Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 13/05/2022)

Evropa ka një bukuri të caktuar dimrit gjatë muajve të ftohtë që janë ndryshe nga çdo vend në botë. Nuk është shumë e ndryshme, dhe nuk ka dy vende kanë të njëjtën ndjenjë dhe atmosferë. Në fakt, shumë njerëz thonë se qytete gjatë muajve të ftohtë të ndjehen si udhëtonte në një destinacion i ri. Winter ka aftësinë fantastike për të transformuar Evropën plotësisht, dhe nga ana tjetër, krijoni një përvojë krejtësisht të re për vizitorët që ata nuk mund ta përjetojnë në asnjë kohë tjetër të vitit. Bora bie sjell me vete një shumë të aktiviteteve të dimrit dhe festat e rëndësishme që të bëjnë çdo gjë shumë festive. Megjithë bollëkun e ndryshimeve dhe bukurisë, është e pamundur për të vizituar çdo gjë. Nëse ju doni per te udhetuar për disa nga më të spote popullore udhëtimit, vizitoni këto 5 Destinacionet dimrit në Evropë.

 

1. Destinations dimër në Evropë: Budapestin, Hungari

Nëse jeni duke kërkuar për një Winter Wonderland që do të ju amaze, pastaj të shohim më tej se Budapest. Ai është qyteti i përsosur për një largim të dimrit. Një nga arsyet kryesore që shumë zgjedhin Budapesti është normat e të përballueshme. Ju merrni të përjetojnë një qytet të bukur për një normë të përballueshme. Budapesti është zakonisht plot me turistë gjate veres. Megjithatë, gjatë dimrit, ju merrni për të parë bukurinë e qytetit me turmat minimale. Përveç kësaj, që ju të merrni një shumë e ëmbëlsira oxhak dhe verë e shijshme.

Një bonus shtesë është mahnitëse Margaret Island. Është vend i përkryer për vizitë në qoftë se ju dëshironi që të ketë një luftë epike mbledhje. Një shumë e vendasit dhe turistët të mblidhen me miqtë e tyre dhe të gëzojnë dëborë. Nëse lufton mbledhje nuk janë për ju, pastaj të gëzojnë patinazhi në frontin e një kështjellë! Budapest Qyteti Park bëhet një shesh patinazhi në akull gjatë dimrit. Pasi të keni mbaruar duke luajtur në dëborë, ju mund të lëvizin për banjot. Spa mahnitshme Gellert është një vend i madh për të ngrohtë deri dhe të gëzojnë disa ujërat termale.

Budapest, Hungary ice skating

 

2. Venediku, Italia

Venecia mund të mos jetë gjëja e parë që do të vijnë në mendje kur ju imagjinoni dimra evropiane. Megjithatë, në qoftë se ju të udhëtojë për në qytetin e kanaleve gjatë dimrit, ju do të mbani mend atë përgjithmonë. Rrugët mbushur me njerëz dhe kafenetë e zhurmshme janë dinjitoz poshtë, dhe ju të shihni një anë të qytetit se vera nuk mund të tregojnë. Të gjitha ngutje dhe nxitim e muajve të verës është zëvendësuar me një të qetë dhe atmosferë të qetë që është e përkryer për një shëtitje dimrit. Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se qyteti vjen në jetë shumë shpejt, kur Venecia karnaval rrotullon rreth. çdo shkurt, qyteti merr një rritje të vizitorëve, dhe maska ​​zbukurime përmbytjet në rrugët e qytetit. Krijues kostumet dhe kërcimtarët në rrugë sjellin në jetë historinë shumëngjyrëshe të qytetit. Nëse doni një dimër të gjallë që ju kurrë nuk do të harroj, vënë Venecias në listën tuaj.

