Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 02/08/2021)

Një pjesë të mrekullueshme të udhëtojnë jashtë vendit është paparashikueshmëria e përvojës. Kur ju udhëtoni në një vend të huaj, ju do të jetë ekspozuar ndaj Kultura te ndryshme, cilësimet, dhe eksperienca. Edhe në qoftë se ju bëni disa hulumtim, ju jeni të sigurt që do të merren në befasi nga disa të asaj që ju të gjeni. për fat të keq, jo të gjitha surpriza hasni mund të jenë ato të mira, dhe vetëm për shkak se ju jeni ne pushime nuk do të thotë se ju jeni imun të dëmtuar.

Ju nuk mund të duan të besojnë se këto fatkeqësi mund të ndodhë me ju, por ju duhet të jenë të përgatitur për mundësinë që të, ose një të dashur, do të kërkojnë kujdes mjekësor, ndërsa larg nga shtëpia. Nëse ajo është aq e thjeshtë sa chipping dhëmbin, spraining kyçin tuaj, duke zbritur me ethe, ose duke pasur një sulm në zemër, marrë trajtim mjekësor që ju duhet mund të mos jetë aq e lehtë sa ajo do të jetë në Shtetet e Bashkuara.

Kjo është për shkak se shumica e planeve tradicionale të sigurimit shëndetësor nuk shtrihen mbulimin përtej asaj që ndodh në tokën amerikane. Kjo do të thotë se ju mund të jetë në grep për mijëra dollarë në shpenzimet mjekësore për kujdesin që merrni jashtë shtetit. Kjo është arsyeja pse nuk udhëtar duhet të jetë pa sigurim shëndetësor të udhëtimit. Këto plane të specializuara do të shkojë aty ku mbulimi juaj e brendshme nuk do të, duke siguruar që ju do të jetë në gjendje të gëzojnë udhëtimin tuaj pa u brengosur në lidhje me ndodh paparashikueshme.

Për më shumë informacion në lidhje me udhëtimet sigurimi mjekësor dhe pse duhet të mendoni ta merrni atë, shikoni udhëzuesin e përmbajtura poshtë.

 

Pse është Travel Medical Insurance një ide e mirë?

• Udhëtim në një vend i huaj mund të paraqesë rreziqe të shumta shëndetësore. Për shembull, cilësia e ujit nuk mund të jetë e njëjtë, që çon në infeksione të rënda. klimat e ndryshme mund të tendosje kushtet tuaja të para-ekzistuese, të tilla si sëmundja e zemrës ose alergjive, duke ju lënë të pajisura keq për të trajtuar situatën.

• Edhe nëse ju tashmë keni sigurim shëndetësor, ajo nuk mund të mbulojë jashtë Shteteve të Bashkuara. Kjo do të thotë ndonjë sëmundje apo dëmtime të përjetojnë gjatë udhëtimit jashtë vendit mund të rezultojë në faturat jashtëzakonisht të larta mjekësore.

• Nëse ju jeni duke vizituar një pjesë të largët të botës dhe kërkojnë kujdes të menjëhershëm mjekësor, ju mund të duhet të evakuohen në një spital. Pa mbulimin e sigurimit të duhur, kjo mund të kushtojë dhjetëra mijëra dollarë në krye të çdo shpenzimet e tjera të lidhura.

• Në disa rrethana, ju mund të kërkohet që të ketë sigurim shëndetësor të udhëtimit për kohëzgjatjen e udhëtimit tuaj. Për shembull, vizitorët në Rusi, Kubë, dhe kombet në zonën Shengen të BE-së duhet të provojnë se kanë mbulim.

• Edhe pse mbulimi shëndetësor të udhëtimit mund të jetë jashtëzakonisht e vlefshme, ajo zakonisht është përgjegjëse për më pak se 10 për qind e të gjitha produkteve të sigurimit të udhëtimit të blera nga udhëtarët, duke qenë relativisht të lira.

 

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

Si Travel Medical Insurance Mbron You


sigurimit mjekësor • Travel ndryshon nga politikat standarde të sigurimit të udhëtimit kryesisht në se ajo nuk ofron mbulim për shpenzimet që lidhen me heqjen, vonesat, ose ndërprerjet.

• Me sigurim shëndetësor të udhëtimit, ju mund të keni mbulim në rast të një emergjence të shëndetit të papritur. Këto mund të shkojnë nga një dhëmb i thyer apo periudhë të helmimit me ushqim të lëndimeve të rrezikshme për jetën dhe sulmet e zemrës.

• Një nga përfitimet kryesore të këtyre politikave është që ata t'ju japin 24/7 mbështetje shumë gjuhë për t'ju ndihmuar të koordinuar me stafin shëndetësor në një vend të huaj.

• Këto politika zakonisht ofrojnë mbulim për atë që është konsideruar në përgjithësi çelësi mjekësore shpenzim. Këto përfshijnë vizita dhomë emergjente, shërbimet e evakuimit, dhe transport shpenzimet e bëra për të arritur një strukturë të duhur mjekësor.

• Planet më të zakonshme të mbulojë një udhëtim të vetëm, por ato gjithashtu mund të blihen për të mbuluar periudha për aq kohë sa 12 muaj. Mbulimi mjekësor afatgjatë për ata që udhëtojnë shpesh, ose për periudha të gjata mund të blihet në increments mujore.

 

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Gati për të filluar shqyrtimin mundësitë tuaja? Libri i një biletë treni tani, ndërsa moti i ngrohtë zgjat, me ndihmën e Ruaj një tren!

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Më spektakolar Universitetet e Në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fthe-need-for-travel-medical-insurance%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

 

Shkarko ketu PDF për këtë artikull i cili është parashikuar për të ruajtur një tren me Shërbimet e lartë të Illinois