj udhëtimi në Evropë, dhe çdo lloj udhëtarësh. Këto libra udhëzues janë të shkëlqyeshëm për të mësuar rreth historisë dhe kulturës, por ata nuk do t'ju tregojnë për këshillat e brendshëm të Evropës. Turne falas në këmbë janë një mënyrë fantastike për të zbuluar Evropën, dhe do të gjeni një turne falas në këmbë në qytet në çdo qytet evropian.

Vish këpucë të rehatshme, sepse po largohemi në një udhëtim për në 7 turnetë më të mira falas në këmbë në Evropë.

 

1. Turneu më i mirë falas në shëtitje në qytet i Pragës

Një udhëzues që flet anglisht do t'ju takojë në Hotel ananasi në qytetin e vjetër për 2.5 orë turne në këmbë rreth Pragës. Do të filloni turneun në këmbë në sheshi i famshëm i qytetit të vjetër, vazhdoni në urën portreti Charles. Nga qendra turistike në vendet më të mira të qytetit për drekë dhe pije, Bëj dhe mos bëj Pragën, do ta mbaroni udhëtimin me shumë rekomandime dhe histori për të cilat nuk do të lexoni kurrë në librat udhëzues.

Turneu falas në këmbë i qytetit të Pragës është një nga 7 turnetë më të mira në këmbë në Evropë, për shkak të udhëzuesit special. Ju do të largoheni nga turneu i ngazëllyer për të zbuluar Pragën, dhe me një listë të shkëlqyeshme të restoranteve që ofrojnë menu të përballueshme për drekë. veç, ju do të mësoni në lidhje me kërcimin për birrën më të mirë artizanale Çeke, dhe pamjet më të mira të Pragës mahnitëse.

Nuremberg në Pragë Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Mynihu në Pragë

Çmimet e trenave nga Berlini në Pragë

Vjena në Pragë Çmimet e Trenit

 

Prague city view is the start of the Best free walking tours Europe

 

2. Amsterdami, Holandë

Turneu falas në këmbë i Amsterdamit, i njohur gjithashtu si turne në këmbë në qytetin FreeDam, ka të bëjë me zbulimin dhe shijimin e qytetit më liberal në Evropë. Turneu nis çdo ditë nga pika e takimit në Bursën e Bursës për një turne 3-orësh në këmbë, nga legjendat e Amsterdamit të Vjetër në historitë moderne dhe të modës së Amsterdamit.

Gjatë këtyre 3 orë argëtimi, do të takoni udhëtarë nga e gjithë bota dhe do të mësoni rreth politikës liberale të drogës në Amsterdam, rrethi i dritave të kuqe, politika, dhe historia nga udhëzuesit’ histori zbavitëse. veç, në turne falas në këmbë, mund të merrni këshilla të brendshme nga udhëzuesi udhëtimet ditore më të mira nga Amsterdami dhe në të gjithë Evropën.

 

 

Çmimet e trenave nga Brukseli në Amsterdam

Çmimet e trenit nga Londra në Amsterdam

Çmimet e trenit nga Berlini në Amsterdam

Çmimet e Trenit nga Parisi në Amsterdam

 

3. Turneu më i mirë falas në këmbë për në Berlin në Berlin

Turneu origjinal i qytetit në këmbë falas në këmbë është mënyra më e mirë për të zbuluar historinë e qytetit, monumentet, dhe thekson në disa orë. Shtë një turne i shkëlqyeshëm hyrës në këmbë në një nga qytetet më hipë në Gjermani, me një histori të pasur, dhe politika.

Përveç theksimeve historike, Berlini ofron turne të ndryshëm që do të tregojnë Berlinin nga kënde të ndryshme; artistike, ushqim, ose pijet në qendër. në turneun origjinal të lirë të qytetit në Berlin, ju do të vizitoni 6 të monumenteve kryesore në Berlin, dhe dëgjoni për historitë prapa murit dhe kulturës së Berlinit.

Turneu origjinal falas në këmbë në Berlin i qytetit niset dy herë në ditë, nga pika e takimit në “Dëshira, vullneti”. Udhëzuesi do të presë me një bluzë origjinale falas në këmbë në Berlin dhe do të ishte e lumtur të rekomandonte vendet e festave më të mira në qytet., dhe si te udhëtoni nga Berlini në qytete të tjera të mëdha në Gjermani dhe rezervat kombëtare.

Frankfurt në Berlin Çmimet e Trenit

Leipzig në Berlin Çmimet e Trenit

Hanover në Berlin Çmimet e Trenit

Çmimet e Trenit nga Hamburg në Berlin

 

Berlin City view from the street

 

4. Venediku, Italia

Venecia është një nga qytetet më të vogla në Itali. megjithatë, është shumë e lehtë të humbasësh kur endesh nëpër rrugicat e tij të ngushta dhe Arkitektura e të lë pa frymë. Turneu falas në Venecia në këmbë në qytet do t'ju udhëheqë nëpër histori, kulturës, art, dhe arkitekturës në një 2.5 orë turne. Udhëzuesja e pasionuar Simona do t'ju tregojë gjithçka rreth qytetit, kuzhinë, dhe spote për romancë.

Ngjarja kryesore e turneut falas për në këmbë në Venecia është Simona, udhëzuesi, dhe atmosfera argëtuese. Pavarësisht nga shiu, numri i njerëzve, do të keni një kohë përrallore dhe do të merrni shumë rekomandime për të Ushqim Italian dhe pije Eprol në Venecia.