Genoa për Trenat Venecia

Turin për Trenat Venecia

Parma për Trenat Venecia

La Spezia për Trenat Venecia

 

 

3. Destinations dimër në Evropë: Parisi, Franca

Franca lidh shumicën e njerëzve me kuzhinën e shijshme dhe shëtitjet romantike. Megjithatë, vendi bëhet edhe më simpatik kur rrotullon dimrit rreth, sidomos në kryeqytet. Paris është mahnitëse pa marrë parasysh çfarë kohë të vitit që udhëtojnë atje. për fat të keq, shumë njerëz nuk e merrni për të përjetojnë atë gjatë sezonit të ftohtë. Parisi, qyteti i dashurisë dhe romance, është e sigurt për të kënaqur dhe të lë përshtypje ju në qoftë se ju nuk do mend veshur me një xhaketë të ngrohtë dhe veshje të tjera të dimrit. Sezonit festiv sjell Paris në jetë. Vizitorët nuk mund të merrni vetëm të kënaq në Ushqim i shijshëm dhe festivalet e verës. Megjithatë, ajo është edhe koha e përkryer për të parë ngjarje të tilla si Festivali Wonderful në Musee des Arts Fairground dhe Dritat Festival në Jardin des Plantes.

Explore tregjet e qytetit dhe rrugët dekoruar, ndërsa ju të marrë në bukurinë e qytetit. Dimër është koha e përkryer për të marrë një shëtitje përgjatë brigjeve seines ose të marrë humbur në rrugët e Le Marais. Sapo ju të shihni se, ju mund të pop në një kafene parizian dhe të gëzojnë një pije të mirë. Pasi që është bërë, ju mund të shihni të gjitha tërheqjet kryesore në Paris me pak rreshta.

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Paris, France in the winter

 

4. Vjena, Austria

Edhe pse mijëra turistë dynden në Austri gjatë gjithë vitit, ka një të veçantë ndjehen përrallë gjatë dimrit. Të gjitha qytetet dhe qytete në vend të ketë një të ndjehen këndshëm që është mjaft unike. Nuk është Dëbora zakonisht i rëndësishëm nga nëntori në mars. Kjo nënkupton se të dashuruar borë janë të sigurt për të adhuruar dimër austriake. Nëse ju doni të përjetojnë thelbin e një dimrit austriake, Vizita Vienna. Ky kapital i madh është i njohur për shpirtin e tij festive dhe veshjen karakteristike. Nëse ju jeni në humor për disa pazar dimrit, të sigurt për të vizituar tregjet e Krishtlindjeve. Vjenë ka disa nga tregjet më të njohura në të gjithë Evropën. Vizitorët merrni për të shijuar kuzhinën e shijshme austriake dhe pi pak verë mulled. Përveç kësaj, ka sende të ndryshme të punuar me dorë dhe e shijshme trajton çokollatë.

Salzburg për Trenat e Vjenës

Mynih për Trenat e Vjenës

Graz të Trenat e Vjenës

Pragë për Trenat e Vjenës

 

Vienna Winter Destinations in Europe

 

5. Destinations dimër në Evropë: Interlaken, Zvicra

Nëse ju jeni një person i veprimit që nuk mund të imagjinohet kaluar kohë në një qytet për pushime të dimrit, pastaj Interlaken në Zvicër është destinacioni dimrit për ju. Ndryshe popullor, Destinacionet e mëdha të qytetit, Interlaken është një qytet turistik pranë Alpeve. Mijëra skiatorë dhe snowboarders bëjnë rrugën e tyre në Interlaken çdo dimër dhe të bëjnë përdorimin e peizazhit pabesueshme ofron zonë. Interlaken ka më të mirë të të dy botëve. Së pari, Afërsia dhe aksesi i përshtatshëm për aktivitete të mahnitshme malore. në radhë të dytë, ai ofron gjithçka që dikush mund të dua, kur është fjala për objektet. Nëse ju të gëzojnë fun dritë, apo ju doni të testuar limitet tuaja në rrugë ekstreme, Interlaken është për ju. Çfarëdo ideja juaj e fun është, ju do të jetë i lumtur të di se ju mund të bëni rrugën tuaj të kthehet në qytet dhe të gëzojnë disa Fondue.

Basel për Trenat Interlakenit

Bern të Trenat Interlakenit

Lucerne për Trenat Interlakenit

Zurich për Trenat Interlakenit

 

Interlaken Winter Destinations in Europe

 

Evropa ka diçka për të gjithë. Kjo është deri tek ju për të vendosur se çfarë dimrit wonderland juaj duket si dhe përdorimi Ruaj një tren për të arritur atje. Ka shumë për të përjetuar në muajt e dimrit, kështu që të merrni aventureske dhe për të marrë një hap të guximshëm përpara.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Destinations dimër në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwinter-destinations-europe%2F%3Flang%3Dsq – (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)