Order A Train Ticket TANI

Biletat e lira të trenit Eurostar dhe çmimet e udhëtimit

Këtu mund të gjeni të gjitha informacionet rreth Bileta të lira të trenit Eurostar dhe Mimet e udhëtimit në Eurostar dhe përfitimet.

 

Temat: 1. Pikat kryesore të Eurostar me tren
2. Rreth Eurostar 3. Njohjet më të mira për të marrë një biletë të lirë të trenit Eurostar
4. Sa kushtojnë biletat e Eurostar 5. Pse është më mirë të marrësh trenin e Eurostar, dhe jo udhëtimi me aeroplan
6. Cilat janë ndryshimet midis Standardit, Kryeministri standard dhe Kryeministri i Biznesit në Eurostar 7. A ka një abonim në Eurostar
8. Sa kohë para nisjes për të mbërritur 9. Cilat janë oraret e trenave të Eurostar
10. Cilat stacione shërbehen nga Eurostar 11. FAQ të Eurostarit

 

Pikat kryesore të Eurostar me tren

  • Kompania Eurostar u lançua në 14 nëntor 1994
  • Një nga trenat më të shpejtë në Evropë është Eurostar, Shpejtësia me të cilën Eurostar merr është 320km në orë
  • Tuneli i Kanalit Eurostar është 50.45 km e gjatë ose 31.5 milje. Kjo është ekuivalenti i 169 Kullat Eiffel grumbulloheshin njëra mbi tjetrën
  • 2h15 e kohës së udhëtimit midis Parisit dhe Londrës në bordin e Eurostar
  • Kur udhëtoni me Eurostar nga Britania e Madhe në Evropë, ju keni 1 orë mbrapa në kohë
  • Kalimi i Tunelit të Kanalit merr 35 minuta

 

Rreth Eurostar

Trenat me shpejtësi të lartë Eurostar është një shërbim që po lidh Evropën Perëndimore me Londrën dhe Kentin në Mbretërinë e Bashkuar, Lidhjet nga Evropa janë Parisi dhe Lille në Francë, Bruksel, dhe Antwerp në Belgjikë, Roterdam dhe Amsterdam në Hollandë. Gjithashtu, ju mund të merrni me tren nga Londra në Disneyland Paris (Stacioni i Trenit Marne La Vallee Chessy) dhe gjithashtu destinacionet sezonale në Francë Si Marseja dhe Moutiers në Alpet Franceze. Të gjithë trenat e Eurostar kalojnë Kanalin anglez përmes Tunelit të Kanalit.

E Shërbimi i trenit Eurostar trenat po udhëtojnë deri në 320 km në orë në linjat e trenit me shpejtësi të lartë. Që nga Eurostar filloi të operojë në 1994, linja të reja janë ndërtuar në Belgjikë dhe në Mbretërinë e Bashkuar për të zvogëluar kohën e udhëtimit midis destinacioneve të Eurostar. Projekti me dy faza i lidhjes hekurudhore të tunelit në Channel është përfunduar në 14 nëntor 2007, kur terminali në Londër i Eurostar u transferua nga Waterloo International në London St Pancras International stacion treni.

 

Eurostar train

Shkoni në Kurseni një faqe në internet ose përdorni këtë widget për të kërkuar trajnon biletat për Eurostar

Ruani një Aplikacion iPhone Treni

Ruani një Aplikacion Android për Trenin

 

Ruaj një tren

origjinë

destinacion

Data e nisjes

Data e kthimit (fakultativ)

i rritur (26-59):

të rinjtë (0-25):

Senior (60+):


 

Njohjet më të mira për të marrë një biletë të lirë të trenit Eurostar

numër 1: Rezervoni biletat tuaja në Eurostar paraprakisht sa të keni mundësi

Bileta treni Eurostar janë në dispozicion midis 3 muaj për të 6 muaj përpara nisjes së trenit. Rezervimi i biletave të trenit paraprakisht sigurohuni që të merrni biletat më të lira dhe biletat më të lira të trenit Eurostar janë shumë të kufizuara. Eurostar trenat çmimet e biletave rriten në çmim ndërsa afroheni me ditën e udhëtimit, kështu që për të kurseni para për blerjen e biletave tuaja të trenit, porosisni sa më shumë që të jetë e mundur paraprakisht.