Milano në Venecia Çmimet e Trenit

Firence në Venecia Çmimet e Trenit

Bologna në Venecia Çmimet e Trenit

Treviso në Venecia Çmimet e Trenit

 

Venice Canals are the Best free walking tours Europe

 

5. Turneu më i mirë në Paris për Qytetin në Shëtitje

Parisi është një nga qytetet më turistike në Evropë, për të mos përmendur në botë. Kur Kulla Eiffel dhe Avenue des Champs-Elysees janë të mbushura me turistë, është e vështirë të shijosh magjinë e vendeve portreti të qytetit. por, në një turne falas në këmbë, udhëzuesi juaj do të sigurojë që ju do të merrni më të mirën nga këto monumente, dhe shumë më tepër në një turne të stilit unik.

Parisi është shtëpia e shumë gurëve të çmuar të fshehur, kështu numri i turneve falas në këmbë është i pafund. Ka turne ditore dhe nate, turne për çdo lagje, turne kuzhine dhe arti. Megjithatë, turneu më i mirë falas për të ecur në qytet është në Paris gurët e çmuar të fshehur dhe turne sekret në Paris. Udhëzuesi do t'ju çojë nëpër pasazhe të fshehura të Luvrit, ndërtesat në spotet sekrete fotografike, larg turmave dhe në zemrën e Parisien.

Amsterdam në Paris Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Londra në Paris

Rotterdam në Paris Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Brukseli në Paris

 

Paris louvre museum

 

6. Udhëtim Falas për Çokollatat në Cyrih

Përveç udhëzuesit të shkëlqyeshëm dhe argëtues, Turi më i mirë falas në këmbë i qytetit të Cyrihut është qielli i kuzhinës. Pse të ecësh nëpër qytetin e vjetër dhe pikat kryesore të Cyrihut në stilin tradicional, kur mund ta erëzoni me çokollatë hyjnore zvicerane. Shijoni tartufë, mësoni për nxjerrjen e kakaos, dhe vizitoni çokollatorët më të mirë në Evropë ndërsa admironi kishën Lindenhof dhe Grossmunster.

Turneu në këmbë falas në Cyrih është 2 orë të gjata dhe niset çdo të shtunë nga Paradeplatz, dhe nuk ka nevojë të regjistroheni.

Çmimet e trenave për Interlaken në Cyrih

Çmimet e Trenit nga Lucerna në Cyrih

Çmimet e Trenit Lugano në Cyrih

Çmimet e Trenit nga Gjeneva në Cyrih

 

Zurich canal is one of the Best free walking tours Europe

 

7. Vjena, Austria

Mënyra më e mirë për të filluar me të duke eksploruar Vjenën është në turneun Mirë se vini në Vjenë në këmbë në qytet. Përafërsisht 2 orë do të merrni një histori të shkurtër të Vjenës dhe monumenteve kryesore të saj, ku mund të shijoni kuzhinën vjeneze për drekë nga Marina, një nga udhëzuesit më të mirë në Vjenë.

Dy herë në ditë, udhëzuesi do t'ju presë në sheshin Albertina për një turne historik rreth Vjenës.

Salzburg në Vjenë Çmimet e Trenit

Çmimet e trenave nga Mynihu në Vjenë

Çmimet e Trenit nga Graz në Vjenë

Çmimet e Trenit nga Praga në Vjenë

 

Vienna, Austria view from above

përfundim

Gjëja më e mirë në lidhje me turne falas në këmbë është udhëzues. Ndërsa shumica e turneve janë në anglisht, udhëzuesi do t'ju japë gjithçka që ju duhet të dini për qytetin në anglisht të shkëlqyeshme. Çdo pyetje do të përgjigjet dhe ju do të përfundoni turneun me rekomandime të mahnitshme, anekdota, dhe informacione për qytetin. Gjëja e dytë më e mirë është se 7 turne më të mira në këmbë në qytet në Evropë, janë se janë falas, të shkurtër dhe në pikë, dhe angazhuese.

 

FAQ të Falas për Udhëtimet në Qytet në Këmbë Në Evropë

A janë këto turne falas në këmbë falas?

Turne falas në këmbë në qytet janë të bazuara në informacione. Kuptimi, nuk keni nevojë të rezervoni një vend në turne për pagesë, por në fund të turneut, ju duhet të falënderoni udhëzuesin e shkëlqyeshëm duke e informuar.

Sa duhet të jap këshilla?

Tipi ndryshon nga qyteti në qytet, por mesatarisht bakshishi është nga 5 deri në 15 euro.

Si ta gjej udhëzuesin?

Udhërrëfyesit falas për shëtitje në qytet do t'ju takojnë në pikat qendrore të takimit, dhe do t'i njohësh nga këmisha e tyre. veç, ata ka shumë të ngjarë të vijnë dhe t'ju përshëndesin.

A ka turne shëtitjeje në gjuhë të tjera përveç anglishtes?

Shumica e turneve falas në këmbë në Evropë ofrojnë turne në anglisht dhe në gjuhën lokale, me pak turne në gjuhë të tjera. Kjo ndryshon nga qyteti në qytet, dhe operatorët turistikë.

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni udhëtimin tuaj në qytetet më të mira evropiane dhe turne në këmbë me tren.

 

 

A doni të vendosni në faqen tuaj në internet postimin tonë të blogut "7 turne më të mira për shëtitje falas në Evropë"? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-free-walking-tours-europe/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)