numër 2: Udhëtoni me Eurostar në periudha jashtë pikut

Eurostar, çmimet e biletave janë më të lira gjatë orëve jashtë pikut, në fillim të javës, dhe gjatë ditës. Mes të javës udhëtime me tren (e martë, E Mërkurë dhe e enjte) shpesh ofron çmime më të lira. Për çmimet më të mira, mos e merrni Eurostar në mëngjes herët dhe në mbrëmje të hershme gjatë javës (për shkak të shumë udhëtarëve të biznesit), gjithashtu shmangni udhëtimet në Eurostar të premten dhe të dielën mbrëma (i favorshëm për largime të fundjavës), gjatë festat publike dhe gjithashtu gjatë pushimeve shkollore çmimet e rrëmbyesit Eurostar.

numër 3: Renditni biletat tuaja për Eurostar kur të jeni të sigurt për orarin tuaj të udhëtimit

Shërbimi i trenave Eurostar është në kërkesë të lartë dhe aktualisht, vetëm kompania hekurudhore Eurostar operon me trena në tunelin e Manshit, prandaj, nuk ka konkurrencë. Eurostar duke qenë i vetmi operator i trenave në rrugët midis Anglisë dhe Evropës Perëndimore ka vendosur disa kufizime të biletave të trenit. Mund të ndërrohen vetëm biletat e trenit Business Premier Type, biletat e tjera të trenit nuk mund të këmbehen ose rimbursohen, por ka forume në internet ku mund t'i shesësh biletat e trenit të dorës së dytë. Kështu që, Ruani një rekomandim të Trenit për Udhëtimi në Eurostar është të rezervoni kur të jeni të sigurt për orarin tuaj të udhëtimit.

numër 4: Blini biletat tuaja në Eurostar në Save A Train

Save A Train ka ofertat më të mëdha të biletave të trenave në Evropë dhe në mbarë botën, dhe për shkak të fuqisë sonë, gjejmë biletat më të lira të Eurostar. Ne jemi të lidhur me shumë operatorë dhe burime hekurudhore dhe algoritmet tona teknologjike ju japin gjithmonë biletat më të lira të Eurostar dhe ndonjëherë me kombinime të operatorëve të tjerë të trenave në destinacione të tjera. Mund të gjejmë edhe alternativa ndaj Eurostar.

 

Biletat e trenit në Amsterdam To London

Biletat e trenit në Paris në Londër

Biletat e trenit në Berlin në Londër

Biletat e trenit në Bruksel në Londër

 

Sa kushtojnë biletat e Eurostar?

Pricesmimet e biletave mund të fillojnë me 35 € në kohën e promovimit, por mund të arrijnë në 310 € në minutën e fundit. Mimet e Eurostarit varet nga klasa që ju zgjidhni. Këtu është një tabelë përmbledhëse e çmimeve mesatare për klasë për një Londër-Paris / London-Bruksel / Udhëtime në Londër-Amsterdam:

Biletë me një drejtim Udhëtim
standard 35 € – 190 € 68 € – 380 €
standard Premier 96 € – 290 € 190 € – 490 €
Kryeministri i biznesit 310 € 600 €

 

Londër në Bruksel me tren

London në Paris me tren

Lille në Londër me tren

Londër për në Amsterdam me tren

 

Pse është më mirë të marrësh trenin e Eurostar, dhe jo udhëtimi me aeroplan?

1) Avantazhi i udhëtimit në Eurostar është që ju të shkoni dhe të arrini direkt në qendrën e qytetit në ndonjë prej qyteteve nga ku udhëtoni, kjo është diçka që është shumë unike për trenat, kështu që nëse stërvitni udhëtimet nga Parisi, Bruksel, Amsterdami, Roterdami, Antwerp, Lille ose London kjo është një përfitim kryesor për Eurostar. Kur është fjala për Mimet e Eurostarit, zakonisht ndryshon. Disa promovime ju lejojnë të merrni bileta të lira në Eurostar. Por gjatë ditëve të fundit para nisjes, çmimet po bëhen më të larta. Nëse ju pëlqen udhëtimi i qetë, Eurostar është për ju!

2) Të udhëtosh me aeroplan ka procedura të sigurisë së aeroportit, dhe kjo do të thotë që duhet të jesh të paktën 2 orë para nisjes tuaj të planifikuar, me Eurostar duhet të jesh i drejtë 1 orë përpara. Gjithashtu, ju duhet të udhëtoni në aeroport nga qendra e qytetit. Pra, nëse llogaritni tërë kohën e udhëtimit, Eurostar gjithmonë fiton në kohën e përgjithshme të udhëtimit.

3) Ndonjëherë çmimet e trenave janë më të larta se sa nga aeroplanët me një vlerë të biletës, por krahasimi duhet të përfshijë, sa kushton për të marrë ndonjë mjet transporti në aeroport, përveç në disa raste ju merrni edhe kohë të lirë kur duke udhëtuar me Eurostar, dhe së fundmi me Eurostar nuk keni tarifa bagazhesh.

4) Aeroplanët janë një nga arsyet e ndotjes më të madhe të planetit tonë, në një nivel krahasimi, trenat janë shumë më miqësor ndaj mjedisit, dhe nëse e krahasoni aeroplanin për të trajnuar udhëtimin, udhëtimi me tren është 20x më pak ndotës karboni sesa aeroplanët.

easyjet vs eurostar

 

Biletat e Luksemburgut në Londër

Antwerp për biletat në Londër

Biletat e Roterdamit në Londër

Biletat e Lyon në Londër

 

Cilat janë ndryshimet midis Standardit, standard Premier, dhe Kryeministri i Biznesit në Eurostar?

Trenat Eurostar kanë disa shërbime klasi për t'u ndërtuar për çdo buxhet, dhe çdo lloj udhëtarësh, nëse jeni një udhëtar biznesi ose për kohën e lirë ose të dyja 🙂

Biletat standarde të Eurostar:

E Bileta standarde e Eurostar është më e lirë nga të gjitha tarifat në dispozicion. Shtë më mirë të prenotoni paraprakisht këtë biletë treni, për shkak të çmimit të ulët të biletave standarde – ata shesin shpejt. Udhëtarët që mbajnë një biletë standarde mund të marrin 2 valixhet + 1 bagazhe për transport falas. Pasagjerët në Biletat Standarde të Eurostar gjithashtu mund të gëzojnë WiFi falas dhe zgjedhjen e sediljeve. Biletat standarde janë kryesisht të pakthyeshme.

Biletat Kryeministri Standard Eurostar:

Kjo klasë e biletave është më e shtrenjtë se lloji i biletave Standard Eurostar, e Biletë Kryeministri Standard ofron shërbime shtesë. Përveç avantazheve të biletave Standard që kemi shkruar më lart, Biletat Premier Standard ofrojnë vende më të bukura me më shumë sallë pritjeje për këmbët, një zgjedhje e gjerë e revistave dhe gazetave jepet falas, dhe ju merrni shërbyer një vakt të lehtë dhe pije në vendin tuaj në bordin e Eurostar. Biletat Premier Standard janë të modifikueshme me një tarifë në varësi të destinacionit tuaj.

Biletat e Kryeministrit të Biznesit Eurostar:

E Bileta e Eurostar Business Premier blerësit mund të gëzojnë të gjitha avantazhet që kemi shkruar më lart, por edhe, pasagjerët e Eurostar Business Premier do të përfitojnë 3 çanta bagazhesh në vend të 2, një menu e nxehtë luksoze e krijuar nga kuzhinieri i famshëm Raymond Blanc, Pasagjerët e Business Premier mund të gëzojnë një sallë pritjeje para se të hipin në tren në rrugën për në Londër ose nga Londra, përveç kësaj, vetëm një check-in special 10 minuta dhe një shërbim rezervimi taksi vetëm për ta. Me e rendesishmja, ky lloj bilete Eurostar Business Premier Train lejon udhëtime fleksibël: ju mund të modifikoni dhe anuloni udhëtimin tuaj, para nisjes ose deri në 60 ditë pas largimit tuaj, të gjitha pa pagesë shtesë.

 

A ka një abonim në Eurostar?

jo, dhe përkundrazi, Eurostar mbështetet vetëm nga bileta pikë për pikë dhe nuk mbështetet nga asnjë pasaportë udhëtimi, por nëse udhëtoni shumë me Eurostar mund të futeni në Eurostar Club, ky është një program besnikërie që ju ofron për të mbledhur pika udhëtimi në trenë, në mënyrë që të mund të riblerni këto pika në bileta ose zbritje. Ju fitoni 1 pikë për çdo £ 1 që keni shpenzuar dhe këto pikë ju japin të drejta të veçanta:

– Nga 200 pikë: Ju merrni biletat e Eurostar me çmime të ulura.

– Nëse merrni 500 pikë: ju mund të merrni 1 azhurnimi i shërbimit të trenit.

– Dhe nëse keni arritur të arrini 1,000 pikë: mund të shpengosh 1,000 tregon për një udhëtim të rrumbullakët Eurostar në Londër nga kudo në Evropën Perëndimore.

 

Sa kohë para nisjes për të mbërritur?

Për të marrë Eurostar-in tuaj dhe të keni të drejtë në kohë, hekurudha rekomandon që të mbërrini të paktën 1 orë përpara se treni juaj Eurostar të niset. Ne në Save A Train pasi kemi udhëtuar shumë në trenat e Eurostar se kjo është mjaft kohë e mjaftueshme dhe nëse radha në kontrollin e pasaportave nuk do të jetë e gjatë, ju gjithashtu mund të shijoni dyqanet dhe të merrni ato sende që ju nevojiten për të udhëtimi me tren për të qenë sa më i qetë.

 

Londra në Trenat e Marsejës

Londra në Trenat Moutiers

Haga për Trenat Londër

Londra në Bourg Saint Maurice Trains

 

Cilat janë oraret e trenave të Eurostar?

Kjo është një pyetje e vështirë dhe një pyetje që Save A Train mund të përgjigjet në kohë reale, shkoni në faqen tonë dhe shkruani origjinën dhe destinacionin tuaj, dhe ju mund të gjeni më të sakta Oraret e trenave Eurostar atje jane, Ka trena nga 7 në mëngjes për të 9 në mbrëmje në ndonjë prej rrugëve të Eurostar dhe në rrugët më të okupuara si në Paris për në Londër ose Londër për në Paris, keni trenat e Eurostar që drejtojnë çdo orë gjysmë ore, thjesht duhet të zgjidhni biletën e duhur të Eurostar që është e rehatshme për orarin tuaj të udhëtimit.

 

Bileta e trenit në Londër në Antwerp

Bileta e trenit në Londër në Roterdam

Biletë treni Disneyland Marne-la-Vallee në Londër

Bileta e trenit në Londër në Lille

 

Cilat stacione shërbehen nga Eurostar?

Emri është stacioni i trenit në Paris për Eurostar Paris Gare du Nord, stacioni i trenit ndodhet në rrethin e 10-të të Parisit, që është +-30 minuta më këmbë nga Katedralja e Notre Dame. Për të marrë Eurostar, ju duhet të hyni në stacion dhe të shkoni lart 1 dysheme brenda Gare du Nord duke përdorur shkallët lëvizëse të vendosura në mes të stacionit.

Në Disneyland Paris, Eurostar arrin në stacion Marne La Vallee Chessy, i cili ndodhet 5 minuta më këmbë nga Disneyland Resort dhe Hotelet Disneyland. Ka një strukturë të majtë për ruajtjen e bagazheve brenda stacionit dhe mund të shkoni të shijoni parkun pa u shqetësuar për ngarkesën tuaj të çmuar.

Në Londër, Në ditët e sotme trenat e Eurostar nisen dhe mbërrijnë në Stacioni Ndërkombëtar St Pancras, ndodhet në veri të qendrës së qytetit të Londrës. para 2007, Trenat e Eurostar dikur kishin mbërritur në Stacionin Waterloo në Londër.

E Brukseli Midi-Zuid (Brukseli Jug) stacioni ndodhet në mes të Brukselit, por sigurohuni që të kuptoni se keni nevojë Brukseli Midi-Zuid dhe jo Stacioni Qendror i Brukselit, Stacioni i trenit i Brukselit Midi-Zuid ka 22 trajnon platforma, dhe zyra e biletave Eurostar ndodhet afër platformës 8. Bileta e trenit Eurostar ju lejon të udhëtoni lirshëm midis Brukselit Midi Zuid dhe Brukselit Qendror.

Amsterdam Qendrore (Amsterdam Stacioni Qendrore) është e vendosur në qendër të qytetit të Amsterdamit menjëherë pranë lumit, kur dilni nga stacioni i trenit, ju shihni Amsterdam Main Street plot me atraksione të tilla si Madame Tussauds dhe jo prej andej edhe rrethin e dritave të Kuqe. Si në shumë stacione të mëdha hekurudhore në Evropë, ju keni depo bagazhesh që hapen herët dhe mbyllen vonë nëse thjesht dëshironi të vizitoni 1 ditë ose para se të mund të bëni check-in në hotelin tuaj.

Në Lille, ju keni 2 stacionet e trenit jo larg njëri-tjetrit, por ju duhet të mbani mend Terminali i Eurostar në Lille, është Lille Europe dhe jo Lille Flandres, por edhe nëse e bëni këtë lehtë për të bërë një gabim, stacionet e trenave janë 5 minuta larg njëri-tjetrit.

Stacioni Qendror i Antwerpit është vendi ku hipni në Eurostar në Antwerp, qyteti i 2-të më i madh në Belgjikë, Nëse udhëtoni nga Antwerp, ju rekomandojmë që në të vërtetë të vini në stacionin e trenit më gjatë se sa rekomandohet 1 orë para nisjes sepse kjo stacioni hekurudhor ka fituar çmime për dekorim dhe arkitekturën dhe ajo ka 5 dyshemetë dhe është aq e bukur për të lundruar në të.

Kur udhëtoni nga dhe në Roterdam, ju do të përdorni Stacioni Qendror i Roterdamit ose në emrin e saj holandez Rotterdam Qendrore, ky stacion treni është ndërtuar si një qendër e vogël tregtare nga brenda dhe jashtë, kështu që ju mund të shijoni pazar të këndshëm para dhe pas tuaj Udhëtimi në Eurostar.

 

FAQ të Eurostarit

Shouldfarë duhet të sjell me vete në Eurostar?

Të sjellësh veten në udhëtimin tënd në Eurostar është thelbësore, por në krye të saj duhet të siguroheni që keni dokumentin tuaj të udhëtimit Eurostar me vete, një tjetër që duhet të ketë është një pasaportë e vlefshme dhe është gjithmonë mirë që të keni sigurim udhëtimi.

Companyfarë ndërmarrje zotëron Eurostar?

Kompania që zotëron Eurostar, është emëruar jo për çuditërisht Eurostar International Limited, 55% në pronësi të SNCF, 30% CDPQ Kanada, 10% Federuar Hermes dhe pjesa tjetër i përket hekurudhave belge, SNCB.

FAQ për Eurostar në Ku mund të shkoj me Eurostar?

Përveç Parisit, Londra, Amsterdam dhe Bruksel, Roterdami, dhe Lille, Eurostar gjithashtu operon linja sezonale. Gjatë periudhës së verës, ndërmjet korrikut dhe shtatorit, disa trena Eurostar shkojnë direkt në Avignon dhe Marsejë, ndërsa gjatë muajve të dimrit, ndërmjet dhjetorit dhe prillit, Trenat e Eurostar mund të shkojnë drejtpërdrejt në rajone të skive në Alpe, si Moutiers ose Bourg St Maurice të cilat janë qytetet kryesore për të kaluar nga në vendpushimet e Skive, si La Plange, Zgjedhja e atyre, Tignes dhe Val Thorens.

Cilat janë procedurat e konviktit për Eurostar?

Kur të shkoni në stacionin e trenit dhe zonën e caktuar, ju skanoni biletën tuaj të Eurostar, Në ditët e sotme njerëzit preferojnë të përdorin kodin QR, por gjithashtu mund të keni me vete një kopje të fortë të biletës tuaj të trenit dhe ta skanoni atë, atëherë duhet të kaloni përmes një kontrolli sigurie (të cilat janë shumë më shpejt sesa në aeroportet), shkoni në kontrollin e pasaportave dhe kaloni kufirin dhe pastaj ju ecni në trenin tuaj dhe në mënyrën se si keni disa dyqane ose sallë pritjeje të Eurostar, në videon e mëposhtme mund të shihni të gjithë procesin që nga momenti kur të arrini në stacionin hekurudhor deri sa të hipni në trenin tuaj të Eurostar.

https://www.youtube.com/watch?v = Jtx0k4Jw7f4

Servicesfarë shërbimesh në Eurostar?

Trainshtë një vend në trenin Eurostar që i kushtohet pijeve dhe ushqimit të lehtë në trenat Eurostar, Menuja përfshin sanduiçe, Copa çokollate, snacks, shufra çokollate, kafe, çokollatë e nxehtë ose çaj. Më pas mund të hani dhe pini në këtë makinë hekurudhore restoranti ose të merrni atë që keni blerë përsëri në vendin tuaj. Ju mund të përdorni vendet e energjisë pranë vendit tuaj në trenat e Eurostar.

Si mund të shkoj në London St. Pancras International për të marrë trenin e Eurostar?

Si me çdo nevojë transporti në Londër, përdorimi i nëntokës në Londër për të arritur tek Stacioni Ndërkombëtar St Pancras është mënyra më e thjeshtë. Gjashtë linja të ndryshme nëntokësore arrijnë në Stacionin e Kryqit të Kings dhe nga atje mund të ecni me këmbë në St Pancras International në vetëm disa minuta. London St Pancras International është gjithashtu vetëm disa minuta nga stacioni i trenit Euston nëse po vini nga Jugu i Londrës.

A është e mundur të kalosh trenat e Eurostar midis Londrës dhe Amsterdamit?

Që nga prilli 2018, faleminderit Eurostar, ju mund të udhëtoni midis Londrës dhe Amsterdam në rreth 3-4 orë, dhe nuk ka nevojë të ndryshoni trenat në Bruksel edhe pse disa nga trenat e Eurostar nga Londra në Amsterdam, bëni ndalesa në Bruksel, por kjo varet nga biletat e Eurostar që blini.

Pyetjet më të kërkuara të Eurostar – A duhet të rezervoj një vend përpara në Eurostar?

Kur blini një biletë treni Eurostar, një vend do të ndahet automatikisht për ju kur bëni rezervimin tuaj. Dhe nëse ka vende të lira kur jeni në tren, ju lejohet të lëvizni për të pasur një hapësirë ​​tjetër.

A ka internet WiFi brenda Eurostar?

Ju mund të kënaqeni Internet falas WiFi në të gjithë trenat e Eurostar dhe të gjitha klasat e udhëtimit kur blini biletat e Eurostar paraprakisht.

 

Nëse e keni arritur deri tani, ju e dini gjithçka që duhet të dini për trenat tuaj Eurostar dhe jeni gati të blini biletën tuaj të trenit Eurostar SaveATrain.com

 

Ne kemi Biletat e Trenit për këta operatorë hekurudhor:

DSB Denmark

DSB daneze

Thalys railway

Thalys

eurostar logo

Eurostar

sncb belgium

SNCB Belgjikë

intercity trains

Trenat ndërqytetës

SJ Sweden Trains

SJ Suedi

NS International Cross border trains

Hollanda Ndërkombëtare e NS

OBB Austria logo

OBB Austri

TGV Lyria france to switzerland trains

SNCF TGV Lyria

France national SNCF Trains

SNCF Ouigo

NSB VY Norway

NSB kundër Norvegjisë

Switzerland Sbb railway

SBB Zvicër

CFL Luxembourg local trains

CFL Luksemburg

Thello Italy <> France cross border railway

Thello

Deutsche Bahn ICE high-speed trains

Deutsche Bahn ICE Gjermani

European night trains by city night line

Trenat Night

Germany Deutschebahn

Deutsche Bahn Gjermani

Czech Republic official Mav railway operator

Mav Czechek

TGV France Highspeed trains

SNCF TGV

Trenitalia is Italy's official railway operator

Trenitalia

logo e eurail

Eurail

 

A doni ta ngulitni këtë faqe në faqen tuaj? Kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-eurostar%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed), Ose thjesht mund të lidheni direkt me këtë faqe.

Copyright © 2021 - Ruaj një tren, Amsterdami, Holandë
A mos i lënë pa një të pranishëm - Të marrë kuponat dhe lajme